Historia bizneswoman, która przemieniła hobby w pracę
Yellow Meadow to powstała w 2017 roku marka zajmująca się produkcją odzieży damskiej z naturalnych tkanin. Właścicielką firmy jest Marta Grzywacz - mama trzech dziewczynek, która porzuciła pracę na etacie, by zająć się własnym biznesem. Dziś projektuje ubrania, dobiera odpowiednie materiały, wymyśla autorskie printy, dzięki pomocy lokalnych szwalni wypuszcza na rynek nowe kolekcje, organizuje sesje zdjęciowe promujące produkty, a przede wszystkim dba o komunikację i dobre relacje z klientkami.
- Wcześniej pracowałam w dużej firmie i zajmowałam się planowaniem produkcji żywności. Urodziłam pierwszą córkę i wróciłam do pracy. Potem pojawiła się druga córka. I znowu wróciłam do pracy. Ale czułam, że nasze rodzinne życie nie funkcjonuje najlepiej. W trzeciej ciąży zaczęłam szukać alternatywy - opowiada w programie "Biznesy pełne pasji".
Do projektowania szlafroków skłoniły ją osobiste doświadczenia. - Ja sobie szlafroki do porodu szyłam u krawcowej, bo na rynku nie było nic takiego. Tylko takie szare, bure i z bociankiem - okropne. (...) Dzisiaj szyjemy szlafroki, ale też kolorowe sukienki, bluzy, a ostatnio kostiumy kąpielowe. Robię to, co lubię. Już w dzieciństwie lubiłam tworzyć, malować - zaznacza.
Praca przy nowych kolekcjach wymaga poszukiwania materiałów czy nowych elementów, które trzeba zakupić. Dzięki karcie firmowej Visa Business właścicielka Yellow Meadow może bez przeszkód płacić za wszystko, co jest jej niezbędne do prowadzenia i rozwijania przedsiębiorstwa.
- Jak robimy sesję, to potrzebujemy mnóstwo rekwizytów. Kwiaty są elementem, który często wykorzystuję - twierdzi bizneswoman. Dzięki karcie firmowej Visa wszelkie transakcje przebiegają wygodnie i bezproblemowo. Istotną rolę odgrywa również dostępność tej formy płatności, która jest zapewniona nawet w niewielkich punktach sprzedażowo-usługowych.
Co pomaga przedsiębiorcom w prowadzeniu biznesu?
Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie szczególnie wtedy, kiedy największą trudność stanowi nie tyle pozyskiwanie klientów, co dopełnianie formalności i rozliczanie płatności. W takich sytuacjach rozwiązania dla firm ma mBank .
W założeniu własnego biznesu najtrudniejszy jest pierwszy krok. Już sama myśl o dopełnieniu wszystkich formalności skutecznie odstrasza przed podjęciem jakiegokolwiek działania. Okazuje się jednak, że zarówno samo otwarcie, jak i prowadzenie firmy może być maksymalnie uproszczone. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednie usługi, które pomogą w rozwoju firmy.
By założyć firmę z mBankiem (bez wizyty w urzędzie), wystarczy wypełnić prosty wniosek na stronie internetowej. Jego złożenie równoznaczne jest z uruchomieniem działalności i jednoczesnym otwarciem konta firmowego.
Wśród usług udostępnianych przez bank jest także mOrganizer, który pozwala m.in. kontrolować finanse firmy, wystawiać faktury i prognozować płynność finansową.
Więcej na temat inspirujących kobiet, które z sukcesami prowadzą swoje firmy, zobaczysz w najnowszym programie TVN Style "Biznesy pełne pasji", którego partnerami są mBank i Visa. Nowe odcinki w marcowe poniedziałki o 20:45 na TVN Style i na Playerze.
Zobacz także:
- Szyje niezwykłe poduszki w kształcie roślin. Skąd wziął się pomysł na taki nietypowy biznes?
- "Pani Gadżet" odwiedziła pracownię cukierniczą kontrolerki ruchu lotniczego. Historia bohaterki inspiruje do działania
- Gala Bizneswoman Roku. "Finalistki, które się prezentowały, wyglądały jak sukces"
Źródło zdjęcia głównego: "Biznesy pełne pasji", prod. TVN Style 2023