Styl Życia

Z Nowego Jorku do Rzeszowa. Tu Klaudia spełnia swoje marzenia. "To mój rzeszowski sen"

Styl Życia

Z Nowego Jorku do Rzeszowa. Tu Klaudia spełnia swoje marzenia. "To mój rzeszowski sen"

Klaudia Rejman przeprowadziła się do Polski mając 13 lat. Nowy Jork zamieniła na Rzeszów. Dziś prowadzi kanał na Youtube - „Life by Klaudia”, gdzie pokazuje Amerykanom Rzeszów. Jak na jej filmy reagują Amerykanie? Z jakimi dziwnymi pytaniami musi się mierzyć? Klaudię godziliśmy dziś w studiu Dzień Dobry TVN.

Z Nowego Jorku do Rzeszowa

Klaudia Rejman przeprowadziła się wraz z całą rodziną do Polski w 2009 roku, kiedy miała 13 lat. Rodzina zamieszkała w Rzeszowie. Jak wspomina Klaudia, nie było to dla niej łatwe doświadczenie. Podobne odczucia towarzyszyły bratu Klaudii, który w momencie przeprowadzki miał już 19 lat.

Miałam wtedy wrażenie, że wszystko jest zupełnie inne. Był duży kontrast między Nowym Jorkiem a Rzeszowem. Nowy Jork jest ogromną metropolią, a Rzeszów to małe miasteczko.

Klaudia zostawiła w Nowym Jorku przyjaciół, szkołę. Rzeszów był dla nastolatki zupełnie obcym miejscem.

Rodzina Słomów wyjechała do Nowego Jorku, kiedy dziewczynka miała cztery lata. Jak wspomina mam Klaudii – Dorota Słoma, od samego początku wyprowadzki do Stanów Zjednoczonych wiedzieli, że wrócą do Polski.

W pewnym momencie u Klaudii angielski zaczął przeważać nad językiem polskim. Zawsze w domu rozmawialiśmy po polski u bardzo nie chciałam zgubić z nią tego wspólnego języka.

Mama Klaudii uważa, że decyzja do Polski była dobra, ponieważ Klaudia odnalazła się w Rzeszowie.

Rzeszów się niesamowicie rozwija. To wszystko jest takie nowoczesne, łatwe. Studia na wysokim poziomie. Tu się po prostu łatwiej żyje. Oczywiście to się bardzo zmieniło na przełomie lat. Kiedy tu przyjechaliśmy, nie było w mieście nawet porządnego centrum handlowego. Teraz jest tu naprawdę wszystko. Co więcej, w Polsce można wszędzie płacić kartą, w Nowym Jorku musisz mieć przy sobie zawsze gotówkę.

-przyznała Klaudia.

„Life by Klaudia”

Klaudia Rejman obecnie studiuje zarządzenie kulturą i mediami. Postanowiła też przybliżyć swoim amerykańskim znajomym rodzinne miasto w Polsce. Od jakiegoś czasu nagrywa kanał na Youtube „Life by Klaudia”. Są to filmiki, które ukazują uroki życia w Rzeszowie.

Co ciekawe, Klaudia dostaje od Amerykanów wiele dziwnych pytań. Amerykanie byli przekonani, że w Rzeszowie są puste pola, a do pracy dojeżdża się do pracy.

Ludzie pytają mnie, czy w Polsce jeździmy konno lub czy mamy tu prąd lub Internet. To oczywiście zabawne, ale staram się tłumaczyć cierpliwie. Mam też dużo pytań od osób, które chciałyby wrócić do Polski i nie wiedzą, co tu zastaną.

Klaudia otwarcie przyznaje, że kocha swoje rodzinne miasto. W Rzeszowie spełnia się zawodowo i prywatnie.

Ludziom wydaje się, że tylko w Stanach można spełnić swoje marzenia. Oczywiście Nowy Jork ma wiele pozytywnych aspektów, ale może też w wielu przypadkach zaskoczyć.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
88
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0