Gwiazdy

Olga Nowotarska. Polska modelka, którą zachwycił się sam Ralph Lauren

Gwiazdy

Olga Nowotarska. Polska modelka, którą zachwycił się sam Ralph Lauren

Olga Nowotarska to polska modelka, którą pokochały największe marki na świecie. 23-latka pochodzi z Radomia. Lepiej niż na wybiegu, czuje się przed obiektywem aparatu. Modelka jeździ na sesję zdjęciowe w najróżniejsze zakątki świata. Pracowała już między innymi: w Nowym Jorku, Paryżu, Madrycie czy w Tokio. Jest również twarzą jednej z największych i najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych na świecie. Z modelką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Szara myszka, która nie wierzyła w siebie

Kariera Olgi Nowotarskiej zaczęła się niespodziewanie i jak na panujące standardy w branży mody, dość późno, bo w wieku 20 lat (dziewczyny zaczynają obecnie w wieku 14, 15 lat). Wiek nie był dla Olgi żadną przeszkodą w wejściu na sam szczyt. Co więcej, Nowotarska przyznała, że kiedy miała 20 lat była już asertywną kobietą. Nastolatki nie zawsze potrafią postawić granice i powiedzieć nie.

Moja kariera zaczęła się naprawdę niespodziewanie. Jeden z agentów napisał do mnie na Facebooku. Czy chciałabym zostać modelką, czy mam jakąś agencję i zaprosili mnie na casting. Na początku trochę wyśmiałam tę wiadomość, ponieważ byłam taką szarą myszką. Nie wierzyłam w siebie kompletnie. Pokazałam tę wiadomość mojemu chłopakowi, który kazał mi następnego dnia spakować szpilki i kostium.

Partner Olgi namówił ją do tego, by spróbowała swoich sił i wystartowała w castingu. Olga tak bardzo nie wierzyła w swoje powodzenie, że założyła się z chłopakiem o 10 zł, że agencja nie będzie ją zainteresowana. Zakład przegrała.

>>> Zobacz też: Jak zostać modelką po pięćdziesiątym roku życia?

O modelkę zabiegają najwięksi światowi projektanci

Ku jej zaskoczeniu agencja podpisała z Olgą kontrakt już podczas pierwszego spotkania. Od tego czasu minęły trzy lata, a o Polkę zabiegają światowi projektanci. Olga mile wspomina spotkanie z samym Ralphem Laurenem, który uznał dziewczynę za bardzo inspirującą postać. Projektant przymierzał na modelce wszystkie pokazowe kreacje.

Jadąc na spotkanie i przymiarki nie spodziewałam się, że go spotkam. Wszedł taki starszy pan w dresie w sportowych butach. Był przemiły.

Olga przyznała również, że Polki w świecie modowym mają wyrobioną, bardzo dobrą opinię.

Branża lubi pracować z Polkami, bo są pracowite, dokładne, nigdy się nie spóźniają, są przygotowane, mają zrobione manicure, pedicure, umyte włosy. Dziewczyny z innych krajów zaniedbują takie rzeczy.

Rodzina Olgi jest z niej bardzo dumna, wspiera ją i cieszy się z kolejnych sukcesów. Choć jak przyznała modelka, rodzice, podobnie jak ona, nie byli przygotowani na tak duży sukces.

Dla wszystkich to było nowe, dla mnie i dla moich rodziców również.

- podsumowała Olga.

Zobacz też:

Tak mieszka słynna polska modelka.

Alexa Łuczak. Polska modelka podbija Japonię.

Bijoch: "Dostanie się na Uniwersytet Columbia to jak gra w szachy".

Anja Rubik: "Edukacja seksualna to nie kamasutra".

Co sądzisz o tym artykule?
82
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
04.04.2019
osobliwa
Najpiękniejsza Olga!