Metamorfoza balkonu. Jak stworzyć przytulną przestrzeń dla dzieci i dorosłych?

Aktualizacja:

Większość balkonów w dużych miastach ma niewielką powierzchnię. W związku z tym urządzenie ich w taki sposób, by pozwalały spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, może okazać się nie lada wyzwaniem. W programie "Projekt balkon" stacji HGTV Katarzyna Kuźma radzi, jak zaaranżować dostępną przestrzeń, by cieszyła zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Metamorfoza balkonu

Na prośbę Alicji i Marcina Katarzyna Kuźma zaplanowała zmiany w wyglądzie niewielkiego balkonu w bloku mieszkalnym. Zależało jej na tym, by dobrze zagospodarować dostępną przestrzeń i jednocześnie spełnić wszystkie oczekiwania uczestników programu.
Prowadząca program "Projekt balkon" zaczęła od wyłożenia podłogi panelami "na klik", wykonanymi z tworzywa sztucznego. Wydzieloną część posadzki przyozdobiła sztuczną trawą, by ocieplić kącik wypoczynkowy i zapewnić mu przytulny charakter. W rogu balkonu stanęła dwuosobowa sofa, natomiast po przeciwnej stronie znalazło się jeszcze miejsce na meble ogrodowe dla dzieci oraz nietuzinkowy namiot do zabawy.

W tym projekcie stawiam na żywe kolory, czyli intensywny pomarańczowy, który przełamię i stonuję zielenią. Do tego dołożę jeszcze kolor niebieski. Chciałabym, żeby ten balkon był charakterystyczny i dobrze widoczny na tle innych w tym bloku

- zdecydowała Katarzyna Kuźma, dobierając niezbędne do przeprowadzenia metamorfozy akcesoria. Znalazły się wśród nich miękkie poduszki, ciepły koc i aromatyczne świece.
Na koniec specjalistka od aranżacji wnętrz powiesiła na ścianie doniczki z ozdobnymi roślinami, a pod nimi umieściła funkcjonalną suszarkę na bieliznę.

Program "Projekt balkon"

Katarzyna Kuźma w każdym odcinku programu "Projekt balkon" przekonuje widzów, że nawet niewielką przestrzeń można zaaranżować w taki sposób, by spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Przeprowadzane przez nią metamorfozy wprawiają w zachwyt uczestników formatu i udowadniają, że warto poświęcić chwilę czasu na wprowadzenie drobnych zmian w wyglądzie naszego mieszkania.
Wszystkie odcinki programu "Projekt balkon" dostępne są na platformie Player.
Zobacz także:
Autor: Magdalena Brzezińska
Pozostałe wiadomości