Sen o jabłkach, czerwonych, zielonych, zgniłych - co mówi? Znaczenie w senniku

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło?
Co oznaczają nasze sny?
Co oznaczają nasze sny?
Świadomy sen
Świadomy sen
Sennik dla dzieci
Sennik dla dzieci
We śnie jabłka mogą pojawiać się pojedynczo, wisieć na jabłoni lub być zrywane – wszystko to należy brać pod uwagę przy interpretacji snu. Co może oznaczać?

W sennikach istnieje masa interpretacji snów o jabłkach. W marzeniach sennych owoce te często pojawiają się pod różną postacią – czasem są dojrzałe i prezentują się niezwykle apetycznie, innym razem mają zieloną skórkę i kwaśny smak, zdarzają się także egzemplarze zgniłe. Podczas interpretacji snu warto zwracać uwagę na wszystkie szczegóły związane nie tylko z samym wyglądem jabłek, ale także zachowaniem osób pojawiających się we śnie. Sen o jabłkach może być zarówno zwiastunem dobrych wydarzeń, jak i tych niezbyt przyjemnych. Co zatem oznaczają jabłka według senników?

Wygląd jabłek a znaczenie snu według sennika

Jabłka czerwone to wyjątkowa wróżba. Jeśli owoce są dojrzałe, zdrowe, nieuszkodzone i mają piękny, głęboki odcień, symbolizuje to szczęście w związku małżeńskim, namiętność, pożądanie, przywiązanie i prawdziwe uczucia. Według sennika czerwone jabłka mogą być także dobrą wróżbą w kwestiach zdrowotnych, zwłaszcza jeśli śniący jest aktualnie w nie najlepszej kondycji zdrowotnej. Wkrótce może spodziewać się znacznej poprawy i dobrego samopoczucia.

Żółte jabłka oznaczają, że w najbliższym czasie wzrośnie pewność siebie śniącego, będzie w lepszej formie fizycznej i w dobrym humorze.

Złote jabłko widziane we śnie oznacza, że wkrótce osoby z zewnątrz dostrzegą i docenią umiejętności oraz talenty osoby śniącej. Owoce w kolorze złotym wróżą również nadejście okazji do zmian w życiu zawodowym.

Zielone jabłka, jeszcze nie dość dojrzałe, są ostrzeżeniem przed podejmowaniem pochopnych decyzji. Być może rozpoczęte ostatnio przedsięwzięcia nie zakończą się sukcesem i przyniesie to negatywne emocje. Dojrzałe jabłka w kolorze zielonym symbolizują z kolei "zielone światło" dla realizacji wszystkich planów. To dobry czas, żeby zacząć spełniać swoje marzenia.

Niedojrzałe owoce są również symbolem przedwczesnego zadowolenia z podejmowanych działań, które ostatecznie mogą być opłakane w skutkach. Warto zachować większą powściągliwość w okazywaniu uczuć i nie cieszyć się, zanim nie pozna się ostatecznych rezultatów prowadzonych przedsięwzięć. Zgniłe jabłka są z kolei interpretowane jako zapowiedź porażki i przeszkód. Mogą symbolizować także fałszywych przyjaciół, którzy czerpią korzyści ze znajomości ze śniącym.

Jabłoń z jabłkami – jak odczytać znaczenie snu?

Dojrzewające jabłka na drzewie są symbolem nadziei i powodzenia. Owoce gotowe do zbioru zwiastują polepszenie się sytuacji materialnej i możliwość znalezienia dodatkowego źródła dochodu.

Sen o jabłkach leżących pod jabłonią to znak, że niedługo odbędzie się jakieś przyjęcie, na którym wszyscy będą się dobrze bawić. W najbliższym czasie warto skorzystać z zaproszenia na spotkanie ze znajomymi.

Kwitnąca jabłoń z jabłkami interpretowana bywa również jako drzewo życia, wieczne szczęście, siła, kobiecość i powodzenie w działaniach.

Jabłka – co dzieje się z nimi we śnie? Interpretacja

Co oznacza sen o jabłkach na targu?

Sen, w którym widzi się jabłka na targu, zwiastuje wiele nowych doświadczeń i przeżyć, choć niekoniecznie przyjemnych. Objawiająca się w marzeniu sennym umiejętność targowania się jest przestrogą, by w realnym życiu decyzje podejmować z większą odpowiedzialnością i po odpowiednio długim namyśle. Najistotniejsze znaczenie dla interpretacji ma jednak sam rodzaj owoców, które znajdują się na targowisku.

 • Długie zastanawianie się nad zakupem jabłek oraz przebieranie owoców oznacza, że nie należy kierować się instynktem. Pora więcej czasu poświęcić na rozsądne i logiczne rozwiązania życiowych spraw.
  • Jabłka leżące na stanowisku obok innych owoców oznaczają, że nadszedł najwyższy czas na podjęcie długo odkładanych decyzji i rozwiązanie problemów.
   • Mycie jabłek wodą świadczy o tym, że niedługo bliska osoba może zostać przyłapana na kłamstwie.
    • Zakup niewielkich jabłek nie wróży udanego życia seksualnego. Prawdopodobnie niedługo któryś z partnerów straci zainteresowanie seksem i będzie unikać zbliżeń.
     • Jabłka sprzedawane na targu w okresie zimowym, zamarznięte lub lekko oprószone śniegiem, są zwiastunem bezpieczeństwa finansowego i uzyskania stabilnego źródła dochodu.
      • Podniesienie jabłek, które upadły na ziemię, to zły znak dla związku. Prawdopodobnie partner już dopuścił się lub niedługo dopuści się zdrady

       Zobacz także:

       Autor: Adrian Adamczyk

       Źródło zdjęcia głównego: Aniko Hobel/Getty Images

       podziel się:

       Pozostałe wiadomości