Porady stylistki

Wiosenne stylizacje w mocnych kolorach. "Dodadzą nam energii"

Porady stylistki

Autor:
Sabina
Zięba
Wiosna 2022 - pełna barw i kolorów
Wiosna 2022 - pełna barw i kolorów Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Kiedy wiosną budzi się natura, w ludziach pojawia się także tęsknota za kolorami. Między innymi z tego powodu trendy modowe w tym sezonie będą niezwykle bogate i barwne. A jakie odcienie będą najmodniejsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka, Ewelina Rydzyńska.

Kolory na wybiegach

Podczas pandemii większość ludzi wskoczyła w dresy, które najczęściej były w monochromatycznych kolorach. Teraz ziemiste odcienie odchodzą do lamusa na rzecz nasyconych barw. Pojawiały się one na wybiegach najpopularniejszych domów mody. Na delikatny liliowy w swoich kolekcjach postawili m.in. Brandon Maxwell, Simon Rocha i Self Portriet, kanarkowy żółty promowali Chanel, Jil Sander i Aleksander McQueen, gorący róż (pomiędzy fuksją a magentą) pokochali Tory Burch i Versace. Dodatkowo będzie rządził słony karmel (widziany u Prady i Miu Miu), królewski błękit (Altuzzara i Valentino), neonowa i nasycona zieleń (królowała u Prady, Gucci i Diora) czy scarlet, czyli czerwień (Gianni i Stella McCartney).

- Przyszedł czas na ekspansję kolorystyczną. Takie mocne, nasycone kolory działają na naszą przysadkę mózgową i powodują wydzielanie dopaminy, dlatego często mówimy, że wkładając nasyconą barwę, czujemy w sobie moc i energię - mówiła Ewelina Rydzyńska w Dzień Dobry TVN.

Tęsknota za kolorami

W najbliższym sezonie ma liczyć się kolor, a nie fason czy krój. Będzie można przebierać zarówno w klasycznych elementach garderoby, jak i tych rodem z lat 60-tych, 80-tych czy 90-tych i 2000. Warto zainspirować się stylizacjami Jennifer Lopez, Beyonce czy Britney Spears. W cenie będzie również mini.

- My po prostu potrzebujemy zakładać ubrania, które dodadzą nam energii, koloru, werwy i charyzmy. (...) Nosi się całą feerię różnych odcieni, bardzo nasyconych w tym sezonie - dodała stylistka w naszym programie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości