Profilaktyka zdrowia

Uzależnienia. Gdzie i jak szukać pomocy?

Profilaktyka zdrowia

Uzależnienia. Gdzie i jak szukać pomocy?

Z roku na rok przybywa uzależnionych od alkoholu, substancji chemicznych i innych używek. O terapiach uzależnień w ośrodkach prywatnych i ośrodkach NFZ oraz dostępności do specjalistów z zakresu psychiatrii i psychologii w dużych i małych miastach rozmawialiśmy z goszczącą w Dzień Dobry TVN psycholog Moniką Dreger.

Ci, którzy decydują się na odwyk stają przed sporym dylematem, ponieważ wybór placówki i szybkość leczenia często zależą od pieniędzy.


Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
91
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
28.03.2019
Karol
Jeżeli ktoś szuka fachowej i profesjonalnej pomocy to z całego serca polecam Ośrodek Terapii Nefo. To wyjątkowe miejsce, gdzie każdy troszczy się o siebie i nie jest obojętny. Wspaniali terapeuci pracujący tam wyciągnęli do mnie rękę i dzięki temu dziś mogę normalnie funkcjonować, bez nałogu, bez uzależnienia, bez tego okropnego problemu... Nawet nie wiecie ile radości i siły dała mi ta terapia. Każdemu uzależnionemu życzę, aby również tak odmienił swoje życie.
17.01.2019
Darek
Ja znalazłem swój ośrodek poprzez forum i naprawdę dużo pozytywnych opinii. Nie był on blisko mojej rodziny ale postanowiłem, że wyjadę bo chciałem się zmienić. Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo, bo o nim mówimy... naprawdę mnie zmienił. Zmienił moje życie. Wspaniali terapeuci pracujący tam pomagali mi jak tylko mogli. Zaznałem tam zrozumienia, wysłuchania, spokoju. Miałem wystarczająco czasu, żeby przekalkulować swoje życie i być na tyle silnym, że nie poddałem się i wytrwałem w terapii. Naprawdę polecam te miejsce. Pomorze każdemu, kto chce pozbyć się dręczącego go nałogu...