Gwiazdy

"Miałam psychiatrę, terapeutkę, a i tak byłam na totalnym dnie". Dorota Szelągowska jakiej nie znacie

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Piotr Wojtasik
Dorota Szelągowska jakiej nie znacie!

Dorota Szelągowska jest jedną z najpopularniejszych osobowości telewizyjnych w Polsce. Jej programy o tematyce remontowej są uwielbiane przez widzów. Choć bez wątpienia jest gwiazdą, to nie omijają jej kłopoty i zmartwienia. Niedawno wyznała, że jej córka Wanda urodziła się z wadą serca, a ona sama przez długi czas borykała się z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Dorota Szelągowska - remont w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Dorota Szelągowska wraz ze swoją ekipą wyremontowała łazienkę w Klinice kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Projekt był dla niej szczególnie ważny, ponieważ jej 3-letnia córka Wanda była pacjentką tej placówki.

- Moja córka dostała nagle diagnozę - wada serca - okazało się, że trzeba dość szybko działać. Dostałam tutaj niesamowitą pomoc. Jak wchodzisz do tego miejsca, to nie jest ważne, czy jesteś gwiazdą, celebrytą, lekarzem albo kimkolwiek. Jesteś traktowany tak samo, ponieważ liczy się tylko twoje dziecko - wyznała Dorota w Dzień Dobry TVN.

W Klinice kardiologii niezbędny był remont łazienki dla niepełnosprawnych. Dorota Szelągowska bez wahania podjęła się zadania i teraz pacjenci, a także ich rodzice, mogą z niej swobodnie korzystać.

- Dorota skontaktowała się ze mną poprzez fundację i przystąpiliśmy do prac remontowych. To jest kobieta-petarda, która przychodzi w dresie, w czapce i robi to, co ma robić - powiedziała Katarzyna Gardzińska, rzecznik prasowy Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka".

Szelągowska wspiera akcję Fundacji TVN

W tym roku Fundacja TVN obchodzi swoje 20-lecie. Z tej okazji przy współpracy z Centrum Zdrowia Dziecka zostanie wybudowane Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Cały budynek spełniający światowe standardy, będzie miał 6 000 m kw. W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów.

Zbiórkę środków na ten cel wspiera akcja #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy, w tym m.in. Dorota Szelągowska. Jak przyznała, bardzo cieszy się, że powstanie miejsce, w którym dzieci otrzymają fachową pomoc psychiatryczną.

- To co się dzieje w tym kraju, kiedy piętnowana jest inność, kiedy piętnowane jest właściwie wszystko, co nie wchodzi w jakiś wymyślony wzór sprawia, że te dzieciaki naprawdę są w złym stanie. Nerwica lękowa bierze się głównie z tego, że nie znasz swoich emocji. Kumulujesz je w sobie i jak to w końcu wybucha, to dzieją się rzeczy straszne. Wiem, bo sama mam nerwicę lękową, co prawda już zaleczoną, ale doskonale wiem, jaki to jest mechanizm działania, wiem jak to jest, kiedy masz ataki paniki takie, że naprawdę nie wiesz, co zrobisz - wyznała gwiazda.

Szelągowska nie ma wątpliwości, że miejsca wsparcia dla dzieci i młodzieży są bardzo potrzebne. - Miałam psychiatrę, panią terapeutkę, rodzinę, która wiedziała, co się dzieje, a ja i tak byłam na totalnym dnie. A teraz wyobraź sobie dzieciaka z małej miejscowości, który nie wie, co z tym zrobić - podkreśliła Dorota.

Bywały dni, kiedy Szelągowska czuła się naprawdę źle. - Nie zrozumiesz, co to znaczy obiecywać sobie codziennie o czwartej nad ranem, że dzisiaj wyjdziesz z domu, a potem przez cały dzień nadal walczysz z tym, że nie jesteś w stanie wyjść. A przecież wszystko jest normalnie, dobrze, ty zdajesz sobie z tego sprawę. Musimy szukać pomocy i walczyć o to, żeby było lepiej - dodała Dorota.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości