Newsy

13-miesięczna dziewczynka z poważnymi obrażeniami w szpitalu. Prawdopodobnie została zgwałcona

małe dziecko w szpitalnym łóżku

fot. ivstiv/Getty Images

Newsy

13-miesięczna dziewczynka z poważnymi obrażeniami w szpitalu. Prawdopodobnie została zgwałcona

małe dziecko w szpitalnym łóżku

fot. ivstiv/Getty Images

Szpital w Szczecinku powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa na 13-miesięcznej dziewczynce. Lekarze stwierdzili u dziecka ciężkie obrażenia ciała mogące wskazywać na seksualne wykorzystanie. Dziewczynka obecnie przebywa w jednym ze szpitali w Szczecinie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie poinformował w czwartek PAP, że w środę lekarze szczecineckiego szpitala powiadomili Prokuraturę Rejonową w Szczecinku o możliwości popełnienia przestępstwa na 13-miesięcznej dziewczynce. "U dziecka stwierdzono bardzo poważne obrażenia ciała" - powiedział Gąsiorowski.

Ślady wykorzystywania seksualnego

Z informacji uzyskanych przez PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że obrażenia dziewczynki mogą wskazywać na jej wykorzystanie seksualne.

Lekarze ze szczecineckiej placówki, do której 13-miesięczną dziewczynkę przywieźli jej rodzice, jeszcze w środę zdecydowali, że konieczne jest przetransportowanie dziecka do placówki o wyższej referencyjności, do Szczecina.

Sąsiad zgwałcił dziecko?

Według nieoficjalnych danych przestępstwa miał dopuścić się sąsiad matki dziewczynki, który pod jej nieobecność opiekował się dzieckiem.

Ze względu na dobro postępowania prokuratura nie ujawnia szczegółów zdarzenia, potwierdza jednak, że miało ono miejsce.

"Prokuratura Rejonowa w Szczecinku prowadzi obecnie czynności, w tym procesowe. O ich wyniku będzie informować najwcześniej jutro z uwagi na dobro toczącego się postępowania" – powiedział Gąsiorowski.

Jak rozpoznać, że dziecko jest molestowane?


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
91
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
19.09.2019
Kamksm
Wprowadził bym codziennie w TV po 22:00 na żywo egzekucje kary śmierci za morderstwo, kastracja kończyn za kradzież i gwałty. Przestępczość spadłaby o 90%. A więzienia przekształcili by na mieszkania socjalne! Tylko nie ma odważnych w rządzie którzy podjęliby tak radykalną decyzję!
13.09.2019
Kinga
Jak można? Co ten człowiek miał we łbie? ??
12.09.2019
Magda
Kastrowałabym na żywca.