James Cameron z okazji Dnia Ziemi nakręcił serial dokumentalny. Lektorką jest gwiazda Hollywood

James Cameron
Cover Video/x-news
James Cameron postanowił uczcić Dzień Ziemi z rozmachem. Reżyser Titanica" i "Avatara" wyprodukował miniserial dokumentalny "Secrets of the Whales". A co my możemy zrobić dla planety? Sposobów jest wiele.

22 kwietnia to Dzień Ziemi, który obchodzony jest na całym świecie. W ostatnich latach o święcie mówi się głośniej między innymi za sprawą kryzysu klimatycznego. W tym szczególnym dniu wiele gwiazd postanowiło podzielić się w sieci swoimi przemyśleniami na ten temat oraz radami dotyczącymi ekologicznego życia. James Cameron, reżyser takich hitów jak "Titanic" i "Avatar", poszedł o krok dalej.

James Cameron nakręcił serial dokumentalny o wielorybach

James Cameron to znany chyba wszystkim reżyser. Do tej pory był kojarzony z głośnymi widowiskami kinowymi, jednak tym razem skupił się na zupełnie innym projekcie. Mowa o filmie dokumentalnym, który opowiada o życiu wielorybów.

- Gdybyście się zastanawiali, czy zaangażował panią Krystynę Czubównę, to nie, ale powierzył rolę lektorki, takiej przewodniczki po świecie wielorybów, aktorce Sigourney Weaver - zdradził Mateusz Hładki w studiu Dzień Dobry TVN.

Marcin Prokop słusznie zauważył, że gwiazda jest znana między innymi z filmu "Obcy". To akurat nie do końca nieprzypadkowe zestawienie biorąc pod uwagę dokument Camerona. W końcu w oceanach żyje wiele gatunków ryb i innych zwierząt niezbadanych przez człowieka.

Dzień Ziemi - jak świętować w pandemii?

Zazwyczaj 22 kwietnia w wielu miastach organizowane są różne happeningi ekologiczne i akcje sprzątania świata. W tym roku, tak jak w poprzednim, z wiadomych powodów, podobne eventy się nie odbędą. Nie oznacza to jednak, że nie możemy świętować Dnia Ziemi bez wychodzenia z domu. Zmiana zaczyna się od małych kroków. Ten dzień to dobra okazja do tego, żeby wprowadzić nowe nawyki, przykładowo zacząć segregować śmieci lub oszczędzać wodę.

James Cameron - kariera

James Cameron to jeden z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych reżyserów na świecie. Jego najsłynniejsze dzieła to oczywiście nagrodzony Oscarami "Titanic" oraz nominowany do tej samej nagrody "Avatar". Fani reżysera od kilkunastu lat oczekują kontynuacji przygód mieszkańców Pandory. Premiera filmu "Avatar 2" jest zapowiedziana na 2022 rok. Amerykanin stworzył też "Terminatora" i "RoboCopa".

Zobacz wideo: Dziś Międzynarodowy Dzień Ziemi!

x-news

Zobacz też:

Tola Szlagowska wróciła z nową płytą. Dlaczego zniknęła? "Kompletnie nie zależało mi na tym, żeby być sławną"

Koniec jednorazowych naczyń. Unia Europejska wypowiedziała wojnę plastikowi. "Idzie ku lepszemu"

Jak ograniczyć zużycie plastiku o 70 kg w ciągu roku? Ekologiczny patent na twoją kieszeń

podziel się:

Pozostałe wiadomości