Moda i Uroda

Jak odróżnić markową torebkę od podróbki? Proste wskazówki mogą ułatwić zakup oryginału

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
elle.pl
Skórzane torebki w różnych kolorach. Test autentyczności. Akcesoria od projektantów.

Markowe torebki przez wiele osób uznawane są za synonim luksusu. Akcesoria proponowane przez uznanych projektantów zwracają uwagę unikatowym charakterem, a o ich oryginalności zwykle decydują drobne detale. Decyzja o zakupie dodatków z drugiej ręki wiąże się z nie lada ryzykiem, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w tego rodzaju transakcjach. Jak odróżnić oryginalny produkt od podróbki, a tym samym nie dać się oszukać?

Na co zwracać uwagę podczas zakupu markowej torebki?

Garderoba wypełniona torebkami pochodzącymi z najlepszych domów mody to marzenie niejednej kobiety. Niestety, luksusowe dodatki są nie tylko piękne, ale także bardzo kosztowne. Właśnie dlatego wiele pań decyduje się zainwestować w modele pochodzące z drugiej ręki. Nie da się ukryć, że taki zakup niesie za sobą spore ryzyko, zwłaszcza jeśli luksusowe akcesorium trafia na internetową aukcję.

Porady stylistki

Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowaDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Przed zakupem wymarzonej torebki warto dokładnie przyjrzeć się historii transakcji dokonywanych przez sprzedawcę, a także poświęcić czas na przeczytanie wszystkich opinii wystawionych mu przez klientów. Nie zaszkodzi też zapytać o rachunek z butiku oraz certyfikat autentyczności przedmiotu sprzedaży. Jeśli mamy szansę obejrzeć przedmiot osobiście, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka detali.

Zobacz wideo: Siła kobiet w modzie

Siła kobiet w modzie
Siła kobiet w modzie Źródło: Dzień Dobry TVN

Jak sprawdzić oryginalność torebki?

Ceny luksusowych torebek sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Uznane domy mody dokładają wszelkich starań, by poszczególne modele zachwycały nieprzeciętnym designem i doskonałą jakością wykonania. Zdarza się, że podróbki na pierwszy rzut oka niewiele się różnią od swoich pierwowzorów. Różnicę można dostrzec jedynie dzięki drobnym detalom.

Sprawdzenie wszystkich logotypów marki, jakie znajdują się na torebce, to absolutna podstawa. Nie powinny one odbiegać wyglądem od symboli, jakie widzimy na oficjalnych stronach i profilach wybranych domów mody. Nie bez znaczenia pozostaje też jakość ich wykonania. Istotny jest kolor, kształt, a nawet grubość liter. W oryginalnym modelu nie ma też miejsca na jakiekolwiek niedociągnięcia. Szwy muszą być równe, a zamek błyskawiczny czy zapięcia na zatrzask powinny działać bez zarzutu. Z kolei wystające nitki, widoczne łączenia z kleju czy sztuczny aromat skóry z całą pewnością powinny zniechęcać do zakupu. Ważnym elementem, odróżniającym oryginalną torebkę od podróbki, jest także numer seryjny. Jeśli na wybranym modelu widzimy ciąg cyfr, wystarczy sprawdzić go w internetowej wyszukiwarce. Pozwala to z łatwością zweryfikować autentyczność produktu, jednak nie wszystkie domy mody decydują się na takie rozwiązanie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: elle.pl

Źródło zdjęcia głównego: mkistryn/Getty Images

Pozostałe wiadomości