Styl Życia

Miłość i Zazdrość, czyli nietypowe nazwy miejscowości

"Nie ma miłości bez zazdrośći". Reporterki: Marta Buchla, Natalia Górska 

Styl Życia

Miłość i Zazdrość, czyli nietypowe nazwy miejscowości

"Nie ma miłości bez zazdrośći". Reporterki: Marta Buchla, Natalia Górska 

Niektórzy szukają jej przez całe życie, bywa nawet, że wątpią w jej istnienie. Dla jej poszukiwaczy mamy drogowskaz. 50 kilometrów na północ od Katowic, jedyna taka miejscowość w Polsce - Miłość. Jak żyje się w takim miejscu?

Miłość w Miłości

Miłość jest niewielką miejscowością liczącą 88 mieszkańców. W ubiegłym roku odnotowano tam tylko jedno urodzenie, a w przeciągu ostatnich 10 lat zawarte zostały trzy związki małżeńskie. Mimo to, mieszkańców rozpiera duma, że jako jedyni w Polsce żyją w miejscowości o tak nietypowej nazwie.

Jak przyznał sołtys Miłości, Artur Gołata, ludzie nie dowierzają, że faktycznie taka wioska istnieje, ale często odwiedzają Miłość. Według legendy, byli nawet tacy, którzy oświadczali się swoim ukochanym pod znakiem drogowym z nazwą miejscowości.

Nasza miejscowość chyba zacementowała nasz związek, skoro jesteśmy już pięć lat razem. Naszym przepisem jest szczerość, zaufanie i wyrozumiałość

 – powiedział Dawid Kurzak, mieszkaniec Miłości.

Nie ma miłości bez zazdrości

W takim miejscu jak Miłość uczuć nie może zabraknąć. Mieszkańcy - zarówno w krótkich, jak i w długoletnich związkach - okazują sobie szczere uczucia. Jednak zazdrość w relacjach partnerskich jest nieunikniona, a nawet równie istotna. To oznaka, że drugiej osobie na nas zależy. Coś na ten temat wiedzą mieszkańcy Zazdrości.

Musi być ta szczypta zazdrości, wtedy jest prawdziwa miłość. Człowiek wie, że żyje

– stwierdził Jan Talaśka, sołtys miejscowości Zazdrość.

Położona w województwie mazowieckim wioska liczy tylko 40 mieszkańców. Wbrew nazwie, która może budzić negatywne emocje, ludzie żyją tam w szczęśliwych i trwałych związkach. Jak mówią, kto szuka miłości, niech zajrzy do Zazdrości. Bo - jak wiadomo - bez zazdrości nie ma żadnej miłości.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
57
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0