Gwiazdy

Tomasz Sekielski w DDTVN o otyłości i operacji zmniejszenia żołądka. "U mnie uzależnieniem stało się jedzenie"

Gwiazdy


O operacji, która ocaliła mu zdrowie i życie, w Dzień Dobry TVN opowiedział Tomasz Sekielski. Jak dziś czuje się dziennikarz, po zabiegu w wyniku którego usunięto mu 4/5 żołądka? Jak doszło do tego, że wyglądał, tak jak wyglądał? "U mnie problemem był stres, zajadałem go".

Tomasz Sekielski o otyłości

Przede wszystkim była zagrożeniem mojego zdrowia i życia. To jest otyłość olbrzymia, to na co cierpię jeszcze wciąż. Schudłem sporo, ale wciąż jeszcze mam dużo do zrzucenia. Po konsultacji z lekarzami, uznaliśmy wspólnie, ze nie można już czekać, bo to może się źle dla mnie zakończyć. To był bardzo poważny zabieg - 4/5 żołądka usunięte. Teraz wrócę do ćwiczeń, czyli do tego co zacząłem w marcu.

Dlaczego zdecydował się na ten zabieg

Człowiek znajduje się w pewnym momencie w takiej sytuacji jak ja byłem. Gdy wyniki badań są coraz gorsze, gdy jest nadciśnienie tętnicze. Gdzieś tam z tyłu wisi to, ze za chwilę mogą się zacząć problemy z cukrem, a to już jest duży kłopot. Wtedy trzeba reagować w ten sposób. Uważa, że wiele osób, które maja ten problem, powinno iść do lekarza, nie bać się zacząć leczyć otyłości i zdecydować się na taki zabieg, jeśli nie mogą w inny sposób stracić wagi.

Taka waga to duży problem

Jeśli ważysz tyle, co ja ważyłem, to nie możesz biegać, spacery też obciążają stawy, przy takiej wadze. Mi pozostawał basen. To jest problem.

Jak doszło do tego, że Tomasz Sekielski "wyglądał, jak wyglądał"

Osoby, które nie maja problemu z nadwagą, muszą zrozumieć, że to nie jest tak, że te osoby, które tak tyją, świetnie się czują z tego powodu i ze to jest ich największe marzenie, żeby tak dużo ważyć. U mnie problemem był stres. Zajadałem to. Niektórzy popadają w inne uzależnienia, a u mnie uzależnieniem stało się jedzenie.

Tomasz Sekielski po operacji zmniejszenia żołądka

Dziennikarz czuje się dobrze. Chwilę po wybudzeniu się z narkozy zamieścił film na którym informuje o zabiegu. Widać, że jest w dobrym nastroju.

Zobacz też: Operacja bariatryczna przez usta. Bez otwierania jamy brzusznej >>>

Wyciąłem sobie żołądek. Tak oto kończy się obżarstwo. Wycinają ci 4/5 żołądka. W moim przypadku to było tak, jakby wycięli brata bliźniaka.

To walka o zdrowie i życie

Tomasz Sekielski podziękował lekarzom, którzy przygotowali go do zabiegu i przeprowadzili operację oraz Henryce Krzywonos, która przekonała go, że to dobry ruch.

Trochę mnie nie było, ale wracam i to w nowej lepszej wersji bez 4/5 żołądka!!! ??? Tak, to nie żart. Już jakiś czas temu, po konsultacjach z lekarzami i badaniach, uznałem że nie ma odwrotu. Dlatego poddałem się operacji bariatrycznej. To wielki krok w mojej walce o zdrowie i życie. Zabieg przebiegł bez problemów co jest zasługą doktora Wiesława Pesty i jego znakomitego zespołu z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Składam im WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!! Dziękuję też Heni Krzywonos, która zmobilizowała mnie do podjęcia tej trudnej decyzji. #JESTMOC?

Na czym polega operacja bariatryczna

Zobacz też: Tomasz Sekielski zapowiada 3. część filmu o pedofilii w Kościele >>>

Operacja zmniejszenia żołądka jest ostatecznym sposobem postępowania u chorych z otyłością olbrzymią. Wcześniej wiązała się z koniecznością przezskórnego dotarcia do wnętrza jamy brzusznej, co mogło grozić powikłaniami.

Od kilku lat zabieg wykonywany jest metodą przezustną. Lekarze przez usta pacjenta aż do żołądka wprowadzają specjalną głowicę, tzw. video endoskop. Następnie za pomocą narzędzi wysuwanych z głowicy precyzyjnie zszywają żołądek, zmniejszając jego objętość. Dzięki temu pacjent po znacznie mniejszej ilości pokarmu ma uczucie sytości już po 10 minutach.

Zabieg jest mało inwazyjny. Pacjenci mogą wrócić do domu po dwudniowym pobycie w szpitalu.

Warto też wiedzieć, że kiedy po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych żołądek się rozciągnie, można po kilku latach ponownie poddać się temu zabiegowi.

Zobacz też: Druga część "Tylko nie mów nikomu". Sekielski zdradził datę premiery >>>

Komentarze internautów pod filmem Tomasz Sekielskiego

Internauci solidaryzują się z dziennikarzem, przeważnie uważają, że to był bardzo dobry wybór i życzą Tomaszowi Sekielskiemu szybkiego powrotu do zdrowia.

  • Bardzo mądra decyzja, zdrówka dużo życzę ☺?
  • Szybkiego powrotu do formy życzę i pozdrawiam serdecznie ?
  • Bardzo cieszę się, że operacja przebiegła bez komplikacji. Proszę szybko zdrowieć, potrzebujemy Pana! Wyrazy wsparcia duchowego dla małżonki - będzie dobrze ❤️
  • Brawo za odwagę....teraz bedzie Pana fizycznie mniej ale dla zdrowia warto było pocierpieć.Życzę sukcesów!?
  • Boshe! A ja tak się bałam, ze cos złego się stało jak Pan zniknął!! Proszę szybko wracac do zdrowia bo brakuje mi strasznie Pana online ! ❤
  • Dobra decyzja będzie łatwiej . Powodzenia
  • I humor nie opuścił Ciebie..co bardzo ważne.... Zdrówka życzę
  • Panie Tomaszu! Jest Pan Wielki!! Gratuluje i z całego serducha życze szybkiego powrotu do zdrowia!!???

Tylko nie mów nikomu - ponad 22 miliony wyświetleń

Film Tomasza Sekielskiego poświęcony pedofilii w Kościele Katolickim obejrzało już na youtube ponad 22 miliony użytkowników. Dziennikarz poinformował, że powstaną kolejne części dokumentu.

Podczas swojego programu na żywo "Sunday Night Live" w mediach społecznościowych zapowiedział, że oprócz drugiej części filmu o pedofilii w Kościele, powstanie również trzecia część!

Sekielski przekazał, że premiera drugiej części zaplanowana jest na październik lub listopad 2019 roku. Trzecia część powstanie w 2020 roku.

Zobacz też: "Tylko nie mów nikomu". Wstrząsający film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele >>>

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości