Masaż próżniowy pobudza pracę układu limfatycznego i wpływa na poprawę ukrwienia. Zarówno masaż próżniowy biustu, jak i twarzy sprawia, że skóra jest nawilżona, dotleniona i lepiej odżywiona. A przy tym możemy jeszcze liczyć na prawdziwy detoks. Czego można chcieć więcej?
Masaż próżniowy polecany jest nie tylko przez kosmetologów, ale i wiele gwiazd z pierwszych stron gazet. Jedni wskazują na jego nieinwazyjność i bezpieczeństwo, drudzy mówią o spektakularnych i długotrwałych efektach.
Na czym polega masaż próżniowy?
Masaż próżniowy, nazywany metodą SPM , to jedna z technologii Hi-Tech stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej. Z reguły poprzedza go masaż stymulujący ruch krwi i limfy. Następnie na wybrane partie ciała nakłada się specjalny balsam lub żel. Zabieg polega na przyłożeniu do powierzchni skóry biustu lub twarzy odpowiedniej głowicy. Pod wpływem próżni głowica zasysa skórę do wewnątrz. Tam ciało poddawane jest działaniu fali radiowej . Cały masaż wykonywany jest na zmiennej sile ssania: raz mniejszej i słabszej, raz wyższej. Pozwala to uniknąć zbędnego bólu (czasami pacjenci odczuwali niekomfortowe ciągnięcie), a także umożliwia wielokierunkowe oddziaływanie na tkankę.
Masaż próżniowy: wskazania
Masaż próżniowy polega na pobudzeniu do pracy układu limfatycznego, dlatego zabieg ten jest polecany pacjentkom, które borykają się z problemami uzależnionymi przede wszystkim od działania tego układu. Wskazania do masażu próżniowego to:
- zaburzenia pracy układu limfatycznego
- cellulit
- nadwaga i otyłość
- zespół ciężkich nóg
- potrzeba detoksykacji
- obrzęki kończyn
- obrzęki tłuszczowe.
Warto pamiętać jednak o tym, że masaż próżniowy wykonuje się także profilaktycznie, w trosce o utrzymanie jędrności i napięcia skóry. Świetnie sprawdza się także (w połączeniu z falą radiową) w procesie regeneracji skóry, np. po dłuższych wyjazdach urlopowych i zbyt dużej ekspozycji skóry na słońce. W przypadku masażu próżniowego zaleca się wykonanie zabiegów w serii od 4 do 10 .
Masaż próżniowy: efekty
Masaż próżniowy jest bezinwazyjny, bezbolesny, absolutnie komfortowy. Efekty po zabiegu są natomiast oszałamiające i – co najważniejsze – od razu widoczne, o co, jak wiemy, przy sporej części zabiegów kosmetycznych niełatwo. Te najbardziej widoczne pojawiają się jednak dopiero z czasem, mniej więcej po 2-3 miesiącach. Do podstawowych zalet masażu próżniowego należą:
- stymulacja układu limfatycznego i żylnego
- przyspieszenie procesu przemiany materii
- redukcja cellulitu
- wymodelowanie i ujędrnienie określonych partii ciała, m.in. biustu
- odmłodzenie skóry twarzy, redukcja widoczności zmarszczek.
Masaż próżniowy pozwala „wyprasować” cerę , dlatego tak chętnie pacjentki stosują go na twarz. Zabieg ten sprawdza się również wszędzie tam, gdzie zbyt inwazyjne rozwiązania nie są wskazane. To z kolei przypadek modelowania biustu z wykorzystaniem urządzenia do masażu próżniowego.
Masaż próżniowy twarzy
Pobudzenie krążenia limfatycznego czy poprawa kształtu sylwetki to tylko jedne z zalet masażu próżniowego. Jednym z ważniejszych efektów, jakie można uzyskać z jego pomocą jest na pewno redukcja zmarszczek. Masaż próżniowy do twarzy jest wykorzystywany głównie w terapii opóźniającej starzenie . Pomaga przywrócić lepszą elastyczność skóry i zmniejszyć zmarszczki. Z jego pomocą można popracować także na konturowaniem twarzy, m.in. poprzez poprawę mikrokrążenia oraz odbudowę struktury kolagenowej. Po serii zabiegów można liczyć na elastyczną i jędrną cerę, pełną blasku.
Masaż próżniowy biustu
Masaż próżniowy w przypadku biustu polega na rytmicznym i kontrolowanym zasysaniu i masowaniu fałdu skórnego, bardzo wrażliwego i delikatnego. Za pomocą tego zabiegu biust, który utracił swój naturalny kształt z powodu choroby, diety, czy źle dobranego stanika, można nieco zregenerować. W tym przypadku mówimy o pobudzeniu włókien kolagenowych do pracy, eliminacji toksyn, ujędrnieniu skóry . Ponadto masaż próżniowy działa drenująco.
Masaż próżniowy: przeciwwskazania
Masaż próżniowy jest co prawda zabiegiem niezwykle bezpiecznym i nieinwazyjnym, istnieją jednak konkretne przeciwwskazania do jego wykonywania. Są to głównie:
- nowotwory
- ciąża oraz okres karmienia piersią
- ostre stany gorączkowe
- zapalenie żył, niewydolność krążenia
- liposukcja (do pół roku po zabiegu)
- padaczka
Masaż próżniowy w domu?
Masaż próżniowy w gabinecie kosmetycznym odbywa się z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu hi-tech. Pozwala to na profesjonalny masaż próżniowy, urządzenie takie można co prawda kupić samodzielnie, jednak zdecydowanie odradzamy ten pomysł. Tego typu sprzęt jest przeznaczony dla specjalistów i osób wykwalifikowanych do jego obsługi. Jeśli jednak chcecie sprawdzić, jak działa masaż próżniowy, możecie wykonać jego domową wersję za pomocą baniek chińskich , które również działają w oparciu o zasysanie skóry.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN