Dziś w trakcie naszego programu widzowie "Dzień Dobry TVN" mieli okazję uczestniczyć w nagraniu teledysku do piosenki "Quo Vadis" zaśpiewanej przez wszystkich artystów uczestniczących w projekcie. Zobaczcie co z tego wyszło.
W okolicach Moskwy giną młodzi mężczyźni. Wygląda na to, że to robota tego samego snajpera. W tym samym czasie Dmitrij Płatonow - pracownik wydziału MSW do walki z przestępczością zorganizowaną - zostaje oskarżony o zabójstwo kolegi i przyjęcie 25 tys. dolarów. Major Kamieńska przeczuwa, że wszystkie te sprawy mogą mieć ze sobą coś wspólnego... "Płotki giną pierwsze" to kolejna książka Aleksandry Marininy o słynnej już Anastazji Kamieńskiej. To obowiązkowa lektura dla fanów jej pisarskiego talentu.
Od lat 70. Koszalin to pierwsze miejsce konfrontacji debiutów i ich twórców z publicznością. Tam właśnie debiutowali: Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland i Krzysztof Zanussi, a ostatnio Xawery Żuławski, Łukasz Palkowski, Katarzyna Rosłaniec i Marcin Wrona. Dziś w Dzień Dobry TVN mogliście się dowiedzieć więcej o tegorocznej edycji festiwalu.
Już teraz możesz podzielić się z nami wszystkimi wspomnieniami z wakacji.
23 października na ekrany kin wchodzi najnowszy film Janusza Morgensterna, pod tytułem: "Mniejsze zło". Obraz ten oddaje ducha polskiego PRL-u i jest swobodną adaptacją książki Janusza Andermana pod tytułem "Cały czas". W studiu "Dzień Dobry TVN" gościliśmy dzisiaj aktorów: Annę Romantowską, Julię Kamińską i Janusza Gajosa, którzy opowiedzieli nam więcej o pracy na planie tego filmu.
Borys Szyc już dwa lata temu zapowiadał, że chce nagrać płytę. Od tamtego czasu prace nad nią intensywnie trwają i wkrótce zobaczymy tego efekty. Płyta ukaże się w sklepach lada dzień.
"Malowany Dzbanku" to najpopularniejsza piosenka Heleny Vondrackovej i to nie tylko w Polsce, ale też w Rosji, Japonii, Kanadzie, Niemczech. Została skomponowana w połowie lat siedemdziesiątych specjalnie na międzynarodowy festiwal piosenki "Bratislavska Lira", gdzie zdobyła nagrodę Grand Prix. 2 lata później, w 1977 Helena Vondrackova "Malowanym dzbankiem" zdobyła serce polskiej publiczności na Festiwalu w Sopocie. Więcej o tym znanym hicie mogliście się dowiedzieć w dzisiejszym "Dzień Dobry TVN".
"Lawina" to film sensacyjno-przygodowy w reżyserii Jörga Lühdorffa, inspirowany zejściem lawiny, która 23 lutego 1993 w Galtür, wiosce w Tyrolu zabiła 31 osób. Film jest kooprodukcją niemiecko-francusko-polską, z udziałem polskich aktorów: Wojciecha Wysockiego, Natalii Rybickiej i Gabrysi Piertruchy, którzy w studiu "Dzień Dobry TVN" opowiedzieli nam więcej o tym serialu.
Rozporządzenie Ministerstwa Edukacji zezwala na promocję do następnej klasy z oceną niedostateczną. Decyzję o przepuszczeniu ucznia o rok wyżej ma podejmować rada pedagogiczna. Eksperci obawiają się, że takie podejście negatywnie wpłynie na wyniki w nauce. Czy promocja do następnej klasy z "pałą" na świadectwie to dobre rozwiązanie?
54 polskich członków Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przez tydzień pomagało Haitańczykom po tragicznym trzęsieniu ziemi. Jak wygląda dziś sytuacja na Haiti? O tym porozmawialiśmy m.in. z Markiem Komorowskim, zastępcą dowódcy polskiej grupy ratowniczej na Haiti.
Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale bez trudno związać koniec końcem. Dlaczego w rodzinie łatwo o kłótnię o majątek? Jak do niej nie dopuścić? Spadkobierczyni fortuny giganta kosmetycznego L'Oreal wyrzekła się swojej jedynej córki. Liliane Bettencourt, najbogatsza kobieta świata, nie chce oglądać córki, bo ta oskarżyła matkę o to, że dała się ona wykorzystać swojemu przyjacielowi.
Seksizm to dyskryminacja ze względu na płeć. Możemy mówić o seksistowskich zachowaniach, postawach i seksistowskim języku. To kobiety częściej padają ofiarą seksistowskich zachowań. Ważne jest, żeby decydowanie przeciwstawiać się temu zjawisku.
Zespół pałacowo-dworski w Sarnach to wyjątkowy zabytek. Niestety jest też wyjątkowo zaniedbany. Na szczęście fundacja księcia Karola postanowiła ratować zabytkowe pałace Dolnego Śląska. W studiu Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan opowiedział nam, czy syn królowej Elżbiety II kupi dwór Sarny w Ścinawce Górnej koło Nowej Rudy, byłą posiadłość rodu von Gotz.
Ratują ludzkie życia na ladzie i w wodzie. Docierają tam gdzie człowiek dotrzeć nie może. Mogą pracować w najcięższych warunkach. Nazywają się Maniek i Humbak - dwa psy ratownicze, czarny nowofundland i biszkoptowy labrador. Zobaczcie jak pracują!
Jak pokazują badania, większość rodziców nie potrafi mądrze kochać. Za mało chwalą swoje dzieci, za dużo karcą i wymagają. Program UWAGA! Wspólnie z fundacją Kidprotect zorganizował akcję społeczną "Mądrzy Rodzice" której założenia i cele przybliżył nam: dziennikarz Zbigniew Łuczyński oraz Jakub Śpiewak z Fundacji Kidprotect.
Policjanci przyznają, że podrabianych rzeczy jest w Polsce więcej. Coraz trudniej jest również odróżnić podróbki od oryginału. Płacąc nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych nie możemy być pewni, że trafiliśmy na oryginalny produkt. Czy za posiadanie podróbek może nam grozić kara? Jak ustrzec się przed falsyfikatami? Nasza reporterka Anna Machowska sprawdziła, gdzie i jak można kupić podróbki.
Doczekaliśmy się polskiego medalu na pływackich mistrzostwach świata w Szanghaju. W finale 100 metrów, stylem motylkowym Konrad Czerniak założył na szyję srebro. Tym samym udowodnił, że "wszystko płynie". W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy go razem z mamą Barbarą Czerniak. Czy medialny sukces mu nie zaszkodzi? Jak wyglądały przygotowania do MŚ w Szanghaju? Jakie są plany Konrada na najbliższą przyszłość? Co wicemistrz robi wieczorami, w wolnym czasie?
Dlaczego nie da sie budować z suchego piasku? Dlaczego po dodaniu wody piasek się klei ? Czy piasek wydaje dźwięki? Dlaczego fizycy z NASA wysyłają piasek w kosmos? Kinga Burzyńska i Andrzej Sołtysik w studio Dzień Dobry Wakacje rozmawiali na temat piasku z doktorem fizyki Tomaszem Rożkiem. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Nauka jest wszędzie".
Bardzo ciekawy jest ten news o naszych zaręczynach. Bardzo się uśmialiśmy, ponieważ to jest przedawniony news. Widocznie nie dotarła do was informacja, że jesteśmy już po ślubie - powiedziała w Dzień Dobry Wakacje Monika Kuszyńska. - Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi - dodał Kuba Raczyński. Marcinowi Sawickiem opowiedzieli o tym, gdzie odbył się ślub, jak wyglądały oświadczyny i o pracy nad nową płytą.
Badania irlandzkich ekspertów z Queen's University dowodzą, że o autoagresji myślał bądź zrobił to co czwarty 16-latek. Prawie trzykrotnie częściej o samookaleczaniu myślą dziewczęta i prawie trzykrotnie częściej faktycznie to robią. Dlaczego ranią swoje ciała? Czy samookaleczanie może stać się niebezpiecznym nałogiem? Co zrobić, gdy zobaczymy, że nasze dziecko się okalecza?
3 czerwca swoje urodziny świętuje Jolanta Kwaśniewska, która była bardzo zaskoczona przygotowaną przez redakcję Dzień Dobry TVN urodzinową niespodzianką. Oprócz tortu i kwiatów dostała od nas także muzyczny upominek. Zobacz jaki!
W Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z finalistami programu "X-Factor"! Ada Szulc, Gienek Loska i Michał Szpak zmierzą się na głosy już w najbliższą niedzielę, 5 czerwca. A już dziś opowiedzieli nam jak radzą sobie ze stresem związanym z występami, czego obawiają się najbardziej? Zdradzili nam też na co mają zamiar przeznaczyć swoją wygraną.
W minioną sobotę w Ciechanowie doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku ataku psa zmarł jego 62-letni właściciel. Ciężkich obrażeń fizycznych doznała także żona mężczyzny. Czy musiało dojść do takiej tragedii? Jakie zachowania psa powinny zaniepokoić jego właściciela? Jak wychowywać psa, by nie był agresywny? Gościem DDTVN była Aneta Awtoniuk, behawiorysta zwierzęcy.
Jakub Tomczak, Polak skazany w Wielkiej Brytanii na dożywocie za domniemany gwałt w Exeter, będzie miał złagodzony wyrok - orzekł Sąd Najwyższy. Polski sąd ma określić tę karę według polskich zasad, czyli w granicach do 12 lat więzienia. W Dzień Dobry TVN przypominamy historię Jakuba Tomczaka. O tym, jak wygląda jego obecna sytuacja i czy jest szansa na kolejny proces opowiedziała w Dzień Dobry TVN matka Jakuba.
Sposób na rozgłos znaleźli 17-letni uczniowie w Jastrzębiu-Zdroju. Licealiści udawali papieża, a nagranie zamieścili w Internecie. Uczniowie dostali naganę i zostali zawieszeni w prawach ucznia. Sprawą zajmuje się również Kuratorium Oświaty i policja. Czy takie zachowanie obraża uczucia religijne? Czy karanie młodzieży poprzez odebranie jej praw ucznia jest dobrą metodą?
W barze mlecznym w Żorach pracują osoby niepełnosprawne i bardzo dobrze sobie radzą, bo do baru przychodzi coraz więcej klientów.
Panie z Polkowic postanowiły uczcić swoje święto biegiem na obcasach. Przed uczestniczkami biegu postawiono jednak jeden warunek - obcas musi mieć przynajmniej pięć centymetrów. Która z pań wygrała konkurencję?
Film „Beats Of Freedom” jest podróżą przez trzy dekady polskiej muzyki: od przełomowego dla wielu młodych ludzi koncertu The Rolling Stones w Warszawie, przez przemiany w Polsce po strajkach sierpniowych 1980 r. i boom polskiego rocka, festiwal w Jarocinie i powstanie punk rocka. Już jutro o 22:35 na antenie TVN będziecie mogli obejrzeć ten film, a dziś w Dzień Dobry TVN Tomek Lipiński powiedział czemu warto go obejrzeć.
Unia Europejska zapowiada wycofanie ze sklepów foliowych reklamówek na zakupy. Celem nowych przepisów jest ochrona środowiska przed rozkładającymi się ponad sto lat reklamówkami. Miałyby je zastąpić torby biodegradowalne, które produkowane są ze zbóż, kukurydzy i ryżu. O szkodliwości toreb foliowych i o alternatywnych opakowaniach na zakupy rozmawialiśmy z Iloną Gałązką-Czarnecką z Instytutu Biotechnologii i Nauk o Środowisku.
W najnowszym numerze "Gali" ukazał się artykuł "Nie-grzeszne dziewczynki". To artykuł o polskich ateistkach, który stała się dla nas inspiracją do rozmowy o tym, kim są polskie ateistki, w co wierzą i jaką cenę płacą za swoje poglądy. O powodach odejścia od wiary mówią w Dzień Dobry TVN: felietonista Agata Passent i malarka Hanna Bakuła.