W sobotę 10 października przypada Dzień Gier Planszowych. Warto więc - zwłaszcza, że przed nami weekend - przygotować się na wspólne świętowanie. Propozycje najciekawszych planszówek dla dzieci i całej rodziny przygotowała dla nas Magda Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek.
Dzień Gier Planszowych
Planszówki od lat cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Ich sprzedaż wzrosła zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa i związanego z nią lockdownu.
Myślę, że dzięki temu troszeczkę psychologicznie spokojniej przez to przeszliśmy, był fajny czas rodzinny. Bawmy się świetnie i uczmy
- mówiła Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.
Dobrą okazją do wspólnego spędzania czasu może być sobota 10 października, kiedy to obchodzimy Dzień Gier Planszowych.
Hasztagujcie się #gramwgryplanszowe. Warto pokazać, jak gramy, zrobić zdjęcie, osadzić hasztag, bo okaże się, że znajomi też się przy tym dobrze bawią
- namawiała rozmówczyni Dzień Dobry TVN.
Najciekawsze gry dla dzieci
- 5 sekund junior
To przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach wydanie kultowej gry "5 sekund". Z pewnością bez trudu jesteś w stanie wymienić 3 smaki dżemu - ale czy dasz radę zrobić to pod presją czasu? Spiesz się, masz tylko 5 sekund!
- Opowiadanki
Przepięknie zilustrowana gra stworzona z myślą o wspólnym spędzaniu czasu. Rodzice z dziećmi poznają bajki i decydują o tym, jakie zwierzaki zostaną bohaterami opowieści. Kotek to odważny rycerz, a może samotny muzykant? Wiewiórka to ciekawska wiedźma czy niezdarna wojowniczka kung-fu? Historyjka nie przestanie Was bawić, jeśli za każdym razem będziecie zmieniać występujące w niej zwierzęta: zły strażnik z dzisiejszej opowieści w kolejnej może stać się nieustraszonym kapitanem. Wszystko zależy od Was.
- Psiaki na spacerze Smart Games
Czy zdołasz wyprowadzić psiaki na spacer, unikając awantury w parku? Witaj w "Psiakach na spacerze" - nowej jednoosobowej grze logicznej. Wykorzystaj zdolności logiczne i rozmieszczaj elementy z psami tak, aby zwierzaki nie wdały się w walkę między sobą… oraz aby nie poplątały się psie smycze. Spróbuj rozwiązać 80 zadań, od prostych do bardziej skomplikowanych.
- Kopciuszek
Pomóżcie Kopciuszkowi wybrać się na wielki bal. Odszukajcie, w odpowiedniej kolejności wszystko, co niezbędne, by mógł zadziałać czar. Kooperacyjna gra, która uczy dzieci zasad współpracy.
- Memory
Gra w nowej, atrakcyjnej formie. Bajecznie kolorowe ilustracje, a w pudełku zegar 3D.
Top gier rodzinnych
- Milionerzy Gold
Specjalna złota edycja znanej gry stworzonej w oparciu o popularny teleturniej. Trudniejsze pytania "dla ekspertów" oraz dodatkowe utrudnienia w rozgrywce (np. limit czasu na odpowiedź).
- Ubongo 3D
Gracze jak najszybciej starają się rozwiązywać łamigłówki. Jednak tym razem zabawa wkracza w trzeci wymiar – dzięki przestrzennym klockom. "Ubongo 3D" to idealna gra rodzinna – jest szybka i ma bardzo proste zasady. Cztery poziomy trudności umożliwiają dopasowanie gry do wieku i doświadczenia graczy. 671 różnych zadań – nigdy się nie znudzą.
- Europa w 10 dni
Z Hiszpanii samolotem do Grecji? A może lepiej statkiem, zahaczając po drodze o Maltę? W całej Europie jest wiele do odkrycia, podobnie jak wiele jest dróg do zwycięstwa w tej wyjątkowej grze rodzinnej. Dobierajcie kolejne płytki podróży i składajcie je w całość, by wspólnie stały się idealnym planem wycieczki po Starym Kontynencie. Gra doskonale nadaje się do rozgrywek w rodzinnym gronie.
- Alias Rodzinny
Family Alias to rodzinna odsłona niezwykle popularnej w wielu europejskich krajach gry. Polega na objaśnianiu haseł z kart dzięki wypowiadaniu synonimów, stosowaniu podpowiedzi lub robieniu czegokolwiek, co podsunie nam wyobraźnia. W każdej kolejce strzałka wskaże, kto będzie odgadywał hasło.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz też:
Jak się nie nudzić w czasie pandemii? Całą rodziną pograjcie w planszówki!
Gry edukacyjne dla dzieci – które będą najlepsze dla przedszkolaka, a które dla starszego dziecka?
Gry na nudy – jak się przygotować do walki z nudą?
Autor: Luiza Bebłot
Źródło: mat. prasowe