Gwiazdy

Marcin Miller - szczęściarz czy pracoholik?

Gwiazdy

Marcin Miller - szczęściarz czy pracoholik?

Marcin Miller zaczynał od gry na cymbałkach, potem przyszły wiejskie zabawy, dożynki i gra w remizie strażackiej... Nikt wtedy się nie spodziewał, że Miller zostanie jedną z największych gwiazd disco polo. O tym jak wyglądała jego droga do sławy, opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  • Marcin Miller i jego początki
  • Marcin Miller i jego kariera w telewizji
  • Marcin Miller i książka o nim "Jestem szalony"


Zobacz też: Góry, taniec i śpiew – „Piękne życie” według Libera


Marcin Miller i jego początki

Disco polo – obciach czy fenomen? Marcin Miller był gościem w studiu Dzień Dobry TVN i opowiedział o tym, jak zaczęła się jego przygoda z muzyką disco polo. 

Marcin Miller urodził się 27 maja 1970 w Prostkach koło Ełku. Ukończył technikum ekonomiczne w Ełku i podjął tam pracę jako urzędnik Urzędu Pracy.

Miller swoją karierę zaczynał od gry na cymbałkach, potem były wiejskie zabawy, dożynki i gra w remizie strażackiej. Sprzęt? Keyboard od cioci ze Szwecji, statyw z dziecięcego wózka, własnoręcznie zrobiony mikser. Aż życie postawiło go przed dylematem – zwykły los urzędnika czy muzyka? Wybrał to drugie. 

Od 1990 jest liderem i wokalistą zespołu "Boys", z którym wydał łącznie 21 albumów studyjnych i dwie płyty świąteczne, a także wylansował hity, takie jak np. „Jesteś szalona”, „Wolność”, „Łobuz” czy „Chłop z Mazur”.

Marcin Miller występował gościnnie w filmach: "Kochaj i rób co chcesz" (1997) i "Trzymajmy się planu" (2004). Wydał dwa solowe albumy studyjne: "Zakochany facet" w 1999 i "Wciąż zakochany" w 2016.

Marcin Miller i jego kariera w telewizji

Od 2 do 21 marca 2008 roku występował w programie Big Brother VIP. W show spędził dziewiętnaście dni. W 2014 widzowie stacji TVN mogli oglądać Marcina Millera w programie "Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami". Wraz z Niną Tyrką zajął siódme miejsce.

Marcin Miller, ma żonę Annę, którą poznał w 1988 roku. Mają dwóch synów, Alana i Adriana.

Marcin Miller i książka o nim "Jestem szalony"

Niedawno wyszła książka o Marcinie Millerze pt. "Jestem szalony". W książce opisana jest jego historia, początki jego kariery, odrobina życia prywatnego...

Marcin Miller. Nie wszyscy go lubią. W wywiadach zbyt szczery, trudny do zaszufladkowania. Krytyczny. Samowystarczalny. Skromny król show-biznesu, czołowy wokalista muzyki disco polo w kraju. Który prostolinijnie wyznaje: takiej muzyki nie da się słuchać dłużej niż przez dwadzieścia minut. Tymczasem bez Szalonej czy Niech żyje wolność trudno wyobrazić sobie koncert sylwestrowy czy jakąkolwiek imprezę w Polsce - czytamy w zapowiedzi książki.


Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
6
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
10.03.2019
Schodek
Super Człowiek! Ciężko mi wyobrazić sobie życie bez jego muzyki.