Gwiazdy

Katarzyna Glinka dodała ważny post. "Niewiele osób zna mnie z tego, że jestem WWO"

Gwiazdy

Autor:
Martyna
Trębacz
Katarzyna Glinka

Katarzyna Glinka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się ze swoimi fanami wiadomościami ze swojego życia. Ostatnio na Instagramie aktorka postanowiła poruszyć ważny, choć trudny temat. W swoim poście wyjawiła, że jest osobą z wysoką wrażliwością, przez co często jej zachowanie jest niewłaściwie odbierane. Gwiazda wyjaśniła, jak zachowują się takie osoby i dlaczego postanowiła podzielić się tym wyznaniem z fanami.

Kasia Glinka jest osobą z wysoką wrażliwością

Katarzyna Glinka chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją ponad 200 tysięcy osób. Choć w większości pojawiają się tam treści lifestylowe, tym razem aktorka postanowiła wykorzystać swoje zasięgi do nagłośnienia ważnego tematu. Jak napisała w poście, jest WWO, czyli osobą z wysoką wrażliwością. Właśnie z tego powodu jej zachowanie bywa mylnie interpretowane, a ona sama przez lata borykała się z poczuciem winy.

Zastanawiam się już od długiego czasu jak traktować instagram i czy jest to miejsce odpowiednie do przekazywania ważnych ale czasem trudnych i mało lifestylowych treści... Uznałam jednak, że żeby móc być w prawdzie ze sobą chcę się dzielić z Wami obszarem, który jest dla mnie ważny choć nieoczywisty… Chciałabym żebyście byli/ były tutaj nie tylko dla ładnych zdjęć A może okaże się, że są tutaj osoby którym w ten sposób pomogę. Niewiele osób zna mnie z tego, że jestem WWO. Czyli z ang. highly sensitive person. Po naszemu - osobą z wysoką wrażliwością. Brzmi banalnie - jednak kiedy zrozumiałam co to oznacza i dlaczego tak często czuję zmęczenie lub przytłoczenie, które mi towarzyszy - umiem sobie z tym radzić i dużo lepiej zadbać o siebie... Zjadłam już zęby na poszukiwaniu informacji, jak z tym żyć i napiszę o tym, bo okazało się, że właśnie dlatego, ze TO mam, nieraz zostałam potraktowana jak osoba, która nie lubi ludzi lub się wywyższa.

WWO – jak się objawia?

Katarzyna Glinka nie poprzestała na wyznaniu. Aktorka wymieniła również charakterystyczne cechy osób z wysoką wrażliwością. Jak sama napisała, chciałaby w ten sposób pomóc innym, którzy być może nie są świadomi, że również są WWO. - Być może są tutaj osoby, które tego o sobie nie wiedzą lub nie rozumieją, dlaczego tak często czują się po prostu inne - napisała w poście i wyliczyła:

 1. 1Czujesz dyskomfort w miejscu, gdzie jest dużo ludzi.
 2. 2Szybko się męczysz, kiedy jest głośno.
 3. 3Źle reagujesz na jasne, mocno doświetlone pomieszczenia.
 4. 4Szybko robi Ci się niedobrze, kiedy czujesz intensywny zapach.
 5. 5Czujesz dyskomfort, oglądając brutalne sceny, przemoc, a nawet show telewizyjne w którym dużo się dzieje…
 6. 6Wchłaniasz jak gąbka emocje, które przeżywają inni ludzie.
 7. 7Silniej/ nieadekwatnie do sytuacji przeżywasz stres.
 8. 8Widzisz i czujesz więcej.
 9. 9Podejmowanie decyzji zajmuje Ci dużo czasu - bo analizujesz każdy szczegół.
 10. 10Czujesz więcej emocji tych dobrych i tych złych każdego dnia i wszystkie poddajesz analizie.
 11. 11Lubisz chodzić w te same miejsca, jeść te same potrawy.
 12. 12Jesteś nieufny, masz wąskie grono przyjaciół.
 13. 13Silnie odczuwasz głód - jeśli nie zjesz o konkretnej godzinie, nie potrafisz w ogóle funkcjonować.
 14. 14Nie lubisz być w centrum uwagi - odczuwasz lęk i niepokój w nowym otoczeniu.

Katarzyna Glinka w swoim poście zwróciła uwagę na ważną kwestię. Osobowość wysoko wrażliwa nie podlega leczeniu, dlatego tak ważne jest, aby nauczyły się akceptować siebie takimi, jakimi są. - To nie jest cecha osobowości - tego się nie leczy, z tym po prostu trzeba nauczyć się żyć i omijać sytuacje, które wywołają dyskomfort. Piszę o tym, ponieważ wiem ile lat zajęło mi obwinianie siebie za asocjalne zachowania - często waliłam w siebie myśląc, że coś jest ze mną nie tak- zamiast brylować na salonach uciekam do domu i zaszywam się w ciszy… Zamiast korzystać z uroków miasta, jadę w plener i uciekam od ludzi. Dziś już to wszystko rozumiem i DBAM O SIEBIE. Jeśli masz podobnie - to znaczy, że jesteś w gronie WWO 15 proc. populacji - wyznała na Instagramie.

Pod postem aktorki pojawiło się wiele komentarzy, w których fani wyrazili swoje wsparcie. "Pani Kasiu, dziękuję za ten post! Okazuje się, że jest Nas więcej i warto o tym mówić", "Kasiu, cieszę się że poruszyłaś ten temat. Ja też jestem WWO. Najgorsze dla mnie jest to, że często spotykam się z brakiem zrozumienia przez inne osoby, które nie są WWO i pewnie nawet o tym nie słyszały...", "Pani Kasiu, super że porusza Pani ten temat... pewnie sporo osób czytając to, co Pani napisała, zgra to ze swoimi doświadczeniami z dzieciństwa do momentu dorosłości. Ja też to mam, dlatego bądźmy dla siebie wyrozumiali tolerancyjni i odbierajmy ludzi takimi, jakimi są, a nie jakimi chcielibyśmy żeby byli", "Madre głębokie i prawdziwe" - pisali internauci.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Katarzyna Glinka - niepoprawna optymistka

Katarzyna Glinka - niepoprawna optymistka
Katarzyna Glinka - niepoprawna optymistka
Dzień Dobry TVN

Autor:Martyna Trębacz

Pozostałe wiadomości