Gwiazdy

Mabel - muzyczne objawienie o ideale chłopaka: "Musi być pewny siebie jak ja i tak samo zajęty"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Mabel to brytyjsko-szwedzka piosenkarka i autorka tekstów, która sławę zyskała w 2017 roku dzięki singlowi "Finders Keepers". Ma na swoim koncie występ na prestiżowej gali Brit Awards. - To było niesamowite doświadczenie, w które nawet trudno uwierzyć - stwierdziła w rozmowie z Gabi Drzewiecką. Z kim wokalistka lubi pracować? Czy sławni rodzice odradzali jej karierę muzyczną?

Niezwykła rodzina Mabel

Można powiedzieć, że ta artystka z branżą muzyczną związana jest od urodzenia. Mama Mabel to piosenkarka Neneh Cherry, a ojciec jest producentem grupy Massive Attack. Czasami rodzice, znając specyfikę zawodu i problemy z nim związane, odradzają dzieciom wybór tej samej ścieżki kariery. Na szczęście w przypadku Mabel tak nie było.

Mówili, żebym była szczęśliwa, a jeśli to muzyka daje mi szczęście, to mnie wspierali

- powiedziała wokalistka.

Rodzice to nie jedyne osoby w rodzinie artystki związane z branżą muzyczną. Jest nim również jej przyrodni brat - Marlon Roudette, który ma na swoim koncie wielki hit sprzed lat "Big City Life". Oboje utrzymują ze sobą kontakt, a nawet współpracują.

Jesteśmy ze sobą bardzo blisko, dlatego gdy spotykamy się w studiu nie musimy przegadywać, co u nas słychać. On wszystko wie, więc jak chcemy napisać o czymś piosenkę to po prostu to robimy. Teraz w czasie kwarantanny pracujemy zdalnie

- powiedziała Mabel.

Kariera Mabel

Mabel oficjalną karierę rozpoczęła w 2015 roku, ale sławę zdobyła dwa lata później dzięki singlowi "Finders Keepers". W 2019 roku Mabel została nominowana do nagrody Najlepszy brytyjski przełomowy wykonawca na 39. Brit Awards. Podczas gali miała też okazję zaśpiewać. Jak stwierdziła wokalistka, to była dla niej surrealistyczna noc i "niesamowite doświadczenie, w które nawet trudno uwierzyć". Przyznała jednak, że po zakończeniu uroczystości nie świętowała.

Jestem osobą, która lubi spokój i relaks. Po tym wszystkim wróciłam do domu. Czekała na mnie mama i pies. Wypiłyśmy herbatę i położyłam się spać. Byłam najszczęśliwszą osobą na świecie

- powiedziała Mabel.

Debiutancka płyta

W sierpniu 2019 roku ukazał się pierwszy album studyjny Mabel - "High Expectations". Piosenki, które się na nim znalazły są głównie o związkach i relacjach.

Przy nagrywaniu płyty najbardziej zależało mi, aby to wszystko układał się w historię, miało sens, a nie było zbiorem przypadkowych piosenek. Chciałam, by prowadziło do jakiegoś końca. To był mój cel

- zdradziła wokalistka.

Mabel nie ukrywa też, że traktuje ten album jako swego rodzaju terapię - dzięki niemu uporała się ze swoimi byłymi związkami i teraz może zacząć coś nowego. Jakich cech szuka u mężczyzn?

Zdecydowanie musi być pewny siebie. Ja taka jestem, dlatego sądzę, że przy mojej osobowości to musi być taki ktoś, kto sobie ze mną poradzi. Poza tym powinien robić coś kreatywnego i być dość zajęty, jak ja

- zdradziła wokalistka.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Konsultant: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości