Dorota Szelągowska zwierzyła się z problemów ze zdrowiem psychicznym. "Miesiącami nie wychodziłam z domu"

FUNDACJA_SZELAGOWSKA
Dorota Szelągowska zaangażowała się w akcję #zdrowiewgłowie, która ma na celu nagłośnienie problemów z opieką psychiatryczną w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem. W tym celu powstanie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Dorota Szelągowska w rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedziała o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym.

Dorota Szelągowska o zdrowiu psychicznym

Fundacja TVN obchodzi 20-lecie działalności. To m.in. z tej okazji wraz z Centrum Zdrowia Dziecka zbuduje nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Dorota Szelągowska jest jedną z gwiazd, które nagłaśniają tę akcję. Ulubienica widzów TVN w przeszłości zmagała się z problemami natury zdrowia psychicznego.

- Traktuję ten projekt bardzo prywatnie. Ostatnio spędziłam kilka dni z moją córką w Centrum Zdrowia Dziecka, która miała tam wykonywany zabieg. Ja sama miałam wiele lat temu nerwicę lękową i miesiącami nie wychodziłam z domu. Miałam non stop ataki paniki. Miałam psychiatrę, rodzinę i terapeutę za sobą, ale wiem, co to znaczy, kiedy jesteś bezsilny wobec siebie, kiedy nie możesz złapać nadziei - mówiła dziennikarka.

- To, co się dzieje w Polsce z psychiatrią, jest dramatem. Pandemia pogrążyła psychiatrię. Ludzie popełniają samobójstwa, ludzie nie mają z kim porozma wiać. To jest ostatni moment, żebyśmy coś z tym zrobili. Zdajmy sobie sprawę, że to nie jest kwestia, że my leżymy. My umieramy - podkreślała Dorota Szelągowska.

Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Budowa Centrum Psychiatrii już ruszyła, a plany zakładają, że potrwa 2 lata. W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów (tyle będzie łóżek na oddziale). Oprócz tego w Centrum powstanie poradnia psychiatryczna. Cały budynek będzie miał 6 000 m2. Oprócz Centrum Psychiatrii zostanie przeniesiona tu i powiększona Klinika Onkologii. Fundacja TVN odpowiedzialna jest finansowo za segment psychiatrii. To milowy krok, ponieważ lekarze od lat alarmują o fatalnej sytuacji dziecięcej psychiatrii. Pod tymi słowami podpisał się dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

Każdy może pomóc w budowie Centrum. Wystarczy wysłać SMS o treści POMAGAM na 7126 (koszt 1, 23 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online/.

Zobacz też:

Reporter: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki