Makijaż

Makijaż oczu za pomocą papieru toaletowego? Zobacz, jakie to proste

Makijaż

Aktualizacja:
makijaż oczu papierem toaletowym

Makijaż oczu to nieodłączna część urodowego rytuału wielu kobiet. Nie bez przyczyny mówi się, że oczy to zwierciadło duszy, dlatego na staranną aplikację cieni i kresek na powiece panie poświęcają sporo czasu i energii. Najczęściej wykorzystują w tym celu różnej wielkości pędzelki. Czas jednak zmienić przyzwyczajenia - hitem TikToka jest bowiem makijaż oczu wykonany za pomocą papieru toaletowego. Na czym polega toilet paper makeup challenge?

TikTok jest prawdziwą kopalnią pomysłów i porad, także tych dotyczących pielęgnacji urody i makijażu. Użytkowniczki chętnie dzielą się swoimi sprawdzonymi sposobami. Ostatnio prawdziwą furorę robi tzw. toilet paper makeup challenge. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, chodzi o wykorzystanie w makijażu... papieru toaletowego. Ten znajdujący się w każdej łazience materiał higieniczny używany w zgoła innym celu sprawi, że malowanie oczu stanie się zdecydowanie łatwiejsze, a efekt będzie piorunujący.

Makijaż oczu wykonany papierem toaletowym

Wyzwanie toilet paper makeup ma na TokToku już ponad 24 mln wyświetleń. Na czym polega? Dziewczyny używają kawałka papieru toaletowego, aby wyczarować na powiekach kolorowy makijaż.

Okazuje się, że jest to bardzo łatwe do wykonania. Trzeba nałożyć na kawałek papieru wybrany cień, a następnie delikatnie wklepać go w powiekę. Czynność tę trzeba powtórzyć z kolejnym kolorem. Ile razy? To zależy tylko od wyobraźni i efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Toilet paper makeup - hit TikToka

Najważniejsze w toilet paper makeup challenge jest to, aby efekt był niezbyt idealny. To sprawia, że nie trzeba zbytnio przejmować się precyzją i dokładną aplikacją cieni. Nie musimy ich nakładać równo, bo chodzi przede wszystkim o to, by powieki wyglądały, jakby były nonszalancko pomalowane akwarelą. Warto więc pokusić się o wykonanie takiego makeupu zwłaszcza latem, gdy stawiamy na wygodę.

Jak wygląda bajecznie kolorowy makijaż, do którego użyto papieru toaletowego? Zobacz nagranie:

Zobacz też:

Zobacz wideo: Jak makijażem wymodelować brwi?

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości