Zaczęła na Hawajach i tam skończyła - Natasza Caban po dwóch latach i 4 miesiącach samotnie opłynęła świat. 32-letnia żeglarka pokonała 26 tysięcy mil morskich na niewielkim jachcie "Tanasza Polska Ustka".
Umberto Eco powiedział :”Świat Fistaszków to mikrokosmos, mała komedia ludzka zarówno dla czytelnika niewinnego, jak i wyrobionego.” W studiu Dzień DObry TVN Anna Dziewit gościła Michała Rusinka, który przetłumaczył dzieło Charlesa Schulza - "Fistaszki zebrane".
W trakcie rozwodu sądy dyskryminują ojców - twierdzą posłowie z Komisji "Przyjazne Państwo". Dlatego też chcą przenieść na polski grunt rozwiązanie wprost ze Stanów Zjednoczonych. Propozycja posła Janusza Palikota, której istotą jest prawo do pełnej opieki nad dzieckiem po rozwodzie dla obojga rodziców, byłaby w naszym kraju rewolucyjna.
Technologia idzie w parze z ekologią. Najnowsze techniczne rozwiązania, takie jak baterie na cukier, łapacze mgły czy parkiet taneczny produkujący energię mogą w tani i efektywny sposób przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Wszystkie te wynalazki będzie można obejrzeć na wystawie w Poznaniu podczas Światowej Konferencji ds. Zmian Klimatycznych.
Projekt Jarosława Gowina przewiduje m.in. zakaz tworzenia zarodków zapasowych, zakaz badania ich w celu eliminacji uszkodzonych, zakaz korzystania z zapłodnienia in vitro dla kobiet po czterdziestym roku życia oraz osób z wadami genetycznymi i par, które nie są małżeństwem. O skomentowanie projektu ustawy poprosiliśmy Jana Karola Wolskiego, androloga z kliniki Novum oraz Małgorzatę Kostrzewską - Rozenek, która może być matką dzięki zapłodnieniu in vitro.
Urodził się w Krakowie, ukończył Warszawską Akademią Muzyczną. Mariusz Kwiecień to słynący z pięknego głosu, ogromnej muzykalności i silnej osobowości scenicznej, światowej sławy baryton. Mimo jego napiętego grafiku udało nam się ściągnąć go do studia "Dzień Dobry TVN".
Od września niektórzy skazani za drobne przestępstwa wcale nie muszą iść za kratki. Karę odbywać będą w domu dzięki nowemu Systemowi Elektronicznego Dozoru Skazanych. W studiu "Dzień Dobry TVN" generał Paweł Nasiłowski, Szef Służby Więziennej, opowiedział o tym, jak działa ten system i, jakie są jego zalety i wady.
Dziś przypadła 23 rocznica wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu. Z naszymi gośćmi porozmawialiśmy o tym, czy w dzisiejszych czasach elektrownie atomowe są potencjalnym zagrożeniem.
25 marca do sprzedaży trafiło polskie wydanie "Księgi Sprawiedliwych wśród Narodów Świata", przedstawiającej sylwetki Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów i zostali uhonorowani medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Ile trwały prace nad książką? O tym dr Eleonora Bergman, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.
Major Agnieszka Gumińska od sierpnia 2007 do maja 2008 przebywała na misji w Afganistanie. Na misję pojechała, by zastąpić koleżankę. Miała tylko dwa tygodnie na przygotowanie dzieci do swojego wyjazdu. Dlaczego zdecydowała się na udział w tej niebezpiecznej misji?
Wczoraj wstrząsnęła nami informacja o 14-letniej uczennicy, która szkolnej szatni, w gimnazjum w Przelewicach, urodziła dziecko. Nastolatka będzie przesłuchiwana i niewykluczone, że postawione będą jej zarzuty narażenia na utratę zdrowia i życia dziecka.
Dr Ilona Rosiek-Konieczna przez lata wypisywała recepty na fikcyjnych pacjentów. Narodowy Fundusz Zdrowia podejrzewa ją, że w samym tylko 1999 roku wyłudziła z małopolskiej kasy chorych 6095 recept, na czym państwo straciło 300 tys. zł. Teraz grozi jej za to osiem lat więzienia. Jej pacjenci to głównie bezdomni, żyjący w nędzy, alkoholicy i przewlekle chorzy ludzie, którzy mówią o niej, że jest "święta". Czy przypadek lekarki obnaża absurdy polskiego prawa?
Czy to możliwe, że znany seksuolog, jeden z największych autorytetów w swojej dziedzinie, przez lata, zamiast leczyć wykorzystywał swoje pacjentki? Dziennikarze programu Uwaga dotarli do pacjentek Lechosława Gapika, które oskarżają go o nadużywanie ich zaufania. O niezdrowych relacjach na linii lekarz-pacjent dowiedzieliśmy się wczoraj z reportażu Uwagi.
Kinga Rusin wybrała się do Pałacu Prezydenckiego, by przeprowadzić wywiad z Marią Kaczyńską. Tylko nam żona Prezydenta RP udzieliła ekskluzywnego wywiadu, w którym mówiła m.in. o adopcji dzieci, o swoich wnuczkach i o tym, jakim dziadkiem jest jej mąż Lech Kaczyński.
W Dzień Dobry TVN gościliśmy kobiety, które nie boją się wypowiadać własnego zdania. Ilona Łepkowska, określana mianem "królowej polskich seriali", została uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet. Monika Olejnik od dwudziestu lat utrzymuje się na najwyższych pozycjach rankingu polskich dziennikarzy. A Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz udowodniła, że jest gotowa walczyć w obronie miłości.
Nowy kanał, kierowany do warszawiaków, rusza już jutro. grudnia. Kanał będzie niekodowany i ma nadawać porady i informacje. W studiu postaramy się wyciągnąć jak najwięcej informacji od dyrektorów stacji, Macieja Maciejowskiego i Patrycji Redo.
Największe problemy dzieci w Polsce to, zdaniem Mirosławy Kątnej z Komitetu Obrony Praw Dziecka, nierówność szans, tolerancja na przemoc ze strony dorosłych, ogromny odsetek sierot społecznych i bieda. Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że ponad jedna czwarta dzieci w Polsce żyje w biedzie lub na jej krawędzi. Pod tym względem wypadamy gorzej niż większość europejskich państw. Wyprzedziła nas nawet Rumunia i Bułgaria.
W Starogardzie Szczecińskim 2,5 letni chłopiec wziął ze sklepowej półki popularny środek do przeczyszczania rur. Dziecko otworzyło opakowanie i połknęło żrące granulki. Tylko szybka reakcja rodziców uratowała chłopca, ale i tak przebywa on w szpitalu z ciężkimi oparzeniami przełyku. Jak to jest możliwe, że dziecko poradziło sobie z zabezpieczoną zakrętką opakowania? O tym Piotr Koluch z Fundacji Pro-test.
Artur Barciś palił papierosy przez 15 lat. Przestał dopiero wtedy, gdy lekarz zabrał go na oddział chorych na raka płuc. To była terapia wstrząsowa - wspomina. Potem korzystał jeszcze z akupunktury. Poskutkowało, bo rzucił palenie. W Światowym Dniu Rzucania Palenia porozmawialiśmy o tym, jak skutecznie pozbyć się tego paskudnego nałogu.
W 23. rocznicę wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu, profesor Zbigniew Jaworowski przedstawia nowe spojrzenie na prawdziwe skutki katastrofy. Wspomnieniami z tego okresu dzieli się z nami Weronika Marczuk-Pazura, która wtedy jeszcze mieszkała na Ukrainie.
RyzyKOchania jest kampanią społeczną poświęconą problemowi HIV/AIDS, skierowaną do środowiska akademickiego. Każdego roku wykrywa się średnio ponad 700 zakażeń HIV w Polsce, a jak wskazują badania, tylko 40 proc. młodych ludzi ma właściwą wiedzę na temat HIV.
Od soboty (10.04.) codziennie, co najmniej po 300 harcerzy pełniło służbę pod Pałacem Prezydenckim. Druhowie i druhny ze wszystkich organizacji harcerskich działających w Polsce, wspólnie pomagali ludziom, którzy przychodzili oddać hołd tragicznie zmarłym Lechowi i Marii Kaczyńskim. Pilnowali porządku, pomagali w przypadkach zasłabnięć, porządkowali kwiaty i znicze przyniesione przez Polaków pod pałac prezydencki.
Aktor Maciej Kozłowski przegrał walkę z ciężką chorobą - zapaleniem wątroby typu C. Zmarł w Warszawie w nocy z poniedziałku na wtorek. Miał 52 lata. Do jego najsłynniejszych ról należą te w "Psach", "Killerze" oraz "Ogniem i mieczem". Jego kreacja w "Generale Nilu" z 2008 roku została uznana przez krytyków za najlepszą w jego karierze. Aktora wspominamy w DDTVN razem ze scenarzystą Cezarym Harasimowiczem.
Dziś przypada piąta rocznica wejścia Polski do UE. Od 1 maja Polacy i obywatele innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej będą mogli pracować w Belgii bez ubiegania się o pozwolenie na pracę. Najbardziej poszukiwani na belgijskim rynku pracy są farmaceuci, inżynierowie, personel medyczny i biotechnolodzy.
W księgarniach ma pojawić się bajka o dwóch pingwinach–tatusiach, którzy wspólnie wychowują dziecko, małego pingwinka. Pozycję chce sprowadzić Robert Biedroń, lider Kampanii przeciw Homofobii.
W Polsce przybywa spraw o uprowadzenie dziecka za granicę. W studiu gościliśmy Karolinę Nadolską, która walczy o zmianę orzeczenia, na podstawie którego musi odesłać swojego syna do byłego męża mieszkającego w Meksyku. Gościem Dzień Dobry TVN był też Jarosław Sellin, poseł Polska Plus. Co należy zmienić w ustawodawstwie polskim?
O tym, kto zostanie jurorem 5. edycji programu "You Can Dance" było głośno już od dawna. Od plotek na ten temat aż huczało w mediach. Kandydatek było kilka, ale wszystkie pobiła Anna Mucha, zwyciężczyni 10. edycji "Tańca z gwiazdami". W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy ją o to, jakim będzie sędzią i, czy w razie potrzeby będzie łagodzić spory Michała i Augustina?
Jej egzamin dojrzałości wzbudzał ogromne zainteresowanie mediów. Presja mediów była na tyle duża, że pierwszego dnia, podczas egzaminu z polskiego, Renata Beger była, jak twierdzi, zestresowana i egzamin nie poszedł po jej myśli. Dostała trójkę. Dopiero egzamin z geografii poszedł jej lepiej. Czy była posłanka Samoobrony ściągała na maturze? A jak swoją maturę wspomina artysta sceniczny Konjo i tancerz Żora Korolyov?