Gwiazdy

Maciej Olbrych i jego dwie pasje. Jak łączy miłość do muzyki i koni?

Gwiazdy

Maciej Olbrych i jego dwie pasje. Jak łączy miłość do muzyki i koni?

Maciej Olbrych to wokalista zespołu Popkultura. Ma 32 lata i jest utalentowanym liderem, wokalistą, klawiszowcem, kompozytorem i autorem wszystkich tekstów. Artysta na chwilę porzucił muzykę na rzecz nietuzinkowego sportu, polo. Teraz postanowił połączyć miłość do dwóch pasji. Na naszej scenie wraz z zespołem zaprezentował nowy singiel „Miłość zdrada”.

Dwie pasje Macieja Olbrycha

Maciej sam o sobie mówi, że jest nietypowy. Mężczyzna ma dwie pasje, których połączenie wymaga dobrze zorganizowanego planu dnia. Zarówno muzyka, jak i jazda konna, a konkretnie sport polo, stanowią istotę jego życia. Ponadto artysta ma solidne wykształcenie i zna cztery języki obce: hiszpański, francuski, włoski i angielski.

Kocham te konie, kocham polo i dlatego to jest dość nietypowe połączenie. Rano trzeba wstać do stajni, cały dzień sportu, a potem po południu szybko przyjeżdżają muzycy, ja w tych jeszcze butach, w tym całym stroju jeździeckim nagrywam

- powiedział artysta. 

Choć muzyka zawsze grała w duszy Macieja, pozostał on samoukiem. Zamiast Akademii Muzycznej, ukończył prawo, do którego namówił go dziadek. Nie zapomniał jednak o pasji i założył zespół.

Jak zakładałem zespół jakiś czas temu, to zawsze zależało mi na tym, żeby to jednak był zespół, żeby czuć było energię, że to jest jakaś grupa ludzi, która się zna, lubi, współpracuje. Oprócz tego, że gramy, mamy taką dobrą relację towarzyską

 – powiedział Maciej.

Drugą pasją Macieja jest polo. Artysta jest jednym z najlepszych zawodników w Polsce. Wraz z polską drużyną udało mu się zakwalifikować po raz pierwszy na Mistrzostwa Europy. Na czym polega dokładnie ta dziedzina sportowa?

Polo to jest sport na boisku trawiastym, to boisko ma 285 metrów długości na 160 metrów, czyli jest kilka razy większe od boiska do piłki nożnej. Gra się czterech na czterech w pełnym cwale, czyli to jest prędkość 60 km/h. Gramy od kwietnia do października 

– wytłumaczył Maciej.

Co najbardziej podoba się Maciejowi w muzyce?

Artysta twierdzi, że muzyka jest ciekawym zjawiskiem, które pozowała nawiązać autorowi rozmowę ze słuchaczem. Wpływa na jego emocje, stany i zachowanie. Maciej zdradził też, że podczas tworzenia utworów zawsze zastanawia się, jak zostaną one odebrane przez słuchaczy. W jakim stylu najlepszej odnajduje się wokalista? Zespół Popkultura nawiązuje w swoich utworach do stylu lat 80. ubiegłego wieku.

Ja faktycznie jestem rocznik 1987, więc jestem przesunięciem, wszystko to, co moi rodzice słuchali, to potem wrastało we mnie. Muzyka jest jednak tak szerokim pojęciem, że to się będzie zmieniało

– powiedział.

Co o artyście myślą rodzice i koledzy z zespołu? Posłuchajcie.

Nowy album zespołu Popkultura

Zespół Popkultura po długiej przerwie wraca z nowym materiałem. Pierwszym singlem zapowiadającym album jest taneczna piosenka pt. „Miłość Zdrada”. Pulsujący utwór z niebanalnym tekstem doczekał się już klipu. Czego możemy się po nim spodziewać? To odwołanie się do stylistyki New Romantic. Jaskrawe kolory, vintage’owe syntezatory i stylowe gitary, Jedno jest pewne, obok tego projektu nie da się przejść obojętnie.

Koniecznie posłuchajcie nowej piosenki zespołu Popkultura. „Miłość Zdrada” opowiada o uczuciach i emocjach, których często nie potrafimy nazywać.

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.<<<

 Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
83
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0