Gwiazdy

"Szkoła filmowa 2". Kulisy zawodu aktora - trudna droga do sławy. Kinga Burzyńska o swojej książce

Gwiazdy

"Szkoła filmowa 2". Kulisy zawodu aktora - trudna droga do sławy. Kinga Burzyńska o swojej książce

Jakie smaczki znajdziemy w drugiej części książki Kingi Burzyńskiej? Kto na uczelnię dostał się przypadkiem, kto przygodę z aktorstwem zaczął bardzo późno i kto, kogo uczył śpiewać? W Dzień Dobry TVN autorka "Szkoły filmowej 2".

Kinga Burzyńska o książce "Szkoła filmowa 2":

Piętnaście nazwisk fantastycznych w pierwszej części, a teraz dwadzieścia trzy. Przede wszystkim aktorzy, reżyser jest jeden - Agnieszka Holland, miałam przyjemność spotkać się z Panią Agnieszką przy okazji premiery "Pokotu".  

Ręka do talentów

Juliusz Machulski ma rękę do wynajdowania debiutantów. W "Vinci" debiutowali i Łukasz Simlat, który też jest bohaterem książki i Robert Więckiewicz i Borys Szyc.

Egzaminy do szkoły

O egzaminach do szkół aktorskich i legendach z nimi związanych jest trochę ta książka. Kiedy każą śpiewać piosenkę, czy udawać "zsiadłe mleko". Tak rzeczywiście jest. 

Premiera książki Szkoła filmowa 2

Z kamerą Dzień Dobry TVN byliśmy na premierze książki Kingi Burzyńskiej.  Premiera książki odbyła się podczas Festiwalu Filmowego w Gdynii.

Kinga Burzyńska:

Teatr to była moja pierwsza pasja, tam masz aktora na wyciągnięcie ręki z jednej strony, ale z drugiej strony jest daleko, nie znasz go. Zawsze mnie fascynowało to, jakimi są ludźmi. Wybieram aktorów, których cenię, którzy mają niesamowite dokonania, którzy mnie intrygują też jako ludzie.

Katarzyna Figura:

Bardzo jestem ciekawa tej książki. Nie tyle ze względu na to, jak ta rozmowa ze mną została zapisana, ale te spotkania z innymi artystami bardzo mnie ciekawią. Myślę, że to jest świetna rzecz.

Wywiady, które znajdziemy w książce

W książce znajdziemy rozmowy m.in. z Magdaleną Boczarską, Jowitą Budnik, Janem Englertem, Agnieszką Holland, Krystyną Jandą, Andrzejem Chyrą, Magdaleną Cielecką i Andrzejem Sewerynem...

Aktorzy i aktorki opowiedzieli dziennikarce o początkach swojej kariery, egzaminach do szkoły aktorskiej, scenicznych i filmowych debiutach, metodach pracy, a także o drodze, jaką przeszli od tamtych czasów do chwili obecnej.

Co sądzisz o tym artykule?
66
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0