Gwiazdy

"Pani Gadżet" odwiedziła pracownię cukierniczą kontrolerki ruchu lotniczego. Historia bohaterki inspiruje do działania

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
TVN Style "Pani Gadżet" - sezon 24, odcinek 2.
TVN Style "Pani Gadżet" - sezon 24, odcinek 2. TVN Style
wideo 2/2

Katarzyna Mamona-Petryka z zawodu jest kontrolerką ruchu lotniczego, a w wolnym czasie piecze i dekoruje ciastka oraz pierniczki. Anna Nowak-Ibisz wraz z kamerami programu "Pani Gadżet" zawitała do jej pracowni na warszawskim Bródnie, by przyjrzeć się, jak prosperuje kameralny biznes.

"Pani Gadżet" - drugi odcinek 24. sezonu

W drugim odcinku najnowszego sezonu "Pani Gadżet" Anna Nowak-Ibisz odwiedziła Katarzynę Mamonę-Petrykę, której pasją jest cukiernictwo. Kontrolerka ruchu lotniczego pewnego dnia zakochała się w procesie tworzenia słodkich wyrobów. Tak powstał pomysł na założenie biznesu. Kasia otworzyła pracownię, w której wykonuje małe dzieła sztuki. Skąd taki pomysł?

Przygoda z pieczeniem ciastek zaczęła się w pandemii, kiedy miałam dużo mniej pracy niż wcześniej. Pewnego dnia znalazłam w internecie piękne ciasteczka dekorowane lukrem królewskim. Postanowiłam też takie zrobić. Nie umiałam, więc zapisałam się na kurs, jednodniowe szkolenie. Od tego momentu robię ciastka - powiedziała bohaterka odcinka.

Katarzyna najpierw działała w domu. Kiedy zaczęła obrastać w różne sprzęty, pudełka, pędzle i barwniki postanowiła otworzyć pracownię. Wtedy zaczęła też inwestować. Jej największym "przyjacielem" jest obecnie drukarka cukiernicza, dzięki której może wykonywać na pierniczkach dowolne wydruki od logo po zdjęcia.

- Drukuje bezpośrednio na lukrze, dzięki temu ta jakość jest świetna. Jak tylko pokazałam takie ciastka ze zdjęciami, dostałam już zamówienia na słodkie albumy. Pani zamówiła prezent dla swojej mamy na 50. urodziny - dodała.

Oprócz nadruków Kasia pierniczki maluje także ręcznie. Prowadzącej pokazała, jak krok po kroku wygląda taki proces.

Zgłoś swój biznes do programu "Pani Gadżet" - #kobiecybizneswTVNStyle

Anna Nowak-Ibisz po raz kolejny wspiera firmy prowadzone przez kobiety. Tym razem w programie "Pani Gadżet" promuje akcję #kobiecybizneswTVNStyle. - Chcę Wam przypomnieć, że jeśli znacie fajne kobiece biznesy, zgłaszajcie je do mnie #kobiecybizneswTVNStyle - zachęca gwiazda TVN.

Bardzo się cieszymy, że pokazujemy [w "Pani Gadżet" - przyp. red.] przeróżne biznesy, bo często są to biznesy jednoosobowe, bo ktoś po prostu musi dorobić do pensji albo jest to pasja, którą zajmowała się dana osoba od dziecka i nagle uważa, że ok, to może być fajny biznes. (...) Nasz program pomógł w tym, żeby zorientować się, gdzie ktoś robi coś fajnego

Materiał zrealizowany w ramach programu "Pani Gadżet" oraz akcji #kobiecybizneswTVNStyle. Więcej szczegółów na temat akcji znajdziesz pod tym linkiem.

"Pani Gadżet" - nowy sezon. Gdzie i kiedy oglądać?

Najnowsze odcinki programu Pani Gadżet na antenie TVN Style już w każdy czwartek o godz. 22:25. Powtórki programu można oglądać w soboty o godz. 14:45, w niedziele o 21:25 oraz w poniedziałki o 13:50 oraz w serwisie player.pl

Zobacz także:

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: TVN Style

Pozostałe wiadomości