Błoto z Morza Martwego to piękno i zdrowie z natury! Jak działa?

błoto z morza martwego
Victoria Vitkovska/Getty Images
Źródło: iStockphoto
Kosmetyki naturalne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Błoto z Morza Martwego nie tylko pomaga leczyć wiele schorzeń ogólnoustrojowych, ale także pozytywnie wpływa na naszą urodę. Jest bogate w 40 minerałów, które mają zbawienny wpływ na nasze ciało.

Kosmetyk, jakim jest błoto z Morza Martwego, to nic innego, jak szlam odkładający się na brzegach jeziora zwanego morzem. Dlatego ani jego wygląd, ani zapach nie zachęcają do użycia. Nie warto jednak zrażać się do błota, ponieważ jego właściwości są doprawdy zdumiewające. Błoto z Morza Martwego to źródło potasu, magnezu, sodu, jodu, żelaza, fluoru, siarczanów, chlorków i wielu innych. Zestaw pierwiastków i minerałów sprawia, że znalazło ono szerokie zastosowanie nie tylko w kosmetyce, ale również w leczeniu różnych schorzeń.

Błoto - Morze Martwe

Morze Martwe to jezioro leżące na granicy Izraela i Jordanii. Niezwykle wysokie stężenie soli sprawia, że na powierzchni mogą utrzymywać się wszyscy nieumiejący pływać. Na skutek odparowywania wody, powierzchnia jeziora wciąż się zmniejsza, jednak wartościowe minerały i pierwiastki gromadzą się w brzegowym mule, tworząc prawdziwą bombę wśród naturalnych kosmetyków. Terapia błotem odtruwa organizm, pomaga usuwać toksyny, wygładza zmarszczki, odpręża i odstresowuje. Zanim jednak zdecydujemy się na taką kurację, dobrze jest przeprowadzić próbę uczuleniową. Należy nałożyć błoto na mały fragment skóry i odczekać kilka minut - jeśli po tym czasie nie pojawią się żadne reakcje uczuleniowe, można śmiało rozpocząć stosowanie błota z Morza Czarnego.

Błoto z Morza Martwego - właściwości

Właściwości błota z Morza Martwego mogą zdumieć niejednego. Może być ono zastosowane w leczeniu chorób aparatu ruchu, kłopotów ze skórą, takich jak łuszczyca czy trądzik, pomaga też zwalczać cellulit, leczyć stany zapalne i infekcje, a nawet wspomaga odchudzanie. Dodatkowo, wzmacnia włosy, poprawia ich wygląd, zapobiega wypadaniu. Wszystko to dzięki właściwościom błota:

  • Odżywia i rozjaśnia skórę, minimalizuje przebarwienia,
  • Zwęża rozszerzone pory, pochłania nadmiar sebum, nawilża, pomaga zwalczać trądzik,
  • Przyspiesza metabolizm, a dzięki temu pomaga walczyć z nadwagą i cellulitem,
  • Pobudza krążenie krwi,
  • Wzmacnia włosy, hamuje ich wypadanie,
  • Stosowane jest w leczeniu łuszczycy, alergii, chorobach układu krążenia,
  • Łagodzi bóle w przebiegu reumatyzmu i artretyzmu,
  • Usuwa napięcie mięśni,
  • Zapobiega pękaniu skóry stóp i dłoni.

Błoto z Morza Martwego umożliwia także głębokie oczyszczenie organizmu z toksyn.

Błoto z Morza Martwego - zastosowanie

Błoto z Morza Martwego na twarz możemy zastosować w formie maseczki. Taka kuracja pozwoli oczyścić skórę i głęboko ją nawilżyć. Maseczkę możemy nałożyć na każdy rodzaj cery, ponieważ na każdy zadziała oczyszczająco, odżywiająco i rewitalizująco. Dodatkowo polecana jest osobom ze skórnymi problemami. Błoto z Morza Martwego na trądzik stosowane jest z dużym powodzeniem. Reguluje wydzielanie sebum, którego nadmiar może powodować zapychanie porów i powstawanie wyrysków i krost. Błoto z Morza Martwego na włosy również nanosimy w postaci maseczki. Pomaga ona łagodzić objawy łupieżu i łojotoku. Okłady z błota wzmacniają cebulki włosowe, przyspieszają odrastanie włosów, a tym samym pomagają walczyć z ich wypadaniem. Czarne błoto z Morza Martwego zaleca się stosować jako okłady na całe ciało. W ten sposób możemy poprawić krążenie krwi i limfy, a także poprawić kondycję skóry, wygładzając ją i odżywiając.

Błoto z Morza Martwego - jak stosować?

Błoto z Morza Martwego stosuje się jako okłady bądź maseczki na problematyczne miejsca. W zależności od tego, jakiego problemu chcemy się pozbyć, musimy zastosować nieco inne dozowanie maseczki. W przypadku aplikacji na owłosioną część głowy, maseczkę należy nanieść na całą powierzchnię, po czym wykonać delikatny masaż głowy, po około 15 minutach zmyć wodą.

Taki zabieg powinniśmy powtarzać 2-3 razy na tydzień. Po wykonaniu 10 serii, można zmniejszyć ilość i wykonywać zabieg raz na 2-3 tygodnie. Jeśli chcemy zastosować kurację na stawy lub nogi, nanosimy błoto na chore miejsce, a następnie owijamy je folią. Ważne jest, by błoto przed aplikacją rozdrobnić z wodą i rozgrzać do temperatury 40- 42 stopni. Po owinięciu folią, przykrywamy leczone miejsce kocem. Po upływie 20 minut i zmyciu maseczki należy odpocząć pod kocem przez około godzinę. W przypadkach zapalenia stawów, osteoporozy czy przykurczów stawów można stosować kurację połączoną z kąpielą w soli z Morza Martwego. I tak, jednego dnia stosujemy okład z błota, drugiego dnia kąpiel z soli.

Leczenie błotem z Morza Martwego - bezpieczeństwo

Zabiegi z użyciem błota z Morza Martwego są całkowicie bezpieczne. Po kuracji może co prawda wystąpić pieczenie i zaczerwienienie skóry, jednak należy to traktować jako naturalną reakcję. W sporadycznych przypadkach może się zdarzyć, że oba uczucia będą wyjątkowo uciążliwe i intensywne. Wtedy należy przerwać kurację i zrezygnować z dalszego stosowania błota. Błoto nazywane bywa często borowiną i wchodzi w skład wielu kosmetyków przeznaczonych do regeneracji skóry, zwalczania cellulitu i trądziku oraz pielęgnacji włosów.

Mimo wielu zalet kuracji błotem z Morza Martwego, nie może być ona jedyną formą leczenia poważnych schorzeń. Doskonale nadaje się zaś jako terapia uzupełniająca i jest, oczywiście, idealną formą zabiegów upiększających.

Zobacz też:

Kosmetyki mineralne - zdrowie i piękno wprost z natury

Marokańskie czarne mydło – jak stosować i dlaczego nie nadaje się do włosów?

Domowe mydło krok po kroku

Zobacz video: Morze Martwe

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości