Gorące tematy

Tomasz Kabis, finalista "Mam talent", walczy z rakiem serca

Gorące tematy

Aktualizacja:

Finalista "Mam Talent", Tomasz Kabis, ma nowotwór serca z przerzutami do wątroby. Kabis jest po operacji i rozpoczął chemioterapię. Jak się czuje? Jak można mu pomóc?

Kim jest Tomasz Kabis, finalista "Mam Talent"?

Tomasz Kabis, finalista "Mam Talent", od ósmego roku życia realizuje się jako iluzjonista. Koch swoją pasję, traktuje ją jako pracę i nie wyobraża sobie innego życia. Tomasz Kabis dzięki swoim umiejętnościom i niesamowitym występom dostał się aż do finału "Mam Talent". Ostatecznie nie wygrał, ale dzięki rozgłosowi dzięki show TVN, postanowił wykorzystać swoje pięć minut i zaczął jeszcze intensywniej jeździć z występami po Polsce.

Zobacz też: Czekał na SOR-ze 10 godzin. Miał udar. Tragiczna historia Szczepana

Fatalna diagnoza: nowotwór złośliwy serca

4 lutego Tomasz Kabis poinformował swoich fanów o fatalnej diagnozie, którą usłyszał od lekarzy. Okazało się, że Tomasz Kabis ma nowotwór złośliwy serca, a także przerzuty do wątroby.

Dzisiaj światowy dzień walki z rakiem. Niestety w Wigilię okazało się, że dzisiejszy dzień to również moje święto. Teraz już tak oficjalnie, bo często chwaliłem się tym, co dobrego u mnie, to teraz odwrotnie. Diagnoza jak na zdjęciu, wczoraj jeszcze wykryli przerzuty do wątroby. Kto wierzący proszę o modlitwę, kto nie, niech trzyma kciuki. Ja o wszystkich wspierających też pamiętam.

Tomasz Kabis poinformował o tym za pomocą Facebooka:

Fani starają się wspierać Tomka w tych trudnych chwilach i dodają mu otuchy. My również trzymamy kciuki za powrót Tomka do zdrowia!

Nie mogłem w to uwierzyć (...) cała Polska, cały świat, zewsząd zaczęły płynąć słowa otuchy - mówił w studiu Dzień Dobry TVN Tomasz Kabis.

Jak teraz wygląda życie Tomasza Kabisa? Tomasz jest na początkowym etapie leczenia - jest po pięciu dawkach chemioterapii i na razie czuje się dobrze. Stara się nie tracić wiary w to, że wyzdrowieje.

Skończę drugi cykl chemioterapii. I wtedy będę wiedział, jak mój organizm zareagował. Co dalej? Będę wiedział po 1-1,5 miesiąca - dodał Kabis.

Trzymamy kciuki za Tomasza Kabisa i jego powrót do zdrowia! Tomasz pokazuje, że nawet w takich trudnych życiowych sytuacjach nie wolno tracić nadziei.

Zobacz też: Maciuś urodził się z krótszą nóżką. Jak mu pomóc?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości