Gwiazdy

Na scenie DDTVN: Anita Lipnicka - „Piękna i rycerz”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Anita Lipnicka świętuje 25 lat pracy artystycznej. Wczoraj, tj. 25 października ukazał się „nowy” album wokalistki. Płyta jest zbiorem największych przebojów Anity z różnych okresów twórczości, zaaranżowanych i zaśpiewanych na nowo. W Studiu Dzień Dobry TVN

25 lat na polskiej scenie muzycznej

Ogromna wrażliwość i piękna barwa głosu. Tak o Anicie Lipnickiej mówią jej przyjaciele.

Anita Lipnicka od 25 lat tworzy historię polskiej muzyki. Cała Polka śpiewała razem z nią „Wszystko się może zdarzyć”. Kariera Anity zaczęła się, kiedy pewnego dnia 18-letnia dziewczyna z Piotrkowa Trybunalskiego dołączyła do Varius Manx. Została zauważona podczas występu w łódzkim radiu. Po dwóch latach Lipnicka opuściła zespół. Wyjechała do Londynu, gdzie uczyła się języka i nagrała pierwszy solowy album. W 2003 roku zaczęła koncertować z Johnym Porterem. Choć ich prywatna relacja się zakończyła, muzyka została.

Razem wychowujemy naszą córkę. Kiedyś będzie mogła odkrywać swoich rodziców przez płyty, które kiedyś razem nagraliśmy.

- przyznaje Anita Lipnicka.

Z okazji 25-lecia pracy artystycznej Anita wydała album, który jest zbiorem największych przebojów Anity z różnych okresów twórczości, zaaranżowanych i zaśpiewanych na nowo. Artystka zaprosiła do współpracy kilku producentów. Na naszej scenie zaśpiewała utwór „Piękna i rycerz”.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości