Newsy

Pogoda na wtorek. Chmury i deszcz w całym kraju 

Newsy

Pogoda na wtorek. Chmury i deszcz w całym kraju 

Pogoda na wtorek. Polska znajduje się pod wpływem niżu. W całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. Temperatura od 5 st. C na wschodzie do 15 st. C na Podkarpaciu.

Nad Europą dominują niże z licznymi frontami atmosferycznymi, jedynie krańce wschodnie kontynentu oraz częściowo Skandynawią i Półwysep Iberyjski są pod wpływem wyżów. Polska jest w zasięgu rozległego układu niżowego z głównymi ośrodkami nad Polską i północnymi Włochami, w strefie układu frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie, po południu zacznie od zachodu napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Wtorek, ciśnienie

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 983 hPa.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na Przedgórzu Sudeckim przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Wysoko w Tatrach i Sudetach opady śniegu. Na Pomorzu przejściowo deszcz o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 13 mm na Pomorzu Zachodnim. Temperatura maksymalna od 5 st.C na zachodzie i nad morzem do 9 st.C w centrum i 15 st.C na wschodzie Podkarpacia. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na Przedgórzu Sudeckim i Pogórzu Karpackim w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 80 km/h, głównie z kierunków południowych i zachodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na Dolnym Śląsku rozpogodzenia. Opady deszczu, na zachodzie stopniowo zanikające. W dolinach karpackich nad ranem opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Na wschodzie Podkarpacia suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 0 st.C na zachodzie do 5 st.C na północnym wschodzie, w obszarach podgórskich od -2 st.C do 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, głównie z kierunków zachodnich.

Wtorek, 3 marca. Pogoda w Warszawie 

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st.C. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, zachodni.

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo

Zobacz też:

Horoskop na marzec. "Lwy będą pławić się w nieswoim sukcesie". Co czeka inne znaki zodiaku? 

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
84
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0