Gwiazdy

Andżela z "13 posterunku" po latach. Co dziś robi Joanna Jędrejek? "Zagranie w sitcomie bardzo silnie określa osobowość aktora"

Gwiazdy

Joanna Jędrejek jest aktorką z 25-letnim stażem. W swojej pracy zawodowej zagrała ponad 60 ról teatralnych i ponad 50 - w filmach fabularnych, serialach i spektaklach Teatru Telewizji. Widzom szczególnie zapadała w pamięci jako policjantka Andżela z "13 posterunku". Jak wspomina ten serial? Czy ma dość przyklejania łatki? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

"Ja panią znam – Andżela z 13 posterunku!"

Joanna Jędrejek była praktycznie świeżo po szkole teatralnej, gdy otrzymała rolę w "13 posterunku". Występowała obok znanych aktorów i dzień w dzień przychodziła na plan do Wytwórni Filmów Fabularnych, gdzie nie tylko stawiała pierwsze kroki, ale i się uczyła. Dziś wspominam tę przygodę z sentymentem, ale czy nie obawiała się, że zostanie zaszufladkowana?

- Zagranie w sitcomie bardzo silnie określa osobowość aktora, ale robiłam wszystko przez lata, by nie dać się zamknąć i robić wiele różnych rzeczy, z różnych dziedzin. Kiedy nie pojawiały się ciekawe propozycje lub były bardzo podobne, postawiłam drugą nogę na teatr, gdzie dzieje się wiele fantastycznych rzeczy – wyjawiła aktorka w Dzień Dobry TVN.

Natomiast do dzisiaj zdarza się, że Polacy zwrócą się do aktorki per "Andżela" lub wspominają jej rolę. - Jak robię zakupy w sklepie, to pan cmoka albo jak zamawiam jedzenie, pan dostarcza do drzwi i mówi: "Andżela". Muszę pozdrowić panów policjantów z komisariatu w Wołominie. Przez przypadek tam się znalazłam i pan mnie rozpoznał. Potraktowali mnie jak swoją – zaśmiała się.

Joanna Jędrejek - aktorka ponad 100 ról

Choć "13 posterunek" przyniósł aktorce największą rozpoznawalność, to gra na deskach teatralnych stała się szczególnie bliska jej sercu. Nawet w dobie pandemii występuje, chociażby w spektaklach online.

– W teatrze grałam bardzo dużo ról od farsy, komedii, po dramat. Dlatego też uśmiecham się do reżyserów, by pomyśleli, że aktor jest wielopłaszczyznowy. Jesteśmy wszechstronnie wykształceni - podkreśliła Joanna Jędrejek i dodała, że z przyjemnością wciela się w złożone role.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz pełne odcinki na Player.pl.

Zobacz także:

Paweł Domagała w rocznicę ślubu zapomniał, od ilu lat jest mężem Zuzanny Grabowskiej. "Szczęśliwi czasu nie liczą"

Kalina Jędrusik, jakiej nie znamy. "Stworzyła wizerunek seksbomby, bo sądziła, że to jest recepta na szczęście i miłość"

Zespół Perfect w życiu gwiazd Dzień Dobry TVN. Te piosenki i wydarzenia zapiszą się w historii. "Wszyscy mieli łzy w oczach"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości