Gwiazdy

Małgorzata Rozenek-Majdan w kolorowych warkoczach. "Dałam się ponieść festiwalowej gorączce". Jak je zrobić?

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek-Majdan w kolorowych warkoczach. "Dałam się ponieść festiwalowej gorączce". Jak je zrobić?

Warkocze są hitem tegorocznych wakacji! Małgorzata Rozenek-Majdan udowadnia, że letnie trendy nie są jej obce. Małgosia opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie, na którym widzimy ją w oryginalnym upięciu. Rozenek pozuje w kolorowych warkoczach. Jak wykonać taką fryzurę?

Modne uczesanie

Warkocze noszą dziewczynki, młode kobiety, a nawet starsze panie. Dziewczęce i proste uczesanie, ale odpowiednio upięte i ozdobione, może stać się fryzurą na specjalne okazje. Warkocz dobierany i jego odmiany znane są od wieków. Kiedyś fryzura dam dworu, dzisiaj wszystkich kobiet, które zaplatają go na różne sposoby. Jak zrobić warkocz dobierany? Jakie są rodzaje warkocza dobieranego?

Warkocze towarzyszyły kobietom od wieków, przybierając różne formy w zależności od zakątka świata i kultury. Wariacji na temat warkocza dobieranego powstało kilka, co jeszcze bardziej podnosi walory estetyczne tej fryzury. Z pozoru trudny do zrobienia, jest prosty i wymaga zaledwie kilku prób, by móc go z łatwością zaplatać na własnych włosach. Na co dzień kobiety najczęściej sięgają po klasykę: jeden warkocz dobierany albo dwa lub warkocz dobierany z kucyka. Wykonany z boku czy okalający całą głowę, stanowi ciekawą i oryginalną stylizację na specjalne okazje.

Małgorzata Rozenek-Majdan zdecydowała się na oryginalne uczesanie. Rozenek postawiła na kilka kolorowe, dobierane warkocze. Obserwatorom Małgosi jej uczesanie bardzo się spodobało!

Skąd się wziął warkocz dobierany?

Warkocze prawdopodobnie przyszły do nas z krajów Afryki, gdzie kobiety ludów plemiennych zaplatały swoje włosy w warkocze, co miało wyrazić ich kobiecość, status społeczny, stan cywilny, miejsce pochodzenia lub pozycję, którą zajmowały w swojej grupie. Jednak jak donoszą źródła historyczne i ślady sztuki malarskiej, warkocze dobierane znane były już w antycznej Grecji, Rzymie, a nawet w cesarskich Chinach. Weszły nawet na dwory królewskie, towarzysząc damom dworu czy księżniczkom. Fryzury z warkoczem dobieranym są lubiane i chętnie wybierane przez kobiety ze względu na swoją uniwersalność. W zależności od sposobu zaplatania nadają się zarówno na codziennie uczesanie, jak i na specjalne wyjścia.

Zaplatają je mamy swoim pociechom, wybierają sportsmenki, kochają panny młode. Warkocz dobierany znany jest w wielu odsłonach. Co więcej, jest to fryzura, której nie ograniczają ramy wiekowe. W takim samym stopniu pasuje zarówno dziewczynkom, jak i dojrzałym kobietom. Jest wygodna, modna, minimalistyczna, a zarazem może być nietypowa i bardzo ciekawa.

Warkocz dobierany – podstawowe rodzaje

Klasycznym warkoczem dobieranym jest znany prawdopodobnie wszystkim kobietom na świecie warkocz francuski. Charakterystyczne dla niego dobierane, cienkie pasma nadają mu trójwymiarowości, jednocześnie czyniąc go subtelnym. Dwa warkocze dobierane typu francuskiego , potocznie nazywane warkoczami bokserskimi, wypromowane zostały przez kobiety ze świata sportów walki. Nie tylko umożliwiają swobodny ruch, ale też wyglądają bardzo kobieco, szczególnie na długich włosach. Dobierany warkocz francuski można spotkać w odsłonach ślubnych u panien młodych. Wówczas warkocz dobierany z boku , przyozdobiony drobnymi kwiatami lub subtelną biżuterią, prezentuje się bardzo dziewczęco i lekko. Niektóre panny młode idą o krok dalej i decydują się na odważny warkocz zaplatany dookoła głowy. Obok francuskiego popularny jest również warkocz dobierany holenderski . Od klasycznego różni się tym, że poszczególne pasma włosów podczas plecenia przekładane są pod głównym pasmem, a nie nad nim. Efekt, który otrzymuje się dzięki temu, często jest potocznie nazywany warkoczem „na zewnątrz”, ponieważ sprawia wrażenie niemalże nałożonego na pozostałe włosy, tworzy wypukły wzór. Ostatnim, również bardzo popularnym warkoczem, którego historia sięga pierwszych Słowian, jest warkocz dobierany typu kłos . Niegdyś był symbolem kobiecości i dobrego statusu. W swojej formie jest niezwykle subtelny. Najpiękniej prezentuje się na długich i mięsistych włosach, na końcu przewiązany aksamitną wstążką.

Klasyczny warkocz dobierany krok po kroku

Warkocze najlepiej plecie się na włosach lekko falowanych lub grubych. Wówczas struktura włosa pozwala na uwydatnienie wzoru, który tworzy wybrany styl plecenia. Jednak również włosy bardzo cienkie i delikatne nie są przeszkodą do wykonania warkoczy dobieranych. W tym przypadku, by wzór był bardziej widoczny i tym samym fryzura bardziej spektakularna, warto wcześniej odrobinę podtapirować włosy, co nada im objętości, a gotową fryzurę zabezpieczyć dodatkowo lakierem utrwalającym.

Sposób na klasyczny warkocz dobierany francuski:

  • Z czubka głowy wybierz 3 cienkie pasma.
  • Pasmo z brzegu przełóż nad środkowym.
  • Powtórz czynność z pasmem z drugiego brzegu.
  • Powtórz przełożenie pierwszego pasma, ale dobierz do niego trochę luźnych włosów.
  • Powtórz w ten sam sposób na przeciwnym brzegu.
  • Pasma przekładaj naprzemiennie, za każdym razem dobierając luźnych włosów.

Zobacz też:

Jak wykonać najpopularniejsze fryzury weselne krok po kroku?

Lewandowska lansuje nową fryzurę. Zobacz, jak zrobić delikatne fale w stylu Ani!

Zobacz film: Komunijna fryzura - warkocz francuski. Źródło: Dzień dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
52
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0