Joanna jest pierwszą uczestniczką programu "Cofnij Zegar". Odkąd przestała uprawiać sporty przytyła 22 kilogramy. Do programu zgłosiła się, aby wrócić do formy, zacząć dobrze się odżywiać i zrzucić zbędne kilogramy. W Dzień Dobry TVN opowiedziała nam trochę więcej o swoich zmaganiach, które będziecie mogli oglądać już dziś o 17.25!
9-letni Maciek Jach mimo swojej niepełnosprawności uczestniczy w maratonach. Dzięki swojemu ojcu, który biega pchając wózek chorego syna. Paweł Jach z synem przebiegli już razem dwa maratony. Tata Maćka swoją pasją chce zarazić innych rodziców niepełnosprawnych dzieci. Właśnie dlatego zorganizował charytatywną imprezę "Bieg dla Maćka".
Piotr Metz przeprowadził dla Dzień Dobry TVN wywiad z Davidem Garrettem, doskonałym skrzypkiem, ogromnie popularnym w USA muzykiem, który w swojej twórczości łączy muzykę klasyczną ze współczesną i odnosi komercyjny sukces.
Najprawdopodobniej już wkrótce poród domowy zostanie wpisany na listę świadczeń gwarantowanych, a tym samym opłacanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dla wielu przyszłych mam to wspaniała wiadomość - będą mogły wybrać miejsce narodzin swojego dziecka. W Dzień Dobry TVN gościmy Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka, koordynatorkę projektu Dagmarę Korbasińską oraz położną, która pomaga kobietom rodzić w domu - Edytę Dzierżak-Postek.
Czy Kościół ma prawo grozić ekskomuniką tym, którzy popierają metodę sztucznego zapłodnienia? O. Pawła Gużyńskiego zapytaliśmy, czy nie jest to „wchodzenie w cudze sumienia”. Sprawdziliśmy też, jak na mocne słowa abp Hosera zareagowali lekarze, którzy metodę in vitro wcielają w życie.
Od ponad 2 miesięcy trwają intensywne poszukiwania 19 - letniej Iwony. Dziewczyna zniknęła w nocy z 16/ 17 lipca w Sopocie. Sprawa poruszyła całą Polskę. Oprócz policji, w poszukiwania zaginionej nastolatki zaangażowali się także: detektyw - Krzysztof Rutkowski, jasnowidz Krzysztof Jackowski i - przede wszystkim - zrozpaczona mama, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Ks. Marek Poryzała pomaga kobietom, które sprzedają swoje ciała. Przywozi im jedzenie, ciepłe ubrania i herbatę. Rozmawia z nimi i przekonuje, że nie jest za późno, by odmieniły swoje życie. Ksiądz, który pomaga prostytutkom był gościem Dzień Dobry TVN.
Razem z dziennikarzem motoryzacyjnym Rafałem Jemielitą i Panem Heniem, kierowcą pługa śnieżnego, wybraliśmy na warszawskie drogi.
16 lutego 2010 r. 1,5 roczny Sergiusz trafił na Oddział Intensywnej Terapii w Zawierciu z rozległymi poparzeniami układu oddechowego, po tym, jak otworzył i połknął żrący środek do udrażniania rur. Mama chłopca do dzisiaj walczy o zdrowie i normalne życie syna. Niestety przypadek Sergiusza nie jest odosobniony.
W środę 5 stycznia została przegłosowana ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, zwana potocznie „ustawą żłobkową”. Zgodnie z ustawą żłobki przestaną być Zakładami Opieki Zdrowotnej, co jest istotną barierą w ich rozwoju. Będą funkcjonowały na tych samych zasadach, na jakich funkcjonują teraz przedszkola. Konsekwencje tej zmiany omówiliśmy w Dzień Dobry TVN z dr Elwirą Gross-Gołacką i Beatą Tyszkiewicz.
„Twoja Krew – Moje życie” to hasło najnowszej kampanii społecznej Narodowego Centrum Krwi oraz Ministerstwa Zdrowia, której celem jest m.in. uświadomienie konieczności zwiększenia liczby stałych dawców krwi. Akcję wspiera wielu polskich artystów oraz sportowców. W Dzień Dobry TVN rzecznik prasowy Ekstraklasy Adrian Skubis, były reprezentant Polski Tomasz Iwan oraz Krzysztof Suszek z Ministerstwa Zdrowia wyjaśnili czemu warto przyłączyć się do tej akcji.
„Historia” to najnowsza płyta zespołu „Elektryczne gitary”. Zawiera dziesięć utworów poświęconych historycznym wydarzeniom, których okrągłe rocznice przypadają w tym roku, ale nie tylko… W Dzień Dobry TVN jedna z piosenek...
To już 10 lat. W tym roku obchodzimy okrągły jubileusz „Rozmów w toku” – najpopularniejszego talk-show w Polsce, którego gospodynią Jest Ewa Drzyzga. W ciągu 10 lat powstało 1800 odcinków programu, w których wystąpiło ponad piętnaście tysięcy osób. Każdy program to poruszająca historia ludzkiego życia, problem, z którym musieli się zmierzyć zaproszeni do studia bohaterowie.
7 lutego odbędzie się rozstrzygnięcie 14 edycji plebiscytu Telekamery. Jednym z nominowanych programów jest Telewizjer, na który czytelnicy Tele Tygodnia mogą od dziś oddawać swoje głosy. Dziś w Dzień Dobry TVN więcej o Superwizjerze od "zaplecza" opowiedziała nam dziennikarka Alicja Krystyniak.
To siódma i długo wyczekiwana część przygód Harrego Pottera. Ostatnią książkę o przygodach czarodzieja przedstawiono w dwóch pełnometrażowych częściach. Ostatnia z nich na ekrany kin wejdzie dopiero za rok. Anna Wendzikowska spotkała się z twórcami filmu przy okazji jego londyńskiej premiery.
Już 22 października odbędzie się polska premiera filmu "Getl Low" ("Aż po grób"). W studiu Dzień Dobry TVN od Dariusza Gąsiorowskiego dowiedzieliśmy się jak doszło do polsko-hollywoodzkiej współpracy. Nasz gość zdradził nam też czy planowana jest dalsza współpraca z twórcami filmu.
22 czerwca Fundacja TVN „nie jesteś sam”, wspierająca osoby chore oraz potrzebujące pomocy materialnej, obchodzi 10 urodziny. Z tej okazji, Pani Bożena Walter, Prezes Fundacji TVN, odwiedziła studio Dzień Dobry TVN, w którym przygotowaliśmy dla niej wraz z przyjaciółmi fundacji niespodziankę. Zobacz, co przygotowali dla Niej Grażyna Wolszczak, Magda Gessler, Zbigniew Łuczyński, Olivier Janiak i inni.
W Dzień Dobry TVN Paulina Figińska i Kuba Jóźwiak opowiedzieli nam o swojej wizycie w Nowym Jorku. Kuba pojechał do Broadway Dance Center w ramach wygranej w programie You Can Dance. Z kolei Paulina trafiła do NY dzięki prywatnemu sponsorowi, który zaoferował, że pomoże osobie, która zdobędzie II-gie miejsce w programie. Oboje spędzili tam 3 miesiące.
Gdzie kończy się granica wolności słowa, a gdzie zaczyna odpowiedzialność? Z Adamem Bodnarem, sekretarzem zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, czy wolno nam wyrażać swoje opinie w Internecie, na prywatnym blogu, czy też popularnych portalach społecznościowych.
Dziecko coraz częściej staje się kartą przetargową w wojnie między skłóconymi, byłymi partnerami. Sytuacja ta może się jednak poprawić, ponieważ Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje, by rodzice utrudniający kontakt z dzieckiem byłemu partnerowi zapłacili mu karę. Czy zawładnięci chęcią zemsty na partnerze przestraszą się kar pieniężnych?
Podobno motoryzacyjną pasję odkrył w sobie w chwilę po tym, jak nauczył się mówić. Niespełna 3,5 letni Kacper dwa miesiące temu po raz pierwszy zasiadł za kierownicą wymarzonego gokarta. Sprowadzony przez jego rodziców z Włoch pojazd został dostosowany do wieku, wzrostu i możliwości małego rajdowca. Do szkółki gokartowej będzie mógł dołączyć dopiero za 1,5 roku, nie zamierza jednak w tym czasie próżnować i już dziś pobiera lekcje pod okiem trenera. Czy rośnie nam kolejny Robert Kubica?
Jest ich 17 i reperują polskie F-16. Poznajcie niezwykłe kobiety, które są mechanikami samolotowymi w lotniczej bazie w Krzesinach.
Aż 40 proc. ankietowanych twierdzi, że częściej prosi o radę matkę niż ojca, a co piąty uważa, że bardziej kocha matkę niż ojca. Skąd bierze się takie przywiązanie do matki? Dlaczego matka posiada większe względy u dziecka niż ojciec? O tym rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z zaproszonymi gośćmi: dziennikarzem Leszkiem Talko, wokalistą Michałem Szpakiem oraz z Edytą Poncyljusz, mamą czwórki dzieci.
W elektrowni atomowej Fukushima I w Japonii doszło do kolejnego wybuchu. Eksplozja nastąpiła tym razem w drugim reaktorze. Istnieje ryzyko, że uszkodzona została jego obudowa i mogło dojść do radioaktywnego wycieku. Czy radioaktywna chmura może zagrażać także innym krajom? Jaka dawka promieniowania jest groźna dla człowieka? O tym nasz ekspert prof. dr inż. Andrzej Strupczewski z Instytutu Energii Atomowej.
Razem z nami mogliście odwiedzić słowacki program poranny "Telerano". W Dzień Dobry TVN gościliśmy jego prowadzącą Janę Hospodárovą, która prowadzi program już od 5 lat. Przekonajcie się jak wygląda poranek naszych południowych sąsiadów.
Już dziś premierowy odcinek nowego programu TVN "Między kuchnią a salonem". To program na żywo" z niespotykaną do tej pory ogromną żeńską publicznością (aż 150 kobiet!) i kapitalną obrotową scenografią! Gospodyniami talk-show są Olga Kwiecińska oraz Dorota Deląg, zaś w kuchni codziennie królować będzie mistrz Andrzej Polan. Jakich gości i tematów możemy się spodziewać w pierwszym odcinku?
Film dokumentalny w reżyserii Polly Nash i Andy Worthingtona, opowiadający o Guantanamo, opiera się na wywiadach z byłymi więźniami, prawnikami więźniów, dziennikarzami, muzłumańskimi duchownymi i specjalistami w temacie praw człowieka. Reporter DDTVN Marcin Sawicki spotkał się z Moazzamem Begiem, byłym więźniem Guantanamo oraz Andy Worthingtonem, reżyserem filmu "Poza prawem. Echa z Guantanamo".
W obsadzie spektaklu "Maszyna do liczenia" Elmera Rice'a znalazło się trzynastu młodych aktorów: tegorocznych absolwentów szkół teatralnych i studentów z Łodzi i z Warszawy. Ewa Wojciechowska była na premierze i przygotowała specjalnie dla Dzień Dobry TVN relację.
Już w najbliższą niedzielę młodzi aktorzy wystąpią w amerykańskiej sztuce "Maszyna do liczenia" Elmera Rice'a. W obsadzie znalazło się trzynastu młodych aktorów: tegorocznych absolwentów szkół teatralnych i studentów z Łodzi i z Warszawy. Aby znaleźć tych najlepszych, Eugeniusz Korin pojechał na Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi.
Kilka lat temu cała Polska usłyszała o dramatycznej akcji ratunkowej w kopalni Halemba. Pod ziemią, na blisko cztery doby, został uwięziony górnik - Zbyszek Nowak. Kiedy wszyscy tracili nadzieję na jego uratowanie, usłyszano słabe stukanie w rurociąg… „Wiedziałem, że nie wszystko jeszcze załatwiłem w swoim życiu. Miałem parę spraw do naprawienia… Tam na górze czekała na mnie córka Laura i żona Marlena. Stojąc twarzą w twarz ze śmiercią zrozumiałem, że jedyne, co jest w stanie mnie ocalić to miłość.”– te słowa górnika, wypowiedziane po ocaleniu, stały się mottem filmu „Laura”.