terapia uzależnień

  terapia uzależnień

  Z roku na rok przybywa uzależnionych od alkoholu, substancji chemicznych i innych używek. O terapiach uzależnień w ośrodkach prywatnych i ośrodkach NFZ oraz dostępności do specjalistów z zakresu psychiatrii i psychologii w dużych i małych miastach rozmawialiśmy z goszczącą w Dzień Dobry TVN psycholog Moniką Dreger.

  Podobno dopalacze są groźniejsze niż narkotyki. Substancje wywołują negatywne odczucia, dlaczego więc młodzi ludzie po nie sięgają? Jakie są skutki uboczne brania dopalaczy? Jak poradzić sobie z uzależnionym dzieckiem? Gdzie szukać pomocy? Czy rodzicom osób uzależnionych również potrzebna jest terapia? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Dorota Szczęsna, matka uzależnionego syna, wspiera rodziców uzależnionych dzieci w Katolickim Ruchu Antynarkotycznym i prof. Mariusz Jędrzejko, socjolog, dyrektor Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

  Coraz więcej osób publicznych przyznaje się do alkoholizmu. Ostatnio głośno jest o Małgorzacie Halber, dziennikarce, gwieździe 5-10-15, która w książce "Najgorszy człowiek na świecie" opisała swoją walkę z niewidzialnym wrogiem. Czy alkoholikiem jest się na zawsze? Jak możemy zorientować się, że jesteśmy uzależnieni? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: dziennikarz i niepijący alkoholik Wojciech Maziarski oraz Małgorzata Anna Słowik, psycholog i terapeutka uzależnień.

  Uzależnienie od alkoholu to poważna choroba, na którą choruje się do końca życia. Alkoholikami nie zostają ludzie z marginesu. Alkoholikiem może być każdy, bez względu na status społeczny i płeć. Sprawdź, czy grozi Ci alkoholizm!

  Z przeprowadzonych badań wynika, że 50 tysięcy Polaków jest uzależnionych od hazardu. Najbardziej podatną grupą na tego rodzaju pokusy są single. Dlaczego? O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Robertem Rutkowskim, psychologiem uzależnień.