Horoskop

Byk - odkrywamy horoskop dla znaku

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Allexxandar/Getty Images

Osoby spod znaku byka urodziły się pomiędzy 20 kwietnia a 22 maja. Charakteryzuje je niesamowity upór, chęć dominacji i skuteczność działania. Sprawdzając horoskop dzienny, pamiętajmy, iż stanowi on raczej zbiór różnego rodzaju opcji niż faktyczne przepowiednie. Byk może dowiedzieć się nieco więcej o swoim losie, poznając mocne i słabe strony znaku. Co zatem mówią gwiazdy?

Zobacz też: Horoskop walentynkowy - Astrolog Merkurja dla zakochanych! >>>

Profesjonalni astrologowie czerpią informacje z analizy dotyczącej położenia ciał niebieskich względem danego znaku zodiaku. Ustalając horoskop dzienny czy tygodniowy, każdorazowo sprawdzane jest umiejscowienie Słońca, następnie Księżyca, Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza, Urana, Neptuna i Plutona. Byk niekoniecznie zawdzięcza swoje cechy położeniu określonych ciał niebieskich akurat w tym znaku. W dniu urodzin poszczególne planety mogły znajdować się w różnych miejscach, czego efektem jest prawdziwa mieszanka cech charakteru, nie zawsze zgodna ze stereotypowym wyobrażeniem o danym znaku zodiaku.

Zobacz też: Bliźnięta – jakie tajemnice kryją przed nami znaki zodiaku?

Byk i jego przyszłość – jak powstaje horoskop?

Astrologia to jedna z najstarszych dziedzin, współcześnie zaś uznawana jest pseudonaukę. W czasach starożytnych cieszyła się jednak sporym prestiżem, a wróżbiarze byli niezwykle cenionymi personami. Dawniej, aby sporządzić horoskop miesięczny , konieczne było dokonywanie skomplikowanych obliczeń matematycznych. Przygotowanie przepowiedni dla byka było w tych czasach bardzo czasochłonne, gdyż polegało na samodzielnym wyznaczeniu położenia planety, jej kąta i innych ważnych aspektów. Dziś cała procedura odbywa się za pomocą zaawansowanych programów astrologicznych, a stworzenie horoskopu na jutro trwa zaledwie kilka chwil.

Podczas tworzenia prognoz bardzo dużą uwagę przywiązuje się do położenia Słońca. Wyznaczenie umiejscowienia ciał niebieskich stanowi dopiero początek. Kluczowa jest jego właściwa interpretacja. Im szersza wiedza astrologa, tym szczegółowiej jest on w stanie udzielić nam odpowiedzi na temat możliwych zdarzeń w przyszłości. Co ciekawe, położenie danej planety w określonym punkcie oznacza zupełnie coś innego dla każdego znaku. Ustalając horoskop dla byka, sporą uwagę przykłada się do umiejscowienia Wenus, gdyż jest to planeta rządząca tym znakiem zodiaku.

Jaki jest byk? – co mówi nam horoskop?

Przepowiednie dla każdego znaku tworzy się w oparciu o jego cechy charakterystyczne. Należy mieć jednak na uwadze, iż niezwykle rzadko występują „czyste” znaki, posiadające wszystkie typowe dla zodiaku cechy. Wynika to z faktu, iż wspomniane ciała niebieskie są w ciągłym ruchu i w chwili urodzin danej osoby znajdowały się w wielu różnych punktach. Byk może być więc znakiem osoby, podczas narodzin której Słońce znajdowało się w innym miejscu niż w przypadku kolejnej osoby z tym samym zodiakiem. Z tego względu horoskop codzienny , tygodniowy czy miesięczny niektórym osobom sprawdza się w 100 procentach, innym w części, innym zaś w ogóle. Aby uzyskać informacje dopasowane stricte do naszej osoby, należy bazować na dokładnej dacie urodzenia, zawierającej również godzinę. Horoskopy opisowe stanowią pewnego rodzaju wzorzec, archetyp psychologiczny, w którym każda osoba będzie w stanie znaleźć pasujące do niej cechy. Jak wygląda to w przypadku byka?

Znak ten charakteryzuje się umiłowaniem wszystkiego, co kosztowne, luksusowe i posiadające walory estetyczne. Bardzo dużą uwagę przywiązuje do swojego wyglądu i ogólnego wizerunku. Z racji swoich upodobań szczególnie dba o finanse i gromadzenie bogactwa. W kwestiach majątkowych horoskop dla byka jest niezwykle pozytywny. Wytrwałość i ukierunkowanie na realizację celów ułatwiają mu budowanie wysokiego statusu społecznego. Byki są bardzo cierpliwe, potrafią dążyć do sukcesu za wszelką cenę, niezależnie od napotkanych po drodze problemów. Rzadko popełniają błędy, co wynika z ich racjonalnego podejścia do życia i wrodzonej ostrożności. Pomimo dobrej sytuacji finansowej, są raczej oszczędni, co nieraz przeradza się w skąpstwo. Horoskop przedstawia byka jako osobę taktowną i wyważoną, która w sytuacji konfliktowej potrafi jednak wybuchnąć. Ciemną stroną znaku jest upór, niejednokrotnie chorobliwy. Zarzuca się mu także materializm i przesadną zaborczość.

Horoskop tygodniowy i miesięczny poza sferą zawodową, zwykle poruszają też aspekty miłosne. Jak w tej kwestii wypada byk ? Podobnie jak w innych dziedzinach, jest nastawiony na realizację celu, do którego dąży wytrwale i cierpliwie. Będzie zaciekle walczyć o prawdziwe uczucie. Na początku znajomości jest jednak raczej nieśmiały i potrzebuje więcej czasu, aby otworzyć się przed drugą połówką. Z racji wrodzonej praktyczności na swoich partnerów wybiera osoby z podobnych środowisk. Horoskop przedstawia byka jako tradycjonalistę, co przekłada się także na sferę miłosną. Osoby spod tego znaku są wierne i wierzą w miłość aż po grób. W relacjach intymnych wykazują się ogromną zmysłowością, przywiązując bardzo dużą uwagę do udanego życia seksualnego.

Pozostałe wiadomości