"Skradli" weneckie show. Od Amal i George'a Clooney'a nie dało się oderwać wzroku

Amal i George Clooney
Amal i George Clooney na Festiwalu Filmowym w Wenecji
Źródło: Franco Origlia / Contributor/Getty Images
Rozpoczął się 82. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Największe nazwiska branży filmowej przybyły do Włoch, by przez tydzień cieszyć się nie tylko kinem, ale i modą. Festiwal to każdego roku okazja do zaprezentowania wyjątkowych kreacji. Kto w tym roku zachwycił na czerwonym dywanie?

Dalsza część artykułu dostępna jest pod materiałem wideo.

DD_20250829_Wenecja
Trwa Festiwal Filmowy w Wenecji
Źródło: Dzień Dobry TVN

82. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji - Co warto o nim wiedzieć?

Festiwal Filmowy w Wenecji rozpoczął się 27 sierpnia i potrwa do 6 września 2025 roku. W programie pojawiły się najgłośniejsze premiery sezonu, wśród nich m.in. film Noah Baumbacha "Jay Kelly" oraz "Witch Hunt" w reżyserii Luki Guadagnino. Kinomani nie mogą się doczekać najnowszej produkcji Jima Jamuscha pod tytułem "Mother Father Sister Brother", premiery filmu Guillermo del Toro i jednego z najgłośniejszych filmów - "Bugonia" Yórgosa Lánthimosa z udziałem Emmy Stone.

Honorowe wyróżnienie za całokształt twórczości otrzyma reżyser i scenarzysta Werner Herzog oraz aktorka Kim Novak.

Najpiękniejsze stylizacje Festiwalu Filmowego w Wenecji

Festiwal filmowy to nie tylko wielkie święto kina, ale i okazja do zaprezentowania pięknych wieczorowych strojów przez obecnych na czerwonym dywanie gości. Bez dwóch zdań podczas pierwszych dni włoskiego wydarzenia największą uwagę fotoreporterów przyciągali Amal i George Clooney, którzy zachwycili swoimi stylizacjami. Prawniczka miała na sobie fuksjową kreację vintage projektu Jean-Louis Scherrer - dopasowana sukienka mini z marszczeniami i guzikami z przodu oraz zwiewnym trenem zachwyciła elegancją.

Cate Blanchett z kolei wybrała typową dla swojego minimalistycznego, acz nowoczesnego gustu, czarną suknię Armani Prive o ciekawym dekolcie w kształcie litery A, który ozdobiono dużymi kamieniami.

Emma Stone również postawiła na estetykę oraz barwy, którym od lat jest wierna. Dziewczęca, błyszcząca sukienka écru pięknie odbijała światło za sprawą aplikacji ze srebrnej nitki. Projekt Louis Vuitton z cienkimi ramiączkami, gorsetem i "bombkową" spódnicą był nie tylko efektowny, ale i bardzo pomysłowy.

Cate Blanchett, Emma Stone, Amal i George Clooney, Tilda Swinton
Najpiękniejsze stylizacje Festiwalu Filmowego w Wenecji
Cate Blanchett, Emma Stone, Amal i George Clooney, Tilda Swinton
Źródło: Daniele Venturelli / Contributor/Getty Images, Gisela Schober / Contributor/Getty Images, JB Lacroix / Contributor/Getty Images, Andreas Rentz / Staff/Getty Images.

W Wenecji na czerwonym dywanie pojawiły się też dawno niewidziane gwiazdy, takie jak Alicia Silverstone. Aktorka założyła długą, zwiewną suknię z malutkim golfem i długimi rękawami w kolorze białym. Skromny fason doskonale sprawdził się na czerwonym dywanie, ponieważ ostał zestawiony z butami na platformie i delikatną biżuterią.

Laura Dern to wielbicielka odważniejszych, bardziej artystycznych stylizacji. Aktorka doskonale prezentowała się kreacji Armani, która składała się z połyskującej zielonej spódnicy oraz czarnej narzutki o geometrycznej konstrukcji.

Greta Gerwig, reżyserka głośnego filmu pod tytułem "Barbie" w tym roku na festiwalu towarzyszyła swojemu mężowi Noah Baumbachowi. Reżyserka na czerwony dywan wybrała czarną suknię balową uszytą z tiulu, który wyszywany był perełkami oraz aplikacją w kwiaty.

Alicia Silverstone, Laura Dern, Riley Keough, Greta Gerwig
Najpiękniejsze stylizacje Festiwalu Filmowego w Wenecji
Alicia Silverstone, Laura Dern, Riley Keough, Greta Gerwig
Źródło: Theo Wargo / Staff/Getty Images, Theo Wargo / Staff/Getty Images, Daniele Venturelli / Contributor/Getty Images, Stephane Cardinale - Corbis / Contributor/Getty Images

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości