Horoskop tygodniowy. Co przyniesie Dyniowa Pełnia Księżyca?

Źródło:
Astrolog Merkurja
Dyniowa Pełnia Księżyca

Tydzień upłynie pod znakiem Dyniowej Pełni Księżyca oraz towarzyszącego jej zaćmienia, które będzie najdłuższe od stuleci! Niebo przygotowało nam również inne bardzo ważne układy i znaczące sytuacje, które odbiją się na naszym codziennym życiu. Będziemy musieli dokonać ważnych wyborów zawodowych i zdecydować, jak postąpić, jeśli chodzi o kwestie finansowe. Poznaj horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku.

Dyniowa Pełnia Księżyca

Pełnia Księżyca wypada w znaku Byka w piątkowy poranek, a cień na naszym naturalnym satelicie zobaczą tuż przed siódmą rano osoby przebywające w centralnej i zachodniej Polsce. Do niebezpiecznych układów należy opozycja Marsa i Urana (17.11), która może przyczynić się do eskalacji agresji i wywołać jakiś militarny incydent bądź prowokację. W ciągu nadchodzących dni bardzo prawdopodobna zwiększona aktywność sejsmiczna. Na pozytywny wpływ pełni w Byku mogą liczyć znaki ziemskie czyli Byki, Panny i Koziorożce, które zwiększą swój stan posiadania.

Zobacz wideo: Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"

Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"

Horoskop tygodniowy 15-21.11.2021 r.

Horoskop tygodniowy Baran

To będzie stresujący i wyczerpujący tydzień. Niebo da Ci w kość szczególnie w dniu opozycji Twojego opiekuna – Marsa i planety niespodzianek, czyli Urana (17.11). Ktoś postawi sprawę na ostrzu noża i niestety do piątku trzeba będzie podjąć niełatwą, ale konieczną decyzję. Przed Tobą śmiech przez łzy. Wiele sytuacji Cię zaboli, wiele spraw pójdzie inaczej, niż to sobie wyobrażałeś, na szczęście okaże się, że ostateczny rozrachunek możesz zaliczyć na korzyść. W weekend przyjdzie ulga.

Horoskop tygodniowy Byk

W tym tygodniu wypada Pełnia Księżyca w Twoim własnym znaku zodiaku. To wyjątkowe dni, w trakcie których możesz liczyć na pozytywne zmiany i doskonałą atmosferę wokół Ciebie. Finanse poprawią się. Być może ktoś zwróci pieniądze, być może odzyskasz dawne należności od urzędu. Poukładają się również sprawy sercowe i partnerskie. Wenus utworzy wyśmienity trygon z Uranem. Bliżej weekendu ktoś wymyśli dla Ciebie cudowną niespodziankę. W rodzinie radosne wieści.

Horoskop tygodniowy Bliźnięta

Pełnia Księżyca w znaku Byka wiąże się dla Ciebie z różnego rodzaju obowiązkami i ograniczeniami. Ten tydzień przyniesie Ci ogrom projektów i zawodowych planów. Będziesz rozchwytywany. Trygon Merkurego i Neptuna (18.11) postawi Cię na świeczniku i zrobi z Ciebie autorytet dla szerszego grona. Nie będziesz mógł usiąść nawet na chwilę. Ciągłe wyjazdy i zmiany miejsca pobytu zmęczą Cię i spowodują, że w weekend ujdzie z Ciebie para i będziesz musiał odpocząć w samotności.

Horoskop tygodniowy Rak

Zbliżająca się Pełnia Księżyca i zaćmienie Naszego naturalnego satelity wpłynie na Ciebie bardzo pobudzająco. Teraz dla odmiany to Ty zażądasz od kogoś konkretów i będziesz mieć dość cudzego wahania. W tym tygodniu będziesz pilny, rzeczowy i punktualny. Czeka Cię wiele nowych doświadczeń, które upłyną w bardzo ciekawej atmosferze. W finansach ożywienie i dobra energia, która prognozuje wzrosty w Twoim portfelu. W uczuciach lepiej, niż zakładałeś! Teraz to Ty dyktujesz warunki i ustalasz zasady.

Horoskop tygodniowy Lew

Przed Tobą kilka nieprzyjemnych sytuacji, niezbyt sympatycznych rozmów i nieoczekiwane niespodzianki, które zaczną się już od wtorku. Ktoś usilnie będzie próbował popsuć Ci dobry humor. W środę (17.11) uważaj na drodze i w trakcie przechodzenia przez przejścia dla pieszych, ostrożności nigdy za wiele, a ten dzień spowoduje niestabilność emocjonalną u większości zodiaku. Dzień Pełni Księżyca, czyli piątek, przeznacz na regenerację, ponieważ możesz być osłabiony, zdenerwowany i pełen złych przeczuć. Mogą boleć Cię kark i ramiona, masaż bardzo wskazany.

Horoskop tygodniowy Panna

Masz szansę na uczuciowy sukces, przed Tobą fascynujące randki i spotkania z osobami, które podobają Ci się od dłuższego czasu. W tym tygodniu zbierzesz masę komplementów i dowodów uznania. Sprzyja Ci Pełnia Księżyca w ziemskim znaku Byka, jak również układy z Wenus w Koziorożcu. W ciągu najbliższych dni nie będzie na Ciebie mocnych. Portfel urośnie, Ty wypiękniejesz, a otoczenie we wszystkim powinno iść Ci na rękę. Korzystaj z dobrych układów, ponieważ w weekend Twoja sytuacja zacznie się trochę komplikować.

Horoskop tygodniowy Waga

To nie będą łatwe dni. Wzrosną Twoje wątpliwości. Będziesz rozdarta pomiędzy różnymi opcjami zarówno, jeśli chodzi o pracę, jak i na gruncie sercowym. Twój organizm źle zareaguje na Pełnię Księżyca w znaku Byka i poczujesz bóle w jamie brzusznej. To głównie stres i lęki przed dokonaniem wyboru. Uważaj, aby drobiazgi nie zniszczyły Twojej relacji ze współpracownikami bądź szefem (17.11), odpuść wiele kwestii. Na pomoc przyjdą układy w weekend. Poczujesz, że napięcie spada i możesz zacząć funkcjonować normalnie.

Horoskop tygodniowy Skorpion

To będą doskonałe dni! Pamiętaj, aby kuć żelazo póki gorące i podpisywać umowy, zawierać kontrakty, umawiać się z pewnymi osobami na randki i uzyskać od nich jakieś obietnice. Postaraj się pozałatwiać wszystkie ważne dla Ciebie sprawy do Dyniowej Pełni w opozycyjnym znaku Byka (19.11). Masz teraz możliwości, kontakty i energię, aby wykonać to, co było niemożliwe i nieosiągalne. Opozycja Urana i przebywającego w Twoim znaku Marsa (17.11) przyniesie jakieś ogromne zaskoczenie i niespodzianki.

Horoskop tygodniowy Strzelec

Przed Tobą dni pełne nieporozumień partnerskich i kłopotów w kontaktach międzyludzkich. Ktoś może Cię sprytnie podejść i udzielisz kilku informacji za dużo (17.11), a to będzie wiązało się później z nieprzyjemnościami i może Cię drogo kosztować. W tym tygodniu nie możesz liczyć nawet na chwilę rozprężenia. W pracy bardzo dużo zadań, w domu i rodzinie nerwowo. Pełnia Księżyca w znaku Byka (19.11) przyniesie jakieś spory na tle materialnym. Kiedy nastanie weekend, odetchniesz z ulga i podziękujesz, że ten tydzień się kończy.

Horoskop tygodniowy Koziorożec

Przed Tobą bardzo przyjemne i obiecujące dni! Pełnia Księżyca (19.11) w sprzyjającym Ci znaku Byka pomoże zyskać to, na czym Ci zależy. Możesz liczyć na pomoc otoczenia we wszystkich ważnych dla Ciebie przedsięwzięciach. Aura planet sprzyja spełnianiu Twoich marzeń i realizowaniu pasji. Zdrowie będzie lepsze niż w ostatnich dniach. Bardzo możliwa wizyta w urzędzie, u notariusza lub w banku w celu podpisania zyskownych dla Ciebie umów. Twój stan posiadania zwiększy się. W miłości również szykuje się radosna atmosfera. Ktoś da Ci odczuć, że naprawdę mu na Tobie zależy.

Horoskop tygodniowy Wodnik

Przed Tobą tydzień pełen wyzwań i trudnych sytuacji. Nie uciekniesz przed konfrontacją z tym, czego nie lubisz i czego unikasz jak ognia. Nadchodząca opozycja Marsa i Twojego patrona czyli Urana (17.11) sprawi, że będziesz przenosił kłopoty z pracy do domu, gdzie atmosfera również się podgrzeje. Niestety najbliższe dni nie mają dla Ciebie dobrych układów. Czeka Cię wiele stresu, nieporozumień i zgrzytów. Pełnia Księżyca w znaku Byka (19.11) może doprowadzić do jakiejś kłótni na tle sercowym, Twoje podejrzenia będą doprowadzać drugą połówkę do wściekłości. W weekend ochłoniesz.

Horoskop tygodniowy Ryby

Tydzień rozpocznie się całkiem przyjemnie i obiecująco. Twoje fantazje na temat pewnej osoby i spotkania z kimś, kto nie jest Ci obojętny, mogą przybrać realny kształt. Trygon Merkurego i Twojego patrona czyli Neptuna (18.11) ułatwi wymianę zdań i informacji oraz spowoduje korzystne dla Ciebie zbiegi okoliczności. Tak zwanym przypadkiem możesz znaleźć się w odpowiednim miejscu. Dyniowa Pełnia Księżyca (19.11) również będzie dla Ciebie łaskawa. Uskutecznisz jakąś transakcję kupna-sprzedaży, załatwisz jakieś materiały, zrobisz porządki. To dobry, pracowity i owocny tydzień!

Zamówiny i zarękowiny u dawnych Słowian

Kiedy dwie osoby zostały skojarzone przez swata lub dziewosnęba dochodziło do zamówin lub zarękowin. Była to uroczystość, w której podsumowywano negocjacje między rodami, które miały zawrzeć kontrakt na swaćbę, czyli dzisiejszy ślub. Zarękowiny odbywały się podczas wystawnej uczty, w tym czasie ustalało się ostateczną wysokość posagu, a więc wiana oraz określano termin samej swaćby, ale przede wszystkim przyszli małżonkowie łączyli ręce na znak obowiązywania umowy. Musiało się to odbyć w obliczy rodzin przez swata bądź słowiańskiego kapłana nazywanego żercą. Rytuał ten był równoważny ze swaćbą, gdyż ta była traktowana bardziej jako wesele, stąd też rzadko dochodziło do zrywania zarękowin. Kiedy zamówiny się odbyły, całą rzecz należało obwieścić wspólnocie.

Zobacz także:

Źródło: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Victor Walsh Photography/ Getty Images

Pozostałe wiadomości