Gwiazdy

Szymon Komasa – znany i ceniony na świecie baryton

Gwiazdy

Szymon Komasa – znany i ceniony na świecie baryton

Szymon Komasa - 32-letni śpiewak operowy ze słynnej artystycznej rodziny Komasów częściej niż w Warszawie występuje za granicą. Jego kariera to Londyn, Nowy Jork i Wiedeń. Co w takim razie robi teraz w Polsce?

Szymon Komasa - pochodzi z artystycznej rodziny Komasów - jest synem wokalistki i konsultanta muzycznego Giny Komasy oraz aktora Wiesława Komasy, bratem reżysera Jana Komasy, wokalistki Marii Komasy i Zofii Komasy. 

Szymon Komasa wybrał operę - to całe jego życie. Mimo że większość czasu spędza poza Polską, przyjechał specjalnie do Warszawy po to, by zaśpiewać w "Orfeuszu i Eurydyce" w Operze Kameralnej. Poza tym obecnie promuje w Polsce swoją nową płytę "Polish Love Story".

Szymon to człowiek bardzo otwarty, dużo od siebie proponuje. Jest młody, jest nowoczesny, ma dobry gust - powiedziała o Komasie Magdalena Piekorz, reżyserka.

Szymon Komasa jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi oraz szkół w Londynie i w Nowym Jorku. Wystąpił w ponad czterdziestu produkcjach operowych na całym świecie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku piętnastu lat. 


Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
6
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0