Finanse i Praca

Zamienił mikrofon na nożyczki. Pandemia zmusiła wokalistę zespołu Tabu do zmiany profesji

Finanse i Praca

Zamienił mikrofon na nożyczki. Pandemia zmusiła wokalistę zespołu Tabu do zmiany profesji

Rafał Kawrot, wokalista zespołu Tabu, przez pandemię musiał odłożyć koncertowanie na bok. Na szczęście muzyk odnalazł w sobie inny talent. Jak idzie mu w nowej branży?

Od muzyka do barbera

Pandemia utrudniła funkcjonowanie wielu branżom, w tym gastronomii, turystyce czy rozrywce. Wielu artystów ogłaszało już publicznie, że przez nagłe odcięcie źródła dochodów, jakim są dla nich występy, borykają się z coraz większymi problemami finansowymi. Rafał Kawrot, wokalista zespołu Tabu, również tego doświadczył. Muzyk znalazł jednak dodatkową pasję i od kilku miesięcy jest barberem. Jego przygoda ze strzyżeniem rozpoczęła się bardzo niepozornie.

- Byłem na grillu u teściów. Wszyscy nieobcięci, wszyscy nerwowi, że fryzjerzy pozamykani. Mówię: "dajcie maszynkę, to was wszystkich poobcinam". Góra jak najdłużej, boki krócej i tak obciąłem siedem osób - wspomina.

Już tydzień później rozpoczął szkolenie. 

- Było widać, że jest zajarany. Praca z nim i nauka to była przyjemność - mówi Dawid Kawczyński, fryzjer męski i nauczyciel Rafała.

Nowa praca w pandemii

Pierwszymi klientami Rafała Kawrota byli jego najbliżsi przyjaciele. Z czasem udało mu się postawić własny salon. Świeżo upieczony barber nie ukrywa, że rozkręca biznes z minimalnym budżetem.

- Próbowałem i kombinowałem z tym, co mam. Lada jest na przykład stołem rodzinnym, który był używany przy większych imprezach rodzinnych jako dostawka - tłumaczy.

Do wybuchu pandemii życie Kawrota wyglądało zupełnie inaczej. Jak sam wspomina, w tygodniu odpoczywał, a dopiero w weekendy wyjeżdżał grać koncerty. Teraz poznaje smak innej pracy. Przed świętami Bożego Narodzenia zdarzało mu się spędzać w salonie nawet po 17 godzin.

Mimo odnalezienia nowej pasji, Rafał Kawrot ma nadzieję, że w tym roku ponownie ruszy w trasę koncertową ze swoim zespołem.

- Potrzebujemy wyjechać i zagrać koncert jak ryba wody - mówi.

Więcej o kulisach jego przygody z fryzjerstwem dowiesz się, oglądając materiał wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Reporter: Tomasz Brzoza
Co sądzisz o tym artykule?
58
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0