Materiał promocyjny

Zdecydowała się na realizację marzenia i organizuje warsztaty stolarskie. Co jej pomogło w założeniu firmy?

mBank i Visa wspierają kobiece biznesy - Dama z Wiertarką
Biznesy pełne Pasji, Dama z wiertarką
Źródło: "Biznesy pełne pasji", prod. TVN Style 2023
Agnieszka Bykowska-Giler to prawniczka, która porzuciła pracę w kancelarii, by realizować swoją pasję do majsterkowania. Kobieta stworzyła projekt o charakterystycznej nazwie Dama z Wiertarką, w ramach którego organizuje warsztaty stolarskie. O zakładaniu własnej firmy opowiedziała w programie "Biznesy pełne pasji".

Biznes, który odmienił życie młodej mamy

Agnieszka Bykowska-Giler w ramach projektu Dama z Wiertarką organizuje zajęcia stolarskie m.in. dla dzieci oraz kobiet, które nigdy wcześniej nie miały styczności z majsterkowaniem. Warsztaty prowadzi we własnej pracowni, w placówkach edukacyjnych i domach kultury na terenie Warszawy. 

- Odwiedzam szkoły, to jest taka mocno rozwijająca się gałąź mojego biznesu. Zajęcia mają różne formy, jest też formuła rodzinna. Bywają na nich również mężczyźni i to są bardzo ciekawe spotkania, czasem śmieszne, czasem nerwowe, ale zawsze na koniec wszyscy są zadowoleni - wyznała w programie "Biznesy pełne pasji".

Agnieszka z wykształcenia jest adwokatem, jednak jak sama przyznała, działalność prawnicza ją "przeżuła i wypluła". Kobieta odeszła z kancelarii. - Po urodzeniu pierwszego dziecka stwierdziłam, że nie chcę wracać do pracy adwokata. I wtedy uruchomiły się moje geny, bo połowa mojej rodziny to nauczyciele, a druga majsterkowicze. Zaczęłam się szkolić, jeździłam do stolarzy, uczyłam się. No i zaczęłam prowadzić pierwsze zajęcia - opowiedziała przed kamerami. 

Bohaterka nowego programu TVN Style otworzyła własną firmę. - Zaczęły się np. negocjacje z klientem, robienie ofert, przedkładanie dokumentów księgowości, opisywanie. Byłam zestresowana - mówi z perspektywy czasu. 

Wyjątkiem od uciążliwych formalności może być proces założenia biznesu. W mBanku wystarczy uzupełnić jeden wniosek online, aby zarejestrować firmę i otworzyć konto firmowe. Formularz jest prosty, a w razie wątpliwości można skorzystać z pomocy księgowej.

"Biznesy pełne pasji"
"Biznesy pełne pasji"
"Biznesy pełne pasji"
Źródło: "Biznesy pełne pasji", prod. TVN Style 2023

Jakie benefity są przydatne przy prowadzeniu firmy?

W ramach korzystania z konta mBank udostępnił Agnieszce narzędzie do samodzielnego prowadzenia księgowości. Platforma jest całkowicie zintegrowana z rachunkiem, czyli logując się do serwisu transakcyjnego, od razu mamy dostęp do panelu księgowego. Dzięki temu można np. wprowadzić fakturę do systemu, samemu ją wystawić albo wysłać przypomnienie do klienta, który zalega z płatnością. System automatycznie wylicza też podatek i prognozuje wydatki. Co zdecydowanie ułatwia kontrolowanie finansów firmy. 

"Biznesy pełne pasji"
"Biznesy pełne pasji"
"Biznesy pełne pasji"
Źródło: "Biznesy pełne pasji", prod. TVN Style 2023

Podobnym ułatwieniem jest dla  Agnieszki karta Visa Business – w wersji tradycyjnej bądź wirtualnej, zapisanej w smartfonie. Może nią wygodnie zapłacić w wielu, nawet w najmniejszych punktach za materiały czy narzędzia niezbędne dla jej firmy, a wszystkie wydatki może przeanalizować w historii operacji na rachunku. 

Więcej na temat inspirujących kobiet, które z sukcesami prowadzą swoje firmy, zobaczysz w najnowszym programie TVN Style „Biznesy pełne pasji”, którego partnerami są mBank i Visa. Nowe odcinki w marcowe poniedziałki o 20:45 na TVN Style i na Playerze.

Aktualnie czytasz: Zdecydowała się na realizację marzenia i organizuje warsztaty stolarskie. Co jej pomogło w założeniu firmy?

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: "Biznesy pełne pasji", prod. TVN Style 2023

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości