Gorące tematy

Instagram kontra rzeczywistość. Influencerka rozprawia się z perfekcją kreowaną w mediach społecznościowych

Gorące tematy

Moment RFElizabeth Fernandez/Getty Images

Od dłuższego już czasu w mediach społecznościowych pojawia się wykreowany przez wiele osób idealny świat. Z jego sztucznością postanowiła zawalczyć Rianne Meijer. Influencerka w serii zdjęć pokazała, co naprawdę kryje się za perfekcyjnymi zdjęciami publikowanymi chociażby na Instagramie.

Świat kreowany przez media społecznościowe

Media społecznościowe pełne są idealnych zdjęć, na których pozujące osoby prezentują nienaganne sylwetki, piękne stylizacje i nieskazitelne cery. Nie ma tam mowy o żadnej niedoskonałości. Tymczasem badania głoszą, że Instagram i podobne serwisy negatywnie wpływają na psychikę wielu osób. Prezentowana perfekcyjność wpędza w kompleksy, prowadzi do braku pewności siebie, a nawet do depresji. Wiele młodych dziewcząt w pogoni za figurą prezentowaną na fotografiach decyduje się nawet na bardzo drastyczne kroki.

Rianne Meijer a media społecznościowe

Z tak wykreowanym światem walczy znana influencerka Rianne Meijer. Od jakiegoś czasu na swoim profilu instagramowym publikuje zestawienia fotografii z cyklu Instagram kontra rzeczywistość. Na przykładowych kolażach widać, jak spora jest różnica między zdjęciami pod Instagram, a pokazującymi stan faktyczny. Te pierwsze są efektem poddania obróbki graficznej czy idealnie wystudiowanych póz. Dzięki temu modelki np. nie mają żadnych fałdek na brzuchu, ich włosy są dobrze ułożone a na twarzy nie ma ani jednej zmarszczki czy przebarwienia. Rianne udowadnia, że media społecznościowe tak naprawdę kłamią. Dlatego też należy zaakceptować siebie, swój wygląd i nie dążyć do nierealnych ideałów.

Idealna skóra? Nie, to magia filtru na Instagramie.

Selfie w cabrio z pięknie ułożonymi włosami? Tak naprawdę wiatr robi swoje.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Cabrio instagram vs. reality ?? who can relate

Post udostępniony przez RIANNE MEIJER ? (@rianne.meijer)

Idealnie płaski brzuch? Wystarczy odpowiednie ustawienie.

Temat przerabiania zdjęć różnymi filtrami poruszyliśmy już w czerwcu w Dzień Dobry TVN. przypominamy rozmowę z Martą Gąską i Sylwią Gliwą.

Zobacz także:

Marta Żmuda Trzebiatowska znalazła sposób na bycie szczęśliwą. "To mój klucz do wewnętrznego spokoju, siły i uśmiechu"

Wybór sukienki to wyzwanie. Kasia Stankiewicz: "Kompleksy, to fałszywe widzenie siebie"

Ciężarna Gigi Hadid pierwszy raz pokazała swój brzuszek

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości