Włosy

Fioletowy czy niebieski szampon na rude włosy? Pielęgnacja

Kobieta z rudymi włosami

Fot. Justin Lambert / Getty Images

Włosy

Fioletowy czy niebieski szampon na rude włosy? Pielęgnacja

Kobieta z rudymi włosami

Fot. Justin Lambert / Getty Images

Rude włosy, zarówno naturalne, jak i farbowane, są bardzo trudne w pielęgnacji.. Fryzjerzy stoją przed nie lada wyzwaniem, kiedy zgłaszają się do nich kobiety o rudych włosach z prośbą o radę, jaki szampon do farbowanych rudych włosów byłby najodpowiedniejszy.


Rude włosy są z pewnością efektowne i przyciągają uwagę - ale tylko wtedy, kiedy są zadbane. Naturalne rude włosy mają tendencję do rozjaśniania się od słońca, tworzą się wtedy żółtawe refleksy. Takie włosy bardzo szybko ulegają również przesuszeniu, dlatego ich posiadaczki powinny przyłożyć dużą wagę do pielęgnacji. Jeszcze więcej wyzwań stoi przed paniami, które decydują się na zafarbowanie swoich naturalnych włosów na rudy kolor. Dlatego w obu przypadkach tak ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków do włosów, takich jak odżywka czy szampon do rudych włosów.

Jakie są najczęstsze problemy rudymi włosami? Dlaczego niezbędny jest szampon do rudych włosów?

Paniom, które decydują się na zafarbowanie włosów na rudy kolor, najtrudniej jest uzyskać odpowiedni odcień. Rudy kolor pasuje niewielu osobom, dlatego tak ważna jest konsultacja w tej sprawie ze specjalistą od koloryzacji. Farby mające nadać włosom rudy kolor różnią się od siebie tonacją, pigmentacją - mogą być marchewkowe, wpadające w kolor orzecha, czy ogniste, nasyceniem zbliżone do koloru bordowego. Ważne jest, żeby dobrać odcień rudości do konkretnej osoby: jej cery, oczu oraz temperamentu. Warto na tym etapie poważnie się zastanowić nad zmianą, bo pozbycie się rudych włosów jest trudne - przez wiele stonowanych kolorów mających zakryć rude włosy przebijają rude refleksy, dlatego ostateczne pozbycie się tego koloru może wiązać się z koniecznością wykonania na włosach licznych obciążających je zabiegów.

Zmieniając tak radykalnie kolor włosów warto udać się na koloryzację do salonu fryzjerskiego. Co prawda w drogeriach można znaleźć liczne odcienie rudych farb, jednak trudno jest przewidzieć efekt końcowy - specjalista od koloryzacji będzie w stanie dobrać proporcje składników farby do stanu włosów klientki. Warto także pamiętać, że rudy kolor dosyć szybko się wypłukuje, również odrosty stają się szybko zauważalne. Samodzielne farbowanie odrostów może zakończyć się pojawieniem się na włosach kilku odcieni rudości, nie zawsze pożądanych. Taki efekt można zniwelować przez nałożenie na włosy tonerów w odpowiednim odcieniu lub stosując szampony mające neutralizować niepożądane odcienie - szampon z dodatkiem fioletowego barwnika na przykład ochłodzi nieco żółty odcień włosów.


Zobacz film:Faceci vs. długie włosy. Źródło: Dzień Dobry TVN

Jaki szampon do rudych włosów wybrać?

Kupując szampon do włosów farbowanych zapewniamy sobie nieco większą ochronę koloru niż używając zwykłych szamponów. Do rudych włosów zdecydowanie warto zakupić dedykowany im szampon do farbowanych rudych włosów. Posiada on zarówno środki dodatkowo chroniące kolor, nawilżające, żeby włosy i skóra głowy nie były wysuszone częstym farbowaniem, jak i domieszki pigmentów, których celem jest zapobieganie wypłukiwaniu się koloru do wyblakłego, żółtawego odcienia. Część szamponów dedykowanych rudowłosym kobietom zawiera domieszki henny, która jest łagodniejszym sposobem uzyskania płomiennie rudych włosów niż farba. Warto zwrócić także uwagę na zawartość substancji chroniących włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV, co również pozwoli dłużej cieszyć się intensywnym rudym kolorem włosów.

Fioletowy czy niebieski szampon na rude włosy?

Wśród kobiet od wielu lat funkcjonowały różnokolorowe płukanki do włosów, mające wpłynąć na kolor włosów. Producenci kosmetyków ułatwili paniom zabiegi pielęgnacyjne, opracowując szampony do włosów z dodatkiem barwników. Dzięki temu kupić można między innymi szampon fioletowy lub niebieski. Szampon fioletowy pomoże paniom, które pragną rudych włosów, jednak te z czasem wpadają w żółte odcienie - to właśnie fioletowy barwnik neutralizuje żółć. Nie zawsze jednak rudy kolor jest tym wymarzonym. Jeśli pojawiające się rude refleksy są niepożądane, najczęściej walczą z nimi miłośniczki brązowych włosów, zniwelować je może niebieski szampon na rude włosy . Warto pamiętać, że szampony z dodatkiem barwnika mogą nieco wysuszać włosy i skórę głowy, dlatego należy stosować je zamiennie z szamponami o właściwościach nawilżających i regenerujących.

Co sądzisz o tym artykule?
2
2
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0