Gorące tematy

Open'er 2021: znamy pierwszych artystów, którzy wystąpią na największym festiwalu muzycznym w Polsce 

festiwal

Hollie Fernando/Getty Images

Gorące tematy

Open'er 2021: znamy pierwszych artystów, którzy wystąpią na największym festiwalu muzycznym w Polsce 

festiwal

Hollie Fernando/Getty Images

Open'er 2020 nie odbędzie się. Tegoroczna edycja festiwalu została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak organizatorzy na całego zabrali się za planowanie przyszłorocznej imprezy. Ogłosili własnie pierwszych headlinerów. Kto zagra na Open'er 2021 w Gdyni? 

Open'er 2021 - line-up

Dobra wiadomość dla wszystkich muzycznych freak'ów i miłośników festiwali. Choć w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa największe muzyczne wydarzenie w Polsce nie odbędzie się, organizatorzy już pracują nad tym, aby przyszłoroczna edycja stanowiła swoiste wynagrodzenie. Mimo że mamy dopiero koniec maja, twórcy festiwalu zdążyli już ogłosić kilku bardzo ciekawych headlinerów.

Open'er 2021 - kto zagra na festiwalu

Pierwszym artystą, którego występ ogłoszono na oficjalnym fanpage'u festiwalu, jest Thom Yorke. Yorke tym razem nie zagra z Radiohead, tylko solo, promując swój drugi studyjny album "Tomorrow's Modern Boxes". 

Posłuchać będziemy mogli także The Chemical Brothers, którzy w ciągu dwóch ostatnich miesięcy zgarnęli dwie nagrody Grammy i zdobyli uznanie DJ Mag'a za najlepszy Live Act roku. 

Ciekawym zwrotem akcji w tej rozpisce jest Seasick Steve ze swoim zachrypniętym głosem i brzdąkającą gitarą. W lipcu ukaże się jego nowa płyta „Love & Peace”, a my za rok zobaczymy go na Tent Stage. 

3 lipca 2021 w namiocie wystąpi również niezwykle barwna FKA Twigs. 

Za rok w Gdyni na pewno usłyszymy również duet Twenty One Pilots. 

Open'er 2020 odwołany

Tegoroczny festiwal nie odbędzie się ze względu na pandemię koronawirusa. Od 6 czerwca dozwolone będą zgromadzenia na świeżym powietrzu, ale tylko do 150 osób. W 2019 roku zaś, podczas 18. edycji festiwalu, na koncertach bawiło się 110 tysięcy osób. 

Rok przerwy zapewne nie wpłynie negatywnie na popularność gdyńskiej imprezy, która od wielu lat jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Wręcz przeciwnie - lato bez Open'era na pewno rozbudzi apetyt na więcej, a co tym idzie przyszłoroczna edycja może okazać się jeszcze większym, niż dotychczas, sukcesem. 

Zobacz także:

Karolina Pisarek i Marta Gajewska Komorowska zwyciężczyniami "Ameryka Express 2". „Wygrałyśmy cudowną, wyjątkową przyjaźń”

Mirosław Zbrojewicz o roli w serialu “Szadź”: “Sytuacja się wymyka spod kontroli”

Co słychać u Elizy i Trybsona z "Warsaw Shore"? "Pozmieniało się w głowie, teraz co innego cieszy"

Co sądzisz o tym artykule?
58
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0