Gwiazdy

19-letnia Gabi Bania zachwyciła swoim talentem Macieja Stuhra. Jak możemy jej pomóc w dalszej edukacji?

Gwiazdy

Ostatnio Maciej Stuhr udostępnił w mediach społecznościowych prace Gabi Bani, apelując przy tym o wsparcie dla młodej artystki. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy 19-latkę i aktora, by poznać bliżej twórczość dziewczyny i dowiedzieć się, jak możemy jej pomóc.

Gabi Bania chce zostać reżyserem filmów animowanych

Gabi Bania jest absolwentką Liceum Filmowego, w którym poznała podstawy języka filmu oraz jako samouk zaczęła tworzyć swoje pierwsze animacje.

– Zawsze marzyłam o tym, by zostać reżyserem pełnometrażowych filmów animowanych, przelaniu swoich pomysłów na ekran i dzieleniu się nimi z innymi – mówiła w Dzień Dobry TVN.

19-latka przygotowuje animacje w pełni samodzielnie. Jej prace zaczęły być doceniane na całym świecie. - Przez ostatnie 3 lata byłam nominowana na ponad 100 festiwalach w 23 krajach. Dlatego cieszę się, że prace podobają się zarówno osobom niezwiązanym ze światem sztuki, jak i tym, którzy profesjonalnie pracują w branży filmowej – wyjawiła.

Młoda artystka zbiera na czesne na najlepszej uczelni animacji komputerowej na świecie

19 -latka chce dalej rozwijać się w tym kierunku, dlatego zaaplikowała do szkoły Ringling College of Art and Design w Stanach Zjednoczonych na oblegany przez pasjonatów wydział Computer Animation.

- To najlepsza uczelnia animacji komputerowej na świecie. Moje portfolio zostało wysoko ocenione i zaproponowano mi tam miejsce. Mogłabym rozpocząć edukację od sierpnia tego roku – mówiła.

Niestety koszt czesnego w tej szkole jest na tyle wysoki, że rodziny Gabi nie stać na pokrycie go. Rok nauki wynosi 150 tys. złotych. Dlatego 19-latka założyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl, którą udostępnił Maciej Stuhr:

Przedstawiam Wam młodą, bardzo zdolną osobę! Gabi Bania zdała do prestiżowej szkoły animacji w Ameryce. Nie stać jej...

Opublikowany przez Macieja Stuhr Czwartek, 15 kwietnia 2021

Maciej Stuhr o pracach Gabi

- To, co Gabi stworzyła łapie za serce, czasem bywa niepokojące, nie pozostawia obojętnym. Daje poczucie, że artystka ma coś do powiedzenia. Coś ją boli, ma wyczucie na estetykę i piękno. Jest niezwykle pracowita i ma wspaniałą wyobraźnię. (…) Mamy do czynienia z bardzo młodą osobą, która już sporo umie i ma niezwykłą wrażliwość i talent – tłumaczył aktor w Dzień Dobry TVN.

- To nie jest osoba, którą warto by było, żeby szybko wpadła w komercyjne szpony i stała się jednym z miliona grafików, którzy będą robić świetne animacje i będą nas zachwycać w świecie reklamy, ale że tutaj jest szansa na coś więcej. Dlatego myślę, że wszyscy powinniśmy jej w tym pomóc - zaapelował Maciej Stuhr.

Zobacz pracę Gabi w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl .

Zobacz także:

"May the 4th be with You!" - święto "Gwiezdnych Wojen". Sprawdź swoją wiedzę w quizie!

Polacy represjonowani na Białorusi. "Pomagam mężowi jak mogę i płaczę codziennie"

Matka oddała dzieci do domu dziecka. "Nie słuchały mnie"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości