Najlepsze metody depilacji nóg to?

Piękne ciało to gładkie ciało, dlatego zabiegom depilacji poddają się kobiety i mężczyźni niemal na całym świecie. Decydując się na zabieg usuwania niechcianego owłosienia, możemy wybierać pomiędzy kremami, woskiem, depilatorem i laserem. W zależności od tego, jaki fragment ciała chcemy wydepilować, wybieramy depilację twarzy, nóg, pach, czy okolicy bikini. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Sylwię Buczkowską, kosmetolog, która opowiedziała nam o najlepszych domowych metodach depilacji.

Dzisiejszy kanon piękna nie pozostawia miejsca na zbędne owłosienie, dlatego już od wielu lat wciąż udoskonalane są techniki depilacji. Zbędne włosy możemy usunąć niemal z każdego fragmentu ciała, dowolną metodą dostępną na kosmetycznym rynku. Depilacja laserowa, depilacja woskiem, depilacja światłem czy depilacja cukrowa to tylko niektóre z możliwości.

Nowoczesne metody depilacji - depilacja laserowa

Depilacja laserowa to jedna z nowocześniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Przy tym to naprawdę trwała depilacja. Może być przeprowadzana na dowolnym fragmencie ciała, pod warunkiem spełnienia kilku warunków. Przede wszystkim na laserowe usuwanie owłosienia może pozwolić sobie osoba, która jest zdrowa. Przeciwwskazaniami jest łuszczyca, bielactwo, choroby skóry, a także ciąża i okres karmienia piersią. Przed zabiegiem nie należy się opalać ani stosować peelingów oraz innych drażniących skórę zabiegów. Co ważne, całkowitą satysfakcję da nam seria zabiegów w określonych odstępach czasu. Dlaczego? Ponieważ laser działa jedynie na włos będący w fazie wzrostu (anagenu). Depilacja laserowa jest niemal bezbolesna, zwłaszcza, że większość laserów wyposażona jest w system chłodzący skórę. To zabieg szybki, bezpieczny, komfortowy i skuteczny. Możliwa jest również depilacja laserowa w domu, ponieważ na rynku dostępne są urządzenia o sposobie działania zbliżonym do działania laserów stosowanych w gabinetach. Jego moc jest jednak znacznie słabsza, stąd konieczność częstszego powtarzania zabiegu. 

Fotodepilacja - depilacja doskonała

Kolejną techniką, wykorzystującą najnowocześniejsze technologie jest depilacja światłem, czyli fotodepilacja. Aparat do depilacji emituje światło, które docierając w głąb skóry oddziaływuje jedynie na barwnik znajdujący się we włosach, rozgrzewa go i powoduje zniszczenie cebulki włosa, nie uszkadzając okolicznych tkanek. Depilacja IPL jest bezpieczna, bezbolesna i szybsza niż depilacja laserowa, ponieważ jednorazowo podgrzewany jest większy obszar ciała. Metoda jest mało inwazyjna, co decyduje, iż polecana jest osobom ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień.

Krem do depilacji

Prostą, tanią i szybką techniką usuwania owłosienia jest stosowanie kremu do depilacji. W drogeriach dostępnych jest wiele rodzajów preparatów: krem do depilacji twarzy, krem do depilacji miejsc intymnych i inne. Decydując się na depilację kremem, musimy pamiętać o wykonaniu próby uczuleniowej, ponieważ preparaty tego typu mogą podrażniać skórę.

Depilacja woskiem i pastą cukrową

Depilacja woskiem jest bardzo skuteczną metodą, ponieważ pozwala pozbyć się włosków razem z cebulką, jednocześnie jest najbardziej bolesnym sposobem usuwania owłosienia. Warto jednak pamiętać, że z każdym kolejnym zabiegiem ból będzie stawał się mniejszy, ponieważ włoski odrastają znacznie słabsze. W gabinetach kosmetycznych możliwe jest woskowanie z użyciem gorącego, płynnego wosku lub plastrów. Plastry do depilacji możemy także zakupić i spróbować użyć samodzielnie w zaciszu domowym. Są one skuteczne, zdarza się jednak, że powodują podrażnienia skóry. Alternatywą dla wosku jest pasta cukrowa, którą można kupić lub wykonać samemu w domu, używając cukru i soku z cytryny. Pasta cukrowa do depilacji poradzi sobie lepiej niż wosk z krótszymi włosami, a ponadto nie powoduje uczulenia i gwarantuje większy komfort zabiegu. Depilacja cukrowa to dobre rozwiązanie dla alergików.

Rodzaje depilacji intymnej

Niechciane włoski usuwamy niemal z każdej części ciała, nawet tej najdelikatniejszej Dużą popularnością cieszy się depilacja miejsc intymnych, czyli depilacja bikini. Golimy włoski, by nasza strefa intymna wyglądała estetycznie, zwłaszcza w bieliźnie czy kostiumie kąpielowym. Ile kobiet, tyle pomysłów na intymną depilację. Jedne z pań preferują depilację brazylijską, czyli głęboką, podczas której włoski usuwane są z warg sromowych, wzgórka łonowego, ale także okolic odbytu i pośladków. Depilacja francuska jest najpłytszą formą depilacji bikini i polega jedynie na nadaniu pożądanego kształtu “fryzurce”. Depilacja całkowita to depilacja hollywoodzka. Czym depilować bikini? Możemy użyć kremu do depilacji, wosku, a nawet zdecydować się na zabieg laserem. Równie dobrze możemy także kontynuować golenie maszynką, zaopatrując się przy okazji w żel do depilacji. 

Zobacz także: Depilacja miejsc intymnych. Lekarze są na tak?

Depilacja - gdzie najczęściej?

Oprócz miejsc intymnych bardzo chętnie depilujemy nogi i pachy, a także plecy, wąski, a nawet brwi. Depilacja pleców najczęściej dotyczy mężczyzn, zaś depilacja nóg, pań. Często stosowana jest domowa metoda, czyli depilacja nóg depilatorem lub woskiem, jednak coraz więcej pań korzysta z depilacji laserowej, np.: laserem diodowym. W ofercie gabinetów kosmetycznych widnieje również depilacja twarzy. Nadmiar owłosienia na twarzy może być powodem poważnych kompleksów, dlatego depilacja wąsika będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, które los obdarzył ciemniejszym lub bujnym włosem na buzi. Równie często stosowanym zabiegiem jest depilacja brwi, czyli korekta ich kształtu.

Zobacz także:

Zobacz film: Częsty efekt złej depilacji – truskawkowe nogi. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości