Gwiazdy

"Mam Talent!". 17-latka z Ukrainy zachwyciła jury: "Twój śpiew po prostu rozerwał mi serce"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
tvn.pl
Maria Hnativ z Ukrainy

Za nami pierwszy odcinek 14. edycji popularnego programu - "Mam Talent!". Na jury, czyli Agnieszkę Chylińską, Małgorzatę Foremniak oraz Jana Klimenta, ogromne wrażenie wywołał występ Marii Hnativ z Ukrainy. Kim jest ta zdolna 17-latka? Jaka historia za nią stoi?

"Mam Talent!" 2022. Maria Hnativ zachwyciła jury

3 września wystartowała nowa edycja "Mam Talent!". W jury programu po raz kolejny zasiadli: Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak oraz Jan Kliment. Sobotni wieczór dostarczył im wielu emocji. Podczas występu Marii Hnativ z Ukrainy nie zabrakło bowiem wzruszeń. Zdolna 17-latka wykonała utwór "Stefania", z którym zespół Kalush Orchetra zwyciężył Eurowizję 2022.

- Nie umiem ukraińskiego, ale wszystko zrozumiałem. Tak przekazałaś te emocje - przyznał Jan Kliment.

- Jesteś na bardzo dobrej drodze, aby stać się artystką, która jest charakterystyczna - dodała Małgorzata Foremniak.

- Twój śpiew rozerwał mi serce. Twój głos jest tak mocny, że jest w stanie bardzo wiele uczynić. Jeśli tylko możemy sprawić, żeby to twoje wołanie usłyszała cała Polska i cały świat, to po prostu ci służymy - zadeklarowała Agnieszka Chylińska.

Zobacz wideo: Muzyka

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Maria Hnativ otrzymała owacje na stojąco i usłyszała trzy razy "tak". - Wolność dla Ukrainy! - podkreśliła przewodnicząca jury.

Maria Hnativ z Ukrainy - kim jest?

Maria Hnativ pochodzi z Ukrainy, ze wsi Ozeryany. Od 6. roku uczęszczała do szkoły muzycznej. Ukończyła ją z najwyższą oceną. Po ataku Rosji na Ukrainę 17-letnia artystka wraz z mamą i bratem schroniła się w Henrykowie pod Wrocławiem. Pomogła im rodzina państwa Karpierzów. Jak podaje tvn.pl, to właśnie oni zgłosili Marię do programu "Mam Talent!" oraz zapisali do lokalnego zespołu mandolinistów.

- Gdy gram i śpiewam, czuję się bardzo lekko. Mogę opowiedzieć o swoich emocjach, o tym, co czuję, co we mnie kipi. Teraz jest wiele smutku. Martwię się o swoją rodzinę, która tam została. To nie jest łatwe - zaznaczyła 17-latka podczas występu w programie.

Ukrainka śpiewa, gra na bandurze, mandolinie, gitarze i fortepianie oraz daje koncerty na lokalnych imprezach.

"Mam Talent!" - gdzie i kiedy oglądać?

Nowe odcinki w sobotę o godz. 20:00 na antenie TVN. Oglądaj też w Player.pl.

Zobacz wideo: Największy ukraiński festiwal w Polsce

Największy ukraiński festiwal w Polsce
Największy ukraiński festiwal w Polsce Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mirosław Sosnowski/TVN

Pozostałe wiadomości