Czy w kamperze można mieszkać przez cały rok?
Marek i Ewelina Gawełda często podróżowali. Do tej pory podczas swoich wypraw byli zależni od osób trzecich. Para zazwyczaj pakowała plecaki i autostopem próbowała dostać się do wybranego miejsca.
- W pewnym momencie stwierdziliśmy, że fajnie byłoby mieć własny środek transportu, który mógłby być jednocześnie małym domkiem - mówił w programie "Nieoczywiste miejsca" Marek Gawełda. Idealnym rozwiązaniem dla małżeństwa okazał się zakup kampera. - Najfajniejsze jest to, że możemy się zatrzymać wszędzie, gdzie chcemy - mówiła Ewelina Gawełda.
Jak mieszka się w kamperze?
Kamper, który kupili Marek i Ewelina posiada własne ogrzewanie. Na dachu para zamontowała panele słoneczne, dzięki czemu mają swoje niezależne źródło energii. - Posiadanie kampera i bycie zależnym od czegoś, byłoby zupełnie bez sensu - mówił pan Marek.
W środku kampera znajduje się niewielka kuchnia. Została wyposażona w dwupalnikową kuchenkę gazową, lodówkę i zlew. Tuż obok kuchni znajduje niewielka łazienka. - Wielkością przypomina te w samolocie, czy pociągach PKP - dodał Marek. Nad kabiną kierowcy zamontowano łóżko, w którym śpi małżeństwo. Ile kosztowało ich przygotowanie kampera do własnych potrzeb? - Naprawy i przemiana wnętrza kampera wyniosły nas 40 tysięcy - mówiła pani Ewelina.
"Nieoczywiste miejsca" - co to za program?
Program prowadzi Katarzyna Jaroszyńska. Dziennikarka odwiedza zwykłych Polaków w nietypowych wnętrzach. Spotyka się z ludźmi, którzy zbudowali mikrodomy z prefabrykatów lub mieszkają w przyczepach, domkach holenderskich czy barkach. Historie tych nietypowych miejsc opowiadane są z perspektywy ich mieszkańców, jak i architektów.
Program "Niezwykłe miejsca" można oglądać na antenie HGTV oraz na platformie Player.pl.
Zobacz także:
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło: HGTV