Makijaż

Cat contouring. Nowa metoda makijażu w kształcie… kociej łapy

Makijaż

Internet podbija właśnie nowa technika makijażu o nazwie cat contouring. Metoda szybko znalazła zwolenników zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów odpowiadających za wygląd największych gwiazd. Wszystko za sprawą charakterystycznego sposobu nakładania bronzera. Makijażystka Magda Pieczonka pokazała, jak samodzielnie wykonać kocie konturowanie twarzy.

Cat contouring – na czym polega?

Konturowanie należy zacząć od namalowania kropki na środku policzka i poprowadzeniu trzech cienkich, równoległych linii w kierunku ucha. Całość trzeba dokładnie rozetrzeć pędzlem lub gąbką do makijażu.

Makijażystka Magda Pieczonka zauważyła, że tę technikę dobrze stosować na skórę pokrytą pokładem. Fluid znacząco ułatwi rozcieranie kolejnych kosmetyków. Do wykonania makijażu w tej technice niezbędny jest kosmetyk o kremowej formule. Najlepiej sprawdzi się bronzer w kredce lub sztyfcie.

Cat contouring zawsze robimy w kremie, ponieważ kropkę należy dokładnie rozetrzeć. Klasyczny contouring możemy już wykonać tylko bronzerem w kamieniu, aczkolwiek ja jestem fanką robienia jednego i drugiego

– powiedziała specjalistka od makijażu.

Naturalny choć niełatwy do wykonania efekt

Dzięki tej technice uzyskamy naturalny efekt skóry muśniętej słońcem i delikatnie podkreślonych kości policzkowych. Nie jest to jednak łatwa metoda konturowania:

To jest pomysł dla osób, które się na tym znają

- podkreśla Magda Pieczonka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Sztuka demakijażu. Nie podrażnia twarzy ani oczu, ale dokładnie oczyszcza

Wybierasz się na ferie? Zobacz, jak wykonać makijaż na stok

Idealny kształt brwi. Jak go nadać? Porady makijażystki

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości