Newsy

Pogoda w niedzielę - rozpogodzenie w całym kraju 

Newsy

Pogoda w niedzielę - rozpogodzenie w całym kraju 

W niedzielę poranek mglisty, ale od godzin południowych z południa na północ kraju będzie się rozpogadzać. Miejscami temperatura powietrza wzrośnie do około 25 st. C. 

Pogoda w niedzielę, 3 października 2020

IMGW informuje: Nad Europą dominują niże wraz z układami frontów atmosferycznych, wyż zaznacza się jedynie na krańcach wschodnich kontynentu, w północnej Skandynawii i na Półwyspie Iberyjskim. Polska znajduje się pod wpływem u niżu znad Wysp Brytyjskich. Z południa na północ przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, za którym napływa coraz cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a od godzin południowych postępujące z południa na północ kraju rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, głównie w pasie od Śląska Dolnego, Opolskiego i Górnego, przez Ziemię Łódzką i Wielkopolskę po Pomorze i tam możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna na zachodzie i w rejonach podgórskich od 16°C do 19°C, na pozostałym obszarze od 19°C do 23°C, cieplej na południowym wschodzie do 25°C. Na zachodzie kraju wiatr słaby umiarkowany, z kierunków zachodnich. Na pozostałym obszarze kraju wiatr umiarkowany i dość silny, na Pogórzu Karpackim także silny od 30 km/h do 40 km/h, przeważnie w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych, po południu słabnący i skręcający na zachodni. Na Suwalszczyźnie porywy wiatru do 65 km/h, na Podkarpaciu i Roztoczu do 70 km/h, na Pogórzu Karpackim do 80 km/h, w Beskidach do 90 km/h, w Tatrach do 110 km/h.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 3 października 2020

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy. 

Zobacz także:

Nie żyje 10-miesięczna dziewczynka znaleziona we włocławskim hotelu. Policja ustala przyczyny zgonu dziecka

Horoskop na październik. "Miesiąc wielkiej mody i oszczędzania!"

Eksperci: szczepionka przeciwko COVID-19 mało prawdopodobna przed jesienią 2021 roku

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
54
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0