Zwierzęta

Strażacy uratowali bezbronne szczeniaki, teraz porzucone zwierzęta szukają domu

"Strażacy uratowali szczeniaki - porzucone zwierzęta szukają domu", Reporter: Piotr Wojtasik

Zwierzęta

Strażacy uratowali bezbronne szczeniaki, teraz porzucone zwierzęta szukają domu

"Strażacy uratowali szczeniaki - porzucone zwierzęta szukają domu", Reporter: Piotr Wojtasik

Nika, Pepsi i Cola - trzy szczeniaki, które zostały porzucone nad rzeką szukają domu. Pieski zostały uratowane przez dzielnych strażaków. Piotr Wojtasik odwiedził Orszewice, gdzie rozgrywała się cała akcja. Zobaczcie, jak to wyglądało!

Porzucone i uwięzione szczeniaki

Orszewice, województwo łódzkie, akcja dzieje się nad rzeką Bzurą. Magda Sobczak, która od lipca zeszłego roku zajmuje się ratowaniem zwierząt dostała wezwanie, że pod mostem uwięzione są trzy małe pieski. Nie wahała się ani minuty. Postanowiła pomóc bezbronnym istotom. 

Nie było wyjścia, ktoś musiał to zrobić. Ale nie obyło się bez strachu

- tłumaczy.

Obok piesków wysypana była luzem karma, wyglądało więc na to, że ktoś je po prostu porzucił. Psiaki były tak ukryte, że Magda nie była w stanie ich sama wydostać, dlatego zadzwoniła do strażaków, którzy od razu wyruszyli, aby uratować zwierzątka. 

Zawsze staramy się pomóc. Na takie wezwania jesteśmy otwarci

- powiedział jeden z nich.

Trudna akcja ratownicza

Uratowanie Miki, Pepsi i Coli nie było proste. Główny problem polegał na tym, że szczeniaki schowały się do dziury, która była pod mostem. Jedynym sposobem na uwolnienie ich było przedostanie się przez gruz. To była pierwsza tego rodzaju sytuacja – jak mówią strażacy.

Kiedy dokopali się do ukrytych piesków, pojawiły się kolejne trudności. Zwierzęta były tak przestraszone, że nie sposób było namówić je do wyjścia. Na nic zdawały się wszystkie sposoby. Nie pomogła ani karma, ani mięso, ani nawoływania. W końcu, po długich próbach, udało się je uratować.

Nika, Pepsi i Cola szukają domu

Zwierzaki dużo przeszły i nie zniosłyby kolejnego porzucenia, dlatego decyzja o adopcji musi być bardzo odpowiedzialna. Na początku pieski były bardzo nieufne i bały się ludzkiego dotyku. Teraz zaczynają odzyskiwać wiarę w ludzką miłość. Dają się nawet głaskać po brzuchu. Są gotowe do adopcji i szukają domu. 

Jeżeli jesteś zainteresowany adopcją pisaków – odezwij się do Magdy Sobczak na Facebooku - link znajdziesz tutaj. 

Podaruj im prawdziwy dom!

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
138
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0