Gwiazdy

Jolanta Kwaśniewska boryka się z powikłaniami po COVID-19. Wcześniej była hospitalizowana

Gwiazdy

Agnieszka Jurek/East News

Miesiąc temu Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy przeszli COVID-19. Dziś czują się już znacznie lepiej, ale nadal wracają do pełni sił. Oboje odczuwają skutki zakażenia koronawirusem.

Według najnowszych danych już ponad półtora miliona Polaków zachorowało na COVID-19. Koronawirusem zakaziło się wiele osób publicznych, w tym między innymi Aleksander Kwaśniewski i jego małżonka Jolanta. Do dziś oboje borykają się z powikłaniami po chorobie. Były prezydent Polski martwi się o stan zdrowia ukochanej.

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska nadal cierpią po COVID-19

Kwaśniewscy przeszli zakażenie koronawirusem na początku lutego. Jak potwierdził sam polityk: "najgorsze mają za sobą". Nie oznacza to jednak, że wrócili już do pełni zdrowia. Były prezydent cały czas kaszle, a jego żona zachorowała na zapalenie nerek. W rozmowie z "Faktem" Aleksander Kwaśniewski powiedział, że dolegliwości pani Jolanty są najprawdopodobniej powiązane z COVID-19.

W lutym żona polityka trafiła do szpitala na dwa dni. On sam zakażenie koronawirusem przeszedł jednak znacznie ciężej.

- Przez dwa tygodnie miałem 39 stopni gorączki. Tydzień byłem w szpitalu. Otrzymywałem kroplówkę i tlen. Nikomu tego nie życzę - przyznał w "Fakcie"

Kwaśniewscy nie wiedzą, gdzie się zarazili

Lekarze przestrzegają, że aby uniknąć COVID-19 powinniśmy nosić maseczki ochronne, trzymać dystans społeczny i często myć ręce. Zastosowanie się do tych zasad nie wystarczało w przypadku byłej pary prezydenckiej.

- Często nosimy rękawiczki. Dezynfekujemy te rzeczy, których mógł ktoś dotykać. Zakupy zostawiamy na zewnątrz, na balkonie - mówiła kilka tygodni temu Jolanta Kwaśniewska w wywiadzie dla "Super Expressu".

Początkowo żona Aleksandra Kwaśniewskiego myślała, że się przeziębiła. Kolejne objawy zaczęły ją jednak niepokoić.

- Dopiero potem temperatura strasznie wzrosła i jednocześnie poczułam niemożliwe osłabienie -wspominała.

Małżeństwu Kwaśniewskich życzymy dużo zdrowia!

Jolanta Kwaśniewska uczy dobrych manier

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości